Wadowickie Centrum Kultury w niecodzienny sposób postanowiło złożyć życzenia świąteczne mieszkań
Kreatywna Wielkanoc z WCK

Wadowickie Centrum Kultury w niecodzienny sposób postanowiło złożyć życzenia świąteczne mieszkańcom Wadowic. W przestrzeni miasta pojawiły się reprinty przedwojennych świątecznych kart pocztowych, które pochodzą ze zbiorów Muzeum Miejskiego. Warto wybrać się na spacer i wziąć udział w konkursie!

Wśród sześciu różnych kart pocztowych znajduje się interesująca widokówka z lat 30-tych XX wieku, wydana przez krakowskie Zakłady Graficzne „Akropol”, przedstawiająca widok na Wawel. Co ciekawe, świąteczne życzenia zostały wysłane dopiero na początku lat 60-tych XX wieku, czyli po 30 latach od wydrukowania pocztówki, a adresatem była rodzina Foltynów w Wadowicach. Autorka życzeń prawdopodobnie obawiała się cenzury, która mogłaby skonfiskować tę przesyłkę, i próbowała  zamazać informację, że kartę wydano nakładem Związku Peowiaków – organizacji kombatanckiej skupiającej byłych członków Polskiej Organizacji Wojskowej. Do 1917 roku komendantem POW był Józef Piłsudski. Założone w 1923 roku Zakłady Graficzne „Akropol” specjalizowały się w widokówkach z reprodukcjami obrazów polskich grafików i malarzy, ale również wydało kilka widokówek wadowickich.

Dodatkowo przedruki kart kryją w sobie zadanie konkursowe, polegające na znalezieniu sześciu, różnych pisanek z logotypem WCK ukrytych na plakatach, następnie sfotografowaniu ich oraz przesłaniu zdjęć do Wadowickiego Centrum Kultury na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Plakaty znajdują się na dziewięciu słupach ogłoszeniowych na terenie Wadowic. WCK zaprasza do wyruszenia ich śladami i wspólnej zabawy!

Ponadto WCK zachęca całe rodziny do dwóch innych konkursów: zdobienia koszyczków świątecznych oraz stworzenia niezwykłych ozdób wiosenno – wielkanocnych. Najlepsze prace zostaną nagrodzone! Wystarczy je sfotografować i przesłać zdjęcia do WCK.

Regulaminy oraz szczegóły wszystkich konkursów znajdują się na stronie www.wck.wadowice.pl

(AG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-1 #1 NB Rafał Szczepański 2021-03-31 15:03
Wielkanoc jest sprawowana niegodnie przez "Księży i Biskupów ze wszystkich Kościołów": https://truegods.blogspot.com/2018/01/super-wazne.html. Tu są obchody Triduum Zmartwychwstani a, dlatego że nie ma Liturgii tych dni dlatego że nie ma zwollenników: https://truegods.blogspot.com/2021/03/triduum-zmartwychwstania-2021.html
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.