Filia biblioteki w Witanowicach (gmina Tomice) przeniosła się do nowego przestronnego pomieszczenia w c
Biblioteka w nowej odsłonie

Filia biblioteki w Witanowicach (gmina Tomice) przeniosła się do nowego przestronnego pomieszczenia w centrum wioski. Placówka ma teraz nowe meble, krzesła, szafki a także odświeżone wyposażenie. Biblioteka zapewnia prawie 9 tysięcy woluminów oraz audiobooki.

W poniedziałek (04.01) nastąpiło otwarcie nowej biblioteki w Witanowicach. Filia przeniosła się do nowego przestronnego pomieszczenia w centrum wioski. W wydarzeniu uczestniczyli wójt gminy Tomice Witold Grabowski, dyrektor Ośrodka Kultury Gminy Tomice Aneta Homel, sołtys Witanowic Jan Kwarciak, radni z Witanowic: Zbigniew Kwarciak, Bartłomiej Moskała i Zbigniew Kwaśny, radny z Lgoty Szymon Putek oraz pracownice bibliotek i OKGT. Spotkanie z gośćmi miało charakter informacyjny. Ze względu na pandemię zrezygnowano z uroczystej oprawy.

Otwarcie placówki poprzedziła intensywna, dwumiesięczna praca z księgozbiorem, przewiezieniem książek, ułożeniem, a także rozplanowaniem układu regałów w pomieszczeniu, jego remontem i przystosowaniem do czytelniczych potrzeb. Zainstalowano także sprzęt komputerowy.

Dokonano zakupu nowych mebli, krzeseł, szafek, odnowiono i pomalowano stoliki, część ściany pokrywa efektowna tapeta, idealnie uzupełniający wystrój. Na ścianach i drzwiach pojawiły się czytelnicze sentencje. Kolorami pokrył się mur okalający wejście do biblioteki.

Pierwszego dnia zarejestrowało się 19 czytelników. Przyjazna dla czytelników biblioteka zapewnia prawie 9 tysięcy woluminów oraz audiobooki.

Chętni mogą wypożyczać książki trzy dni w tygodniu: poniedziałek  (w godzinach od 12:00 do 17:00), środa (w godzinach od 9:00 do 16:30), piątek (w godzinach od 12:00 do 17:00).

(LG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.