Epidemia koronawirusa, ograniczenia a także zamknięcie placówek tego typu ma długo okres, spowodował
Potężny spadek odwiedzin w papieskim muzeum

Epidemia koronawirusa, ograniczenia a także zamknięcie placówek tego typu ma długo okres, spowodowały potężny spadek zwiedzających Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.

Jak już informowaliśmy, po sporej przerwie, decyzją rządu o zniesieniu części obowiązujących od wielu tygodni ograniczeń, 6 lutego otwarto ponownie dla zwiedzających Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. Zwiedzanie odbywa się indywidualnie, z zachowaniem reżimu sanitarnego. obowiązuje dezynfekcję rąk i zakrywanie nosa i ust. W budynku  nie może przebywać jednocześnie więcej niż 80 osób.

Placówka podsumowała trudny dla wszystkich miniony rok. Odnotowano potężny spadek odwiedzających: w roku 2020 papieskie muzeum odwiedziło 41 298 osób, co stanowi około 20% dotychczasowego ruchu zwiedzających.

Wiele z naszych działań z racji obowiązujących obostrzeń sanitarnych zostało przeniesionych do Internetu. Nasza strona internetowa została wyświetlona blisko milion razy. Zasięgi Facebooka przekroczyły 2,7 miliona a Instagrama 1,16 miliona – poinformowało Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.

1 lutego 2020 roku kierownictwo nad muzeum po śmierci księdza Pietruszki objął nowy dyrektor ksiądz Łukasz Piórkowski. Ten rok był wyjątkowy, obchodziliśmy 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II i mimo pandemii wiele przedsięwzięć udało się zrealizować, m.in. 7-odcinkowy cykl "Dom mojego dzieciństwa" opowiadający o rodzinie Wojtyłów sprzed narodzin małego Lolka, cykl "Takim Go pamiętamy. Wspomnienia o Janie Pawle II, koncert telewizyjny "Wadowice - tu wszystko się zaczęło" i widowisko "Urodziłem się w Wadowicach" czy w ramach projektu "Świat jest teatrem niekończących się zmagań" we współpracy z Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym w Wielkich Drogach oraz Teatrem Exit stworzono widowisko "Przeźroczysty".

Epidemia była też momentem który wymusił zmiany i pozwolił przyglądnąć się procesom, które cały czas zachodzą w muzeum.

Przeorganizowaliśmy system bezpieczeństwa Muzeum, obejmujący opiekę ekspozycji muzealnych oraz zarządzanie kryzysowe, w tym ochronę zabytków na wypadek konfliktu zbrojnego i sytuacji kryzysowych, przeprowadziliśmy analizę stanu zabezpieczenia muzeum przez pożarem, kradzieżą i innymi niebezpieczeństwami. Codzienną pracą wspomaga Instytucję konserwator zabytków i główny inwentaryzator, wprowadziliśmy indywidualny tryb zwiedzania muzeum i zakupiliśmy blisko 200 nowoczesnych audioprzewodników z możliwością wyboru ścieżek oprowadzania – poinformowało Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+23 #1 haha 2021-02-14 12:58
Jaki zarząd taka turystyka ... nie ma co zwalać na covida skoro syf w mieście jest
Potężny to jest spadek życia w mieście
Czy liczby mieszkańców dzięki działaniom układu łąnczaskiego i nowej świty niszczycieli miasta.
Cytować
-10 #2 Magda 2021-02-14 13:20
Znow cos komus nie pasuje zenada brak slow
Cytować
-11 #3 Mieszkaniec 2021-02-14 14:05
Będzie Lwowska to będzie cały świat zjeżdżał !
Cytować
+7 #4 Prawda 2021-02-14 14:25
Cytat:
Znow cos komus nie pasuje zenada brak slow
Znowu ktoś pisze prawdę i znowu troll czy imbecyl wyborca ciula z łączan nie umie się z tym pogodzić
Cytować
+39 #5 Marcinek 2021-02-14 14:45
Ludzie naoglądali się filmów braci Sekielskich a później o Dziwiszu i pedofilii w Kościele w Polsce - to zaczynają wątpić w Boga i działania księży w Polsce. Pandemia również zrobiła swoje. Jak idzie się do Kościoła w Wadowicach to aż smutno patrzyć: większość osób w przedziale wieku 40-80 lat. Ludzi młodszych na mszy niedzielnej między 15 a 40 rokiem życia jest mało co. W szkołach średnich coraz więcej młodych rezygnuje z lekcji religii. Takie przyczyny są spadku odwiedzin w papieskim muzeum.
Cytować
-4 #6 PisPoJEdnoZOU 2021-02-14 15:28
Cytat:
Marcinek
Ludzie naoglądali się filmów
Ale pierdolisz głupoty wyjdź za kapusty czy gówna w którym jesteś i zacznij wreszcie myśleć
Jak ludzie wyżej napisali spadek życia w mieście to tylko i wyłącznie zasługa zarządcy który niszczy miasto.
To że w kościele są tylko naiwne dziadki świadczy o ich głupocie która jawnie wykorzystuje np rydzyk
A to ze młodzież nie chodzi do kościoła świadczy tylko o tym że sami podejmują decyzje a tak że braku inteligentnego czy jakiekolwiek podejścia do młodzieży i ludzi . A tak że o tym ze cześć rodziców już nie zmusza swoich pociech do chodzenia na siłę do kościoła >

