W związku z odmrożeniem działalności muzealnej i wystawienniczej, jeszcze przez kilkanaście dni będ
WCK zaprasza na „prawdziwe” zwiedzanie wystawy „Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

W związku z odmrożeniem działalności muzealnej i wystawienniczej, jeszcze przez kilkanaście dni będzie możliwość zobaczenia tych dwóch wystaw w Muzeum Miejskim oraz w Domu Kultury. Tym razem na żywo a nie wirtualnie jak w ostatnich miesiącach.

W wadowickim muzeum, tuż przed zamknięciem instytucji kultury, przygotowano wystawę fotografii Grzegorza Gałązki, który dokumentował pobyty Jana Pawła II i Benedykta XVI w Dolinie Aosty. Obaj papieże często przyjeżdżali w Alpy, by spędzić tam wakacje, odpocząć, a przede wszystkim nabrać sił. Wystawa została przygotowana przez gminę Introd w lipcu 2020 roku, z okazji setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II. Składa się z 50 najbardziej symbolicznych ujęć, zrealizowanych przez tego znanego fotografika w latach 1989 – 2009, na terenach Introd i Les Combes.

Wystawa powstała dzięki współpracy gminy Wadowice z włoską gminą Introd i  stowarzyszeniem La Memoria Viva, a prezentowana jest w sali edukacyjno - wystawienniczej Muzeum Miejskiego do połowy marca. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

 

Również bezpłatnie, jeszcze przez kilkanaście dni, w holu teatralnym WCK można obejrzeć wystawę przygotowaną w październiku ubiegłego roku „Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020”. To ekspozycja przeglądowa, organizowana co pięć lat, która pokazuje twórczość  artystów związanych z Wadowicami i okolicami. W tej edycji do udziału w wystawie zgłosiło się 48 twórców, profesjonalistów oraz amatorów, którzy łącznie złożyli blisko 200 prac reprezentujących różnorodne dziedziny sztuki. Pierwotnie ekspozycja funkcjonować miała do końca listopada 2020 roku, jednak w związku z zamknięciem instytucji kultury dla zwiedzających, termin jej zakończenia został przesunięty. O ile nie zmieni się sytuacja w związku z pandemią, będzie można ją oglądać do 8 marca, a na 5 marca 2021 roku planowany jest uroczysty finisaż wystawy.

(AG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.