Z okazji 230 urodzin uchwalonej 3 maja 1791 roku konstytucji, Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kalwar
Gra w terenie. O konstytucji w Kalwarii nieco inaczej

Z okazji 230 urodzin uchwalonej 3 maja 1791 roku konstytucji, Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na grę terenową  w której uczestnicy odkryją kulisy jej uchwalenia dbając przy okazji o kondycję fizyczną. Dołącz do grywalizacji!

Druga na świecie (po amerykańskiej) i pierwsza w Europie – mowa o polskiej konstytucji. Ustawa rządowa z 3 maja roku 1791 obchodzi 230. urodziny i z tej oto okazji Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na grę terenową pod hasłem „Konstytucja.1791”, w której uczestnicy odkryją kulisy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. W tym roku huczne świętowanie będzie niemożliwe, ale możemy uczcić Konstytucję w innej formie, dbając przy okazji o kondycję fizyczną. Dołącz do grywalizacji!

Przygotowano 4 trasy, każda z nich dedykowana jest innej grupie odbiorców. Na trasę rodzinną zapraszamy rodziców/dziadków/opiekunów wraz z dziećmi. Trasa młodzieżowa przeznaczona jest dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. Seniorzy także mają swoją ścieżkę w grze. Czwarta trasa przygotowana została dla wszystkich chętnych, bez względu na wiek. Zadania można realizować w terminie 23 kwietnia - 3 maja 2021 roku, indywidualnie lub zespołowo (2-3 osoby, oprócz trasy rodzinnej, gdzie obowiązuje zasada opiekun+ dzieci). Dla najlepszych graczy przewidziane są nagrody – informuje nas Sonia Knapczyk z CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej zostaną rozmieszczone punkty z zadaniami (8-10 punktów, w zależności od trasy), dotyczącymi Konstytucji Trzeciego Maja. Na wszystkich trasach, z wyjątkiem trasy seniorskiej, będzie potrzebna aplikacja do odczytywania QR kodów, pod którymi kryją się zadania. Grę można zrealizować w dowolnym czasie.

Jak wziąć udział w grze?

1.      Zapoznaj się z regulaminem gry terenowej „Konstytucja. 1791” i klauzulą RODO.
2.      Pobierz kartę i mapę ze strony CKSiT, seniorzy mogą odebrać kartę również w Starym Kinie.
3.      Pobierz aplikację do odczytywania kodów QR (nie dotyczy seniorów).
4.      Wyrusz w teren, odnajdź punkty z mapy i zrealizuj zadania w dniach 23 kwietnia - 3 maja 2021 roku
5.      Zadania można realizować w dowolnej kolejności.
6.      Przy każdym punkcie będą także litery, które należy ułożyć w hasło (tutaj wg kolejności punktów).
7.      Odpowiedzi wpisuj w pole przypisane do danego punktu. Kartę odpowiedzi wypełnij czytelnie.
8.      Kompletnie wypełnioną kartę odpowiedzi wrzuć do skrzynki pocztowej CKSiT lub wyślij Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 3 maja 2021 roku, godz. 20:00.
9.      Wyniki gry zostaną opublikowane 4.05.2021 r. na stronie internetowej CKSiT.

Więcej: http://ckstkalwaria.com/nowa/zapowiedzi/1056-konstytucja-1791-gra-w-terenie

 

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 Olo 2021-04-21 10:45
A Wadowicach cicho nawet papieża Kalwaria przywłaszczyła, po co komu taki pseudo burmistrz Kaliński który nie potrafi o nic zadbać?
Cytować
0 #2 MichalK 2021-04-27 08:07
Byłem, chciałem wziąć w niej udział, i kicha. Na punktach brakowało karteczek z zadaniami, a szkoda.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.