7 zabytkowych obiektów w powiecie wadowickim - w Inwałdzie, Ryczowie, Leńczach, Nidku, Tłuczani, Marc
Sejmik sypnął kasą. Siedem zabytków w powiecie dostało dotację na renowację

7 zabytkowych obiektów w powiecie wadowickim - w Inwałdzie, Ryczowie, Leńczach, Nidku, Tłuczani, Marcyporębie i Choczni zostanie wyremontowanych dzięki dotacji Sejmiku Województwa Małopolskiego. W całym województwie przeznaczono w  tym roku 4 miliony złotych na renowację 94 zabytków.

Sejmik Województwa Małopolskiego udzielił kolejnej dotacji na realizację 94 zadań z zakresu prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych  w tym roku w województwie. Łączna kwota to 4 miliony złotych i najprawdopodobniej już w maju tego roku ogłoszona zostanie II edycja.

Jak poinformował na swoim Facebooku  radny województwa małopolskiego Rafał Stuglik, wśród beneficjentów tego konkursu znalazło się 7 zabytkowych obiektów z terenu powiatu wadowickiego na które udzielono 203 tysiące złotych dotacji”

Obiekty w powiecie wadowickim, na które przyznano dotację z zakresu prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych:

Inwałd – kościół pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – 30 tysięcy złotych
Ryczów – Pałac – 27 tysięcy złotych
Leńcze – Kościół pw. św. Piotra i Pawła – 22 tysiące złotych
Nidek – Kościół pw. św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza – 24 tysiące złotych
Tłuczań – Kościół pw. Nawiedzenia NMP – 35 tysięcy złotych
Marcyporęba – Kościół pw. św. Marcina – 40 tysięcy złotych
Chocznia – Kościół pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela – 25 tysięcy złotych

To największe w ostatnich latach wsparcie, jakie trafiło na remont zabytkowych obiektów na terenie powiatu wadowickiego. Wśród nich znalazły się m.in. trzy kościoły drewniane leżące na Szlaku Architektury Drewnianej.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+26 #1 yanek 2021-03-30 13:30
jasne, teraz jak kasa potrzebna w pierwszeństwie na służbę zdrowia, dodatkowe etaty i karetki to se będziemy kościółki kurwa malować...
Cytować
+4 #2 dżesika 2021-03-30 14:47
Sejmik sypnął kasą na kościoły? A skąd niby ten sejmik ma tę kasę? Przypadkiem nie z podatków? A podatnikami jest też wielu (i coraz więcej) ateistów!! Niech sobie kościół i wierni sami utrzymują i remontują swoje przybytki! Ciekawe czy jakby mieli się dorzucać do remontu meczetów czy kapliczek Potwora Spaghetti też by tacy chętni byli!
Cytować
-9 #3 Gość 2021-03-30 15:03
Cytuję yanek:
jasne, teraz jak kasa potrzebna w pierwszeństwie na służbę zdrowia, dodatkowe etaty i karetki to se będziemy kościółki kurwa malować...


Ewangelia wg św. Jana 12:

"3 Maria zaś wzięła funt2 szlachetnego i drogocennego olejku nardowego i namaściła Jezusowi nogi, a włosami swymi je otarła2. A dom napełnił się wonią olejku. 4 Na to rzekł Judasz Iskariota, jeden z uczniów Jego, ten, który miał Go wydać: 5 «Czemu to nie sprzedano tego olejku za trzysta denarów i nie rozdano ich ubogim?» 6 Powiedział zaś to nie dlatego, jakoby dbał o biednych, ale ponieważ był złodziejem, i mając trzos wykradał to, co składano. 7 Na to Jezus powiedział: «Zostaw ją! Przechowała to, aby [Mnie namaścić] na dzień mojego pogrzebu3. 8 Bo ubogich zawsze macie u siebie, ale Mnie nie zawsze macie»."


Ewangelia wg św. Marka 14:

"3 A gdy Jezus był w Betanii, w domu Szymona Trędowatego, i siedział za stołem, przyszła kobieta z alabastrowym flakonikiem prawdziwego olejku nardowego, bardzo drogiego. Rozbiła flakonik i wylała Mu olejek na głowę. 4 A niektórzy oburzyli się, mówiąc między sobą: «Po co to marnowanie olejku? 5 Wszak można było olejek ten sprzedać drożej niż za trzysta denarów i rozdać ubogim». I przeciw niej szemrali. 6 Lecz Jezus rzekł: «Zostawcie ją; czemu sprawiacie jej przykrość? Dobry uczynek spełniła względem Mnie. 7 Bo ubogich zawsze macie u siebie i kiedy zechcecie, możecie im dobrze czynić;"

