W dobie koronawirusa i zamkniętych bibliotek, Biblioteka Publiczna w Tomicach wpadła na pomysł wypoży
Książki z szafkomatu? Taki pomysł w czasach zarazy

W dobie koronawirusa i zamkniętych bibliotek, Biblioteka Publiczna w Tomicach wpadła na pomysł wypożyczenia książek dla czytelników.

Zamknięte domy kultury czy biblioteki to spory cios dla miłośników kultury. Niektórzy jednak sobie radzą. Pracownicy Biblioteki Publicznej w Tomicach wpadli na pomysł, dzięki  któremu każdy, mimo zamkniętej dla czytelników instytucji, będzie mógł wypożyczyć interesującą go pozycję.

Książki, które chcemy wypożyczyć, można odebrać z "szafkomatu" znajdującego się na zewnątrz budynku. Wcześniej trzeba najpierw zadzwonić do biblioteki ( numery 33 823 48 09 lub 518 593 570) i zamówić interesującą książkę i umówić się na dzień oraz godzinę ich odbioru. Przed tym terminem zostaną one umieszczone w szafkomacie" znajdującym się przed wejściem do biblioteki.

Książki będą zapakowane w torby i podpisane, dla kogo są przeznaczone. Co więcej, w "szafkomacie" można zostawić przeczytane już tytuły. Ten sposób wypożyczania tomów będzie dostępny już od środy (18.11).

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-1 #1 Zbijur 2020-11-17 16:09
Pomysł rozpowszechnion y od lat we Francji. Gdzie nie bibliotek są szafki, które mieszkańcy uzupełniają i z nich korzystają. Brawo dla Tomic. Może nie zniszczą, nie ukradną i skorzystają.
Cytować
-1 #2 Emilka 2020-11-17 16:44
Fajnie. Książkomat na Rajskiej w Kraków chyba kosztował ze 150 tysięcy!
Cytować
0 #3 Ania 2020-11-18 10:27
Szkoda, że w naszej wadowickiej bibliotece nie ma choćby wrzutomatu gdzie można byłoby oddać książkę np. wieczorem. Czasami zaparkowanie w okolicach biblioteki graniczy z cudem i niestety wożę wiele dni książki w samochodzie, które mogłabym oddać spokojnie poza godzinami otwarcia oddziału.
Cytować
+1 #4 yanek 2020-11-23 17:07
a jak burdele zamkną to co? będzie pizda z pizdomatu?
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.