Jubileuszowa Wystawa Wadowickiego Środowiska Artystycznego  jest obecnie niedostępna dla publiczności
Zwiedzaj wirtualnie wystawę Wadowickie Środowisko Artystyczne 2020

Jubileuszowa Wystawa Wadowickiego Środowiska Artystycznego  jest obecnie niedostępna dla publiczności z powodu obostrzeń epidemicznych. Z tego powodu WCK zaprasza do zwiedzania ekspozycji online, mając jednocześnie nadzieję, że niebawem będzie to możliwe w realnym wymiarze.

Rok 2020 jest dla większości z nas rokiem trudnym i rokiem wyjątkowym. Od kilku miesięcy sytuacja związana z epidemią koronawirusa zmienia się a my zaskakiwani jesteśmy coraz to nowymi informacjami o obowiązujących w związku z tym przepisach i obostrzeniach. Niestety jak się okazuje również sfera sztuki i kultury nie jest całkowicie odporna na rozprzestrzeniający się po całym świecie wirus.

Jubileuszowa Wystawa Wadowickiego Środowiska Artystycznego od momentu kolejnego zamknięcia placówek kultury z powodu epidemii koronawirusa jest obecnie niedostępna dla publiczności. Z tego powodu Wadowickie Centrum Kultury zaprasza do zwiedzania wystawy online, mając jednocześnie nadzieję, że niebawem będzie to możliwe w realnym wymiarze.

Zamiarem naszym też jest przedłużenie ekspozycji poza planowany wcześniej koniec listopada 2020 roku, aby po ewentualnym otwarciu naszej placówki mogli Państwo mimo wszystko zapoznać się z twórczością naszych rodzimych artystów w tradycyjnej formie. Zainteresowanych kupnem obrazów prosimy o kontakt mailowy z koordynatorem projektu (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), lub pod numerem telefonu: 730 280 019 – informuje Wadowickie Centrum Kultury

Spacer z kamerą po wystawie:

Trochę historii. W 1995 roku z inicjatywy Anny Zając, będącej wówczas instruktorką w Wadowickim Domu Kultury zorganizowano wystawę plastyczną prezentującą po raz pierwszy w historii naszego miasta dorobek artystyczny malarzy, rzeźbiarzy i grafików z Wadowic i okolicy a także związanych z Wadowicami miejscem urodzenia, kształcenia czy wreszcie zawodowo. Wystawa cieszyła się sporym zainteresowaniem środowiska i była bardzo dobrze odbierana przez lokalną społeczność. Wtedy też pojawił się pomysł kontynuowania tego rodzaju artystycznych spotkań w latach następnych. I tak w latach 2000, 2005, 2010 i 2015 w murach Wadowickiego Centrum Kultury i Muzeum Miejskiego przy ul. Kościelnej w pięcioletnim cyklu wystawienniczym spotykano się z większością lokalnych artystów – malarzy, rzeźbiarzy, rysowników, grafików, a w latach późniejszych również fotografików. Niestety… z upływem lat wielu z nich odeszło, a my pożegnaliśmy wielu wspaniałych artystów i przyjaciół. Jednakże na przestrzeni ćwierćwiecza wyrosło całe pokolenie nowych, wspaniałych twórców, do których zwłaszcza, poniekąd z racji jubileuszu, szczególnie WCK pragnie dotrzeć.  

W wystawie uczestniczą:

Robert Błasiak
Zbigniew Bury vel Alex Johanson
Agnieszka Burzej
Urszula Dąbrowa
Maria Filek
Grzegorz Giermek
Piotr Góralczyk
Katarzyna Grudniewska
Maciej Hojda
Anna Janik – Lempart
Jacek Jarosz
Zbigniew Jurczak
Krzysztof Kadłubowski
Kamil Kak
Marcin  Kolasa
Mateusz Kołodziejczyk
Maria Koman
Jerzy Kozak
Piotr Kurcman
Tadeusz Kurnik
Janina Kurnik
Agata Kurnik – Mamcarczyk
Zofia Kwarciak
Aneta Lachendro
Izabela Lichwiarska
Marek Łasak
Maria Macięga
Tadeusz Maj
Wiola Marek
Mieczysław Michniak
Ireneusz Młynarczyk
Marek Pamuła
Janina Pietruszka
Anna Piórkowska
Krzysztof Pływacz
Sylwia Prażmowska Kulig
Stanisław Pustułka
Kamil Pustułka
Tomasz Pytel
Nina Ramza
Kazimierz Rauch
Mira Sabatowicz
Marcin Tasiemski
Małgorzata Wójtowicz – Cichoń
Miłosz Wszołek
Agnieszka Zacharska
Zbigniew Ziob
Michał Żmuda

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.