Przy budynku Muzeum Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach pojawiła się nowa wysta
Nowa wystawa przy papieskim muzeum

Przy budynku Muzeum Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach pojawiła się nowa wystawa, którą z ciekawością oglądają mieszkańcy, wierni i pielgrzymi. Co to za ekspozycja?

Niedawno uw uliczce obok papieskiego muzeum odsłonięto wystawę „Odetchnąć Pięknem – wakacyjne kontemplacje Prymasa Stefana Wyszyńskiego” przygotowaną przez Muzeum-Zamek w Łańcucie, Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego oraz Instytut Prymasowski Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Z t archiwum tego ostatniego pochodzi  materiał fotograficzny.

Ekspozycja poprzez reportażowe spojrzenie na wolny czas Prymasa Stefana Wyszyńskiego przypomina nam o potrzebie zatrzymania się i odpoczynku pośród natłoku codziennych obowiązków. Wystawę przygotowaną z okazji obchodów Roku Kardynała Stefana Wyszyńskiego można oglądać do końca wakacji – informuje papieskie muzeum.

Wystawa cieszy się sporym zainteresowaniem mieszkańców, wiernych i pielgrzymów.

(PK)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.