Na wadowickim rynku odbył się koncert, znaczy "wydarzenie religijne"  z okazji setnej urodzin papieża
Na wadowickim rynku koncert w czasach zarazy

Na wadowickim rynku odbył się koncert, znaczy "wydarzenie religijne"  z okazji setnej urodzin papieża Jana Pawła II. Zagrali i zaśpiewali polscy artyści, poprowadził je Artur Żmijewski. Pod sceną oglądała je ograniczona do 300 osób publiczność.

W ostatnich dniach w Polsce odnotowywane są kolejne, rekordowe wzrosty zakażeń koronawirusem.  Od soboty (17.10) powiat wadowicki znalazł się też  w czerwonej strefie w której wprowadzono dodatkowe ograniczenia. To m.in. ograniczenie zgromadzeń publicznych do 10 osób, maksymalnie 1 osoba ma 7m2 podczas uroczystości religijnych, nauczanie zdalnie w szkołach wyższych i ponadpodstawowych, ograniczenia w gastronomii czy środkach transportu a od poniedziałku (19.10) także zakaz organizowania wesel. Zamknięto też baseny i siłownie.

Mimo to w niedzielę (18.10) na wadowickim rynku odbył się wielki koncert organizowany przez gminę, Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II i Telewizją Polską. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną, wzbudziło to sporo emocji i zastrzeżeń, zarówno wśród samych mieszkańców jak i ogólnopolskich mediów.

Jak to się więc stało? Organizatorzy de facto zorganizowali "wydarzenie religijne" w którym według obecnych ograniczeń,  na 7m2 może przebywać jedna osoba. Przy wielkości wadowickiego rynku pozwoliło na udział 300-osobowej publiczności ubranej w maseczki i siedzących na rozstawionych krzesełkach... Wystarczyło wykazać wcześniej chęci i odebrać darmową wejściówkę (maksymalnie dwie sztuki).

Na scenie zagrali i zaśpiewali Halina Mlynkova, Kasia Moś, Piotr Cugowski, Łukasz Zagrobelny, Mateusz Ziółko, Maciej Miecznikowski, Janusz Radek, Golec uOrkiestra, Arka Noego, Mała Armia Janosika oraz Sargis Davtyan. Zapowiadana śpiewająca zakonnica – siostra Cristina Scuccia, zwyciężczyni włoskiej edycji programu The Voice - zrezygnowała z powodu epidemii koronawirusa... Wydarzenie poprowadził Artur Żmijewski.

Od kilku dni magistrat namawiał do oglądania koncertu w domu, jak wydarzenie stricte telewizyjne. Kto chciał mógł je obejrzeć na żywo w programie pierwszym Telewizji Polskiej.

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+47 #1 Ciekawski 2020-10-18 20:13
A koronawirus na scenie nie atakuje?
Cytować
+39 #2 .... 2020-10-18 20:17
Ludzie którzy są odpowiedzialni za zoorganizowanie zgromadzenia powyżej 10 osób zostały już aresztowane?
Cytować
+41 #3 Wiki 2020-10-18 20:21
Muzeum dostało z naszych podatków 200 tys bo się nazywało że stracili przez pandemię , ale na głupoty mają kasę . BOŻE CZY TY TO WIDZISZ ?!
Cytować
-7 #4 Znajoma 2020-10-18 20:34
Piękny koncert.
Cytować
+24 #5 Olo 2020-10-18 20:36
Ci co tam siedzą to im zapłacili czy kazali im tam siedzieć tak jak na pochodach pierwszo majowychy...
Cytować
-1 #6 Inna 2020-10-18 20:37
Super koncert ku pokrzepieniu naszych serc w tym trudnym dla nas wszystkich czasie.

.
Cytować
+42 #7 Cyrk 2020-10-18 20:38
Godzina i 30 minut tyle trwało całe przedstawienie tvpis cały tydzień budowali scenę i będą rozbierać pewnie 2 dnni pieniądze były ludzi podatków.
Cytować
-54 #8 Ryba 2020-10-18 20:44
Ale jęczą biedne lewaki bo koncert bo religia bo papież ktorego sie tak tu wstydzą ...chorera czemu sie nie urodzil ot chocby w Bulowicach a nie u nass ..a że koronawirus na scenie zaatakuje a tvpiss z naszych podatkow ojojoj za P O to bylo git wyszedl rudy donek i powiedzial pieniadze z OFE nie są Polaków po czym zajumał 155mld zł.
Cytować
-36 #9 Inna 2020-10-18 20:49
Pieniądze rzecz nabyta tak mówi moje pokolenie.Przes tańcie tylko narzekać.Covid nas dołuje.Wreszcie coś dla ducha .
Cytować
+19 #10 Cyrk 2020-10-18 20:52
Cytuję Ryba:
Ale jęczą biedne lewaki bo koncert bo religia bo papież ktorego sie tak tu wstydzą ...chorera czemu sie nie urodzil ot chocby w Bulowicach a nie u nass ..a że koronawirus na scenie zaatakuje a tvpiss z naszych podatkow ojojoj za P O to bylo git wyszedl rudy donek i powiedzial pieniadze z OFE nie są Polaków po czym zajumał 155mld zł.

Ryba idź do jakiegoś akwarium bo basen ci zamknęli ryby nie mówią.
Cytować
+2 #11 Edek 2020-10-18 21:07
Ładny był koncert czy wydarzenie religijne ale za krótko trwało nie dało się tego zrobić lecie jak Pinokio mówił lecie niema Korona wirusa i ludzi by było dużo na wydarzeniu religijnym brawo PiS.
Cytować
+22 #12 Ja 2020-10-18 21:27
Od jutra będą tele porady od lekarza 300 zachorowań gminie Wadowice sanepid się nie wyrobi szpital już leży.
Cytować
-26 #13 W Google wpisz: 2020-10-18 22:10
Cytuję ....:
Ludzie którzy są odpowiedzialni za zoorganizowanie zgromadzenia powyżej 10 osób zostały już aresztowane?


Człowieku najpierw sprawdź czym jest zgromadzenie publicze:

"Przez zgromadzenie publiczne należy rozumieć zgrupowanie osób na otwartej przestrzeni dostępnej dla nieokreślonych imiennie osób w określonym miejscu w celu odbycia wspólnych obrad lub w celu wspólnego wyrażenia stanowiska w sprawach publicznych.

Organizowane zgromadzenie musi mieć związek z sprawami publicznymi –jako np. forma poparