Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprasza do XVIII Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej i
CKiW w Andrychowie zaprasza do konkursu recytatorskiego. W tym roku online

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprasza do XVIII Konkursu Recytatorskiego Poezji Religijnej im. Jana Fujawy. W tym roku ze względu na epidemię, odbędzie się on w sieci.

W konkursie co roku bierze udział ponad stu recytatorów z kilkudziesięciu placówek kulturalnych i szkół naszego regionu. Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas I-VIII szkół podstawowych.

Uczestnicy konkursu oceniani będą przez Jury w czterech grupach wiekowych: I grupa – dzieci w wieku przedszkolnym i klasy „0”, II grupa – klasy I-III szkół podstawowych, III grupa – klasy IV-VI szkół podstawowych oraz IV grupa – klasy VII-VIII szkół podstawowych.

Celami konkursu są, m. in.: umożliwienie uczestnikom skonfrontowania umiejętności w dziedzinie recytacji poezji, doskonalenie warsztatu recytatorskiego, popularyzacja religijnej twórczości poetyckiej: klasycznej i ludowej, organizacja życia kulturalnego w środowisku lokalnym, spełnianie potrzeb kulturalnych środowiska przy zastosowaniu nowych form (on-line) przeprowadzania konkursów w czasie trwania pandemii.

W tym roku, ze względu na epidemię koronawirusa i obostrzenia sanitarne, konkurs odbędzie się online. Oznacza to , że uczestnicy nie będą prezentowali się na scenie, jak dotychczas, a będą proszeni o zarejestrowanie swojej prezentacji poprzez zapis obrazu i dźwięku kamerą cyfrową (np. smartfonem) i kolejno przesłanie drogą elektroniczną linku do nagranej prezentacji (filmu) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zgłoszenia przyjmowane są do 18 grudnia. Regulamin Kkonkursu oraz formularze do pobrania: www.kultura.andrychow.eu/pikon(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.