Orkiestra Dęta OSP w Roczynach awansowała do finału 43. edycji Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dęty
Orkiestra dęta OSP z Roczyn w finale ważnego konkursu

Orkiestra Dęta OSP w Roczynach awansowała do finału 43. edycji Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY w Nowym Sączu. Spotkanie finałowe odbędzie się pod koniec czerwca w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu. Trzymamy kciuki!

Jak informują Nowiny Andrychowskie, Orkiestra Dęta OSP w Roczynach awansowała do finału 43. edycji Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY w Nowym Sączu. Do finału awansował również Zespół eR Band „Roman Marczyński Big Band” działający przy Stowarzyszeniu Orkiestra Dęta w Roczynach.

Orkiestra Dęta OSP w Roczynach liczy 45 osób. Zapewnia oprawę muzyczną prawie wszystkich uroczystości państwowych, patriotycznych, gminnych, kościelnych na terenie gminy Andrychów. Często występuje również na terenie powiatu wadowickiego i w sąsiednich powiatach. Zespół występował poza granicami Polski m.in. na Ukrainie, w Niemczech oraz w Holandii. W 2010 roku zostało założone Stowarzyszenie Orkiestra Dęta OSP w Roczynach, którego prezesem został Zbigniew Janosz.

W swoim repertuarze orkiestra posiada utwory klasyczne, rozrywkowe, popowe, jazzowe, znane z radia i telewizji, jak również utwory tradycyjne o charakterze wirtuozowskim z repertuaru Vlado Kumpana, polki, marsze.

Co ciekawę, orkiestrę Roczyny, która ma sporo zwycięst i wyróżnień na wszelakich festiwalach muzycznych, często możemy usłyszeć w radiu RMF FM w piątki o godzinie 14:00 na rozpoczęcie programu “Lepsza połowa Dnia”. Bandleaderem, Kapelmistrzem Orkiestry jest jej wychowanek, trębacz, znany pedagog muzyczny mgr Roman Marczyńsk, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie na Wydziale Instrumentalnym – Muzyka Współczesna i Jazz.

Spotkanie finałowe 43. edycji Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY odbędzie się w dniach 23-25 czerwca w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu. Trzymamy kciuki!

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.