W dobie pandemii i zamkniętych bibliotek wadowicka książnica nie zapomina o swoich czytelnikach i szyk
Biblioteka zamknięta, ale wirtualne spotkanie ze znaną pisarką organizuje!

W dobie pandemii i zamkniętych bibliotek wadowicka książnica nie zapomina o swoich czytelnikach i szykuje dla nich wyjątkową niespodziankę: wirtualne spotkanie z Joanną Bator - uznaną pisarką i publicystką, laureatką Literackiej Nagrody Nike za książkę „Ciemno, prawie noc”.

W czwartkowy wieczór (19.11)  Wadowicka Biblioteka Publiczna  zaprasza na wirtualne spotkanie z Joanną Bator - uznaną pisarką i publicystką, laureatką Literackiej Nagrody Nike za książkę „Ciemno, prawie noc”.

Mocną pozycję na rynku czytelniczym ugruntowały jej takie tytuły, jak powieść „Purezento”  czy  „Japoński wachlarz”, uznany za najlepszą antropologiczną pozycję 2004 roku. Jej „wałbrzyska trylogia” – „Piaskowa Góra” , „Chmurdalia” oraz „Ciemno, prawie noc” - została przetłumaczona na wiele języków, a trzecia część serii doczekała się głośnej ekranizacji.

Za swoją twórczość pisarka została uhonorowana wieloma prestiżowymi nagrodami: Literacką Nagrodą Nike, Spycher Prize, Nagrodą Literacką im. Stefana Heyma, niemiecką Nagrodą Literacką Usedomer czy Nagrodą Literacką im. H. Hessego.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną spotkanie odbędzie się wyłącznie w formie transmisji online, którą będzie można obejrzeć na bibliotecznym Facebook'u  oraz na  kanale  YouTube.

Spotkanie odbędzie się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Podczas transmisji zachęcamy do zadawania pytań autorce!

 

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 mól 2020-11-23 20:54
Ładna pani
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.