Ewangelia wg św. Mateusza 26

"6 Gdy Jezus przebywał w Betanii, w domu Szymona Trędowatego, 7 podeszła do Niego kobieta3 z alabastrowym flakonikiem drogiego olejku i wylała Mu olejek na głowę, gdy spoczywał przy stole. 8 Widząc to, uczniowie oburzali się, mówiąc: «Na co takie marnotrawstwo? 9 Przecież można było drogo to sprzedać i rozdać ubogim». 10 Lecz Jezus zauważył to i rzekł do nich: «Czemu sprawiacie przykrość tej kobiecie? Dobry uczynek spełniła względem Mnie. 11 Albowiem zawsze ubogich macie u siebie, lecz Mnie nie zawsze macie."
Cytować
-15 #4 Do dżesika 2021-03-30 15:19
Cytuję dżesika:
Sejmik sypnął kasą na kościoły? A skąd niby ten sejmik ma tę kasę? Przypadkiem nie z podatków? A podatnikami jest też wielu (i coraz więcej) ateistów!! Niech sobie kościół i wierni sami utrzymują i remontują swoje przybytki! Ciekawe czy jakby mieli się dorzucać do remontu meczetów czy kapliczek Potwora Spaghetti też by tacy chętni byli!


Przypomnę Ci 966 rok chrzest Polski. W czasach Mieszka I było wiele ludów ateistycznych i nie zbudowali jedności narodowej wszystkie się rozpadły poza naszym narodem który oparł się na Bogu i do dziś ani ateistyczny nazizm , ani ateistyczny komunizm nas nie zniszczył.

Jak Ci nie pasuje pakujesz się i zmieniasz kraj, a jak chcesz tu mieszkać to szanujesz głos narodu co ten kraj budował od pokoleń na wierze i tradycji.
Cytować
+8 #5 dżesika 2021-03-30 15:26
Cytuję Do dżesika:
Cytuję dżesika:
Sejmik sypnął kasą na kościoły? A skąd niby ten sejmik ma tę kasę? Przypadkiem nie z podatków? A podatnikami jest też wielu (i coraz więcej) ateistów!! Niech sobie kościół i wierni sami utrzymują i remontują swoje przybytki! Ciekawe czy jakby mieli się dorzucać do remontu meczetów czy kapliczek Potwora Spaghetti też by tacy chętni byli!


Przypomnę Ci 966 rok chrzest Polski. W czasach Mieszka I było wiele ludów ateistycznych i nie zbudowali jedności narodowej wszystkie się rozpadły poza naszym narodem który oparł się na Bogu i do dziś ani ateistyczny nazizm , ani ateistyczny komunizm nas nie zniszczył.

Jak Ci nie pasuje pakujesz się i zmieniasz kraj, a jak chcesz tu mieszkać to szanujesz głos narodu co ten kraj budował od pokoleń na wierze i tradycji.


Weź tabletki albo zjedz Snickersa, ale na pewno nie pisz nic pod wpływem, bo wychodzi z tego jakiś kosmiczny bełkot...
Cytować
-21 #6 Kika 2021-03-30 15:50
Dla lewaków to zawsze będzie zły czas najlepiej jakby wam dom publiczny wybudowano tam byście się zadowolili tak strasznie martwią się o służbę zdrowia i życie ludzi a z drugiej strony domagają się zabijania nienarodzonych dzieci
Cytować
+9 #7 yanek 2021-03-31 09:01
Cytuję Kika:
Dla lewaków to zawsze będzie zły czas najlepiej jakby wam dom publiczny wybudowano tam byście się zadowolili tak strasznie martwią się o służbę zdrowia i życie ludzi a z drugiej strony domagają się zabijania nienarodzonych dzieci


to jest właśnie dyskusja z pisorem, ja o malowaniu kościoła, pisior o zabijaniu dzieci, i jak tu z wami kurwa na jakiś temat dyskutować?
Cytować
-3 #8 Kika 2021-04-01 15:01
Cytuję yanek:
Cytuję Kika:
Dla lewaków to zawsze będzie zły czas najlepiej jakby wam dom publiczny wybudowano tam byście się zadowolili tak strasznie martwią się o służbę zdrowia i życie ludzi a z drugiej strony domagają się zabijania nienarodzonych dzieci


to jest właśnie dyskusja z pisorem, ja o malowaniu kościoła, pisior o zabijaniu dzieci, i jak tu z wami kurwa na jakiś temat dyskutować?

Tak jak z wami lewaki jak się prawdę napisze to wam piany idą
Cytować
+1 #9 yanek 2021-04-02 15:06
Cytuję Kika:
Cytuję yanek:
Cytuję Kika:
Dla lewaków to zawsze będzie zły czas najlepiej jakby wam dom publiczny wybudowano tam byście się zadowolili tak strasznie martwią się o służbę zdrowia i życie ludzi a z drugiej strony domagają się zabijania nienarodzonych dzieci


to jest właśnie dyskusja z pisorem, ja o malowaniu kościoła, pisior o zabijaniu dzieci, i jak tu z wami kurwa na jakiś temat dyskutować?

Tak jak z wami lewaki jak się prawdę napisze to wam piany idą


żebyś wiedział że mi piana idzie, jak ktoś nie potrafi rozmawiać na temat a bardzo chce coś pierdolić byle tylko coś pierdolić...
Cytować