Każdy z kleru jest odpowiedzialny za to co sie dzieje i za całego rydzyka gdyby kler nie mieszał sie w politykę nie był pazerny na hajs i faktycznie dotrzymywał by słowa bożego było by całkiem inaczej
Cytować
+12 #7 Marcinek 2021-02-14 15:40
Re do PisPoJEdnoZOU

Skąd tyle złości i nienawiści do innych w Tobie człowieku? Możesz się opanować bez wulgaryzmów? Takim językiem posługujesz się na co dzień? Większość odwiedzających obecnie muzeum to ludzie z zewnątrz czyli spoza powiatu wadowickiego. Spadek życia w mieście jak się ma Twoim zdaniem do odwiedzin muzeum? W jaki sposób zarządca Twoim zdaniem niszczy miasto? Daj kilka przykładów!!! Jeżeli tak jest faktycznie zawsze można zgłosić sprawę do organów ścigania. Tacy jak ty wmawiają, iż są tolerancyjni a sposób odzywania się do innych przez Ciebie cytuję ,,Ale pierdolisz głupoty wyjdź za kapusty czy gówna w którym jesteś i zacznij wreszcie myśleć'' to osoba tolerancyjna Wobec innych.
Cytować
+2 #8 wiokary 2021-02-14 16:37
Zwyrodnialec Degollado, zboczeniec Mccarrick, pedofil Wesołowski, pedofil Jankowski. itd itd sami znajomi i przyjaciele waszego kArolka.... czego tu nie rozumiecie ???
Cytować
+6 #9 Mieszkaniec 2021-02-14 19:50
Więc znowu dostaną 200 tys .??? Bój ta się Bożka waszego
Cytować
+5 #10 Dio 2021-02-14 22:26
Proponuję otworzyć w mieście muzeum ojca Rydzyka, przedstawić na slajdach jego inwestycje, ile milionów nakradł, ile od pisowców dostał,cały życiorys co w Niemczech Porabiał, na pewno będzie duża frekwencja.
Cytować
+13 #11 ja 2021-02-15 07:29
niech zatrudnią jeszcze 4 dyrektora, to im frekwencja wzrośnie
Cytować
+1 #12 jaki 2021-02-15 14:54
Są ograniczenia to i frekwencja spadła - jakby redaktor nie zauważył.
Cytować
-5 #13 jaki 2021-02-15 15:02
Cytuję PisPoJEdnoZOU:
Marcinek
Ludzie naoglądali się filmów

Ale pierdolisz głupoty wyjdź za kapusty czy gówna w którym jesteś i zacznij wreszcie myśleć
Jak ludzie wyżej napisali spadek życia w mieście to tylko i wyłącznie zasługa zarządcy który niszczy miasto.
To że w kościele są tylko naiwne dziadki świadczy o ich głupocie która jawnie wykorzystuje np rydzyk
A to ze młodzież nie chodzi do kościoła świadczy tylko o tym że sami podejmują decyzje a tak że braku inteligentnego czy jakiekolwiek podejścia do młodzieży i ludzi . A tak że o tym ze cześć rodziców już nie zmusza swoich pociech do chodzenia na siłę do kościoła >
Każdy z kleru jest odpowiedzialny za to co sie dzieje i za całego rydzyka gdyby kler nie mieszał sie w politykę nie był pazerny na hajs i faktycznie dotrzymywał by słowa bożego było by całkiem ina

Jeśli piszesz o sobie to się podpisz imieniem i nazwiskiem. Ja w kościele widzę wiele młodzieży i młodych małżeństw z dziećmi , dzieci i myślę ,że im nikt nie każe chodzić tylko sami chcą zwłaszcza w czasie pandemii. A ty jak nie chodzisz do kościoła to skąd wiesz ze statystyk onetu? Naczytasz się chłopie pierdół i próbujesz jeszcze komuś wcisnąć kit. Jeśli lewactwo chce niszczyć kościół to dlaczego kościół ma się poddawać i nie bronić jeśli może. Jak się w politykę nie wdawali to biedronie i klinowskie atakowali ze wszystkich stron. Chcieli to mają.
Cytować
-1 #14 kibol 2021-02-15 15:10
[quote name="wiokary"] Zwyrodnialec Degollado, zboczeniec Mccarrick, pedofil Wesołowski, pedofil Jankowski. itd itd sami znajomi i przyjaciele waszego kArolka.... czego tu nie rozumiecie ???[/quote
Tego barani łbie ,że sie naoglądałeś filmów dla dorosłych, jeszcze ci śpiki pod nosem wiszą a podejmujesz polemikę na poważne tematy.
Cytować
-3 #15 kibol 2021-02-15 15:15
A można organizować grupowe wyjazdy? Nie ! To skąd niby te tłumy mają walić do muzeum? Co myślicie ,że będzie jak przez weekend w Zakopanem. Przyjdzie czas to i muzeum będzie pełne. Jest tam tyle do obejrzenia ,że nawet 3 razy jak któś przejdzie to i za czwartym dostrzeże cos nowego.
Cytować
-5 #16 jaki 2021-02-15 15:18
Cytuję wiokary:
Zwyrodnialec Degollado, zboczeniec Mccarrick, pedofil Wesołowski, pedofil Jankowski. itd itd sami znajomi i przyjaciele waszego kArolka.... czego tu nie rozumiecie ???

Policja powinna się tobie przyjrzeć bo wymieniasz wszystkich jakby to byli twoi przyjaciele. Może ty też w tym siedzisz.
Cytować
-18 #17 Wado 2021-02-15 15:35
Cytuję Marcinek:
Ludzie naoglądali się filmów braci Sekielskich a później o Dziwiszu i pedofilii w Kościele w Polsce - to zaczynają wątpić w Boga i działania księży w Polsce. Pandemia również zrobiła swoje. Jak idzie się do Kościoła w Wadowicach to aż smutno patrzyć: większość osób w przedziale wieku 40-80 lat. Ludzi młodszych na mszy niedzielnej między 15 a 40 rokiem życia jest mało co. W szkołach średnich coraz więcej młodych rezygnuje z lekcji religii. Takie przyczyny są spadku odwiedzin w papieskim muzeum.

A Ty czasem nie chodzisz do kościoła Jehowych? Bo ja chodzę w niedziele i świeta i widzę ,że pomimo ograniczeń ludzi jest b.dużo i w każdym wieku.
Cytować
+4 #18 wiokary 2021-02-15 18:52
Cytuję kibol:
Cytuję wiokary:
Zwyrodnialec Degollado, zboczeniec Mccarrick, pedofil Wesołowski, pedofil Jankowski. itd itd sami znajomi i przyjaciele waszego kArolka.... czego tu nie rozumiecie ???[/quote
Tego barani łbie ,że sie naoglądałeś filmów dla dorosłych, jeszcze ci śpiki pod nosem wiszą a podejmujesz polemikę na poważne tematy.


Cytuję jaki:
[quote name="wiokary"]Zwyrodnialec Degollado, zboczeniec Mccarrick, pedofil Wesołowski, pedofil Jankowski. itd itd sami znajomi i przyjaciele waszego kArolka.... czego tu nie rozumiecie ???

Policja powinna się tobie przyjrzeć bo wymieniasz wszystkich jakby to byli twoi przyjaciele. Może ty też w tym siedzisz.


Prawaczki, PRAWDA BOLI !!! ( pewnie jak was d.py po rekolekcjach )
Cytować
-7 #19 jaki 2021-02-15 19:16
Cytuję wiokary:
Cytuję kibol:
Cytuję wiokary:
Zwyrodnialec Degollado, zboczeniec Mccarrick, pedofil Wesołowski, pedofil Jankowski. itd itd sami znajomi i przyjaciele waszego kArolka.... czego tu nie rozumiecie ???[/quote
Tego barani łbie ,że sie naoglądałeś filmów dla dorosłych, jeszcze ci śpiki pod nosem wiszą a podejmujesz polemikę na poważne tematy.


Cytuję jaki:
[quote name="wiokary"]Zwyrodnialec Degollado, zboczeniec Mccarrick, pedofil Wesołowski, pedofil Jankowski. itd itd sami znajomi i przyjaciele waszego kArolka.... czego tu nie rozumiecie ???

Policja powinna się tobie przyjrzeć bo wymieniasz wszystkich jakby to byli twoi przyjaciele. Może ty też w tym siedzisz.


Prawaczki, PRAWDA BOLI !!! ( pewnie jak was d.py po rekolekcjach )

ciebie d..a boli po wizycie u biedronia pod stołem hahaha lewaczku
Cytować
+18 #20 Marcinek 2021-02-15 22:05
Re - Wado
Nie jestem świadkiem Jehowy i nie sympatyzuję z nimi. Do kościoła katolickiego chodzę(nie zawsze systematycznie) . W mojej ocenie w kościołach jest coraz mniej młodych osób - to widać. Wolą inaczej dysponować własnym czasem. Pamiętam jak przebywałem w Paryżu 26 lat temu i chodziłem tam na msze niedzielne do kościoła katolickiego - to świecił on pustkami. Nie wyobrażałem sobie wówczas, iż podobna sytuacja może być w Polsce. Jak podejście księży do wiernych się nie zmieni w naszym kraju to sytuacja za ileś lat może być podobna jak w Francji.
Cytować