Na półki księgarskie trafił kolejny, tym razem dwudziesty trzeci numer rocznika naukowego „Wadovian
23. numer rocznika Wadoviana już dostępny

Na półki księgarskie trafił kolejny, tym razem dwudziesty trzeci numer rocznika naukowego „Wadoviana. Przegląd historyczno-kulturalny”, na łamach którego czytelnicy tradycyjnie znajdą sporo ciekawych rozpraw i artykułów.

Od wtorku (9.02) nabyć można najnowszy, dwudziesty trzeci numer rocznika „Wadoviana. Przegląd historyczno-kulturalny”. Tematyka tomu jest zróżnicowana. Rozprawom poświęconym elektryfikacji powiatu wadowickiego i rozwoju andrychowskiej tkalni braci Czeczowiczka, towarzyszą artykuły o przemarszu wojsk Księstwa Warszawskiego przez ziemię wadowicką w 1813 roku i ukraińskim obozie jenieckim. Autorzy poruszyli także tematy współczesne – czytelnik może zapoznać się z historią PSS „Społem” i powojenną architekturą sakralną na terenie powiatu wadowickiego. Na łamach rocznika znalazło się aż sześć recenzji i omówień książek, z obszernym artykułem recenzyjnym pokonferencyjnej publikacji Okolice Zegadłowicza, która ukazała się pod koniec 2020 roku.

Rocznik stale ugruntowuje swoją pozycję w środowisku naukowym, o czym świadczą nazwiska publikujących w „Wadovianach” autorów, m.in. prof. dra hab. Michała Baczkowskiego z Uniwersytetu Jagiellońskiego, konsultanta naukowego prof. dra hab. Wojciecha Strzyżewskiego, pierwszego zastępcę rektora Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz licznych recenzentów. W roku 2020 nie doszło do zmian w gronie Rady Naukowej, która czuwa nad naukowym obliczem pisma, powiększył się natomiast skład Kolegium Redakcyjnego. Zaproszenie do udziału w pracach nad redakcją rocznika przyjął bowiem dr hab. Grzegorz Chajko z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Przypomnijmy, że wydawane przez Wadowickie Centrum Kultury pismo „Wadoviana” znajduje się w prestiżowych humanistycznych bazach naukowych: CEJSH, BazHum, Index Copernicus i POLIndex. Publikujący w roczniku autorzy otrzymują 5 punktów do swojego dorobku naukowego.

Najnowszy numer „Wadovianów” w cenie 38 złotych, można nabyć w biurze Muzeum Miejskiego, sekretariacie Wadowickiego Centrum Kultury oraz w sklepie internetowym (wck.wadowice.pl/sklep).

(AG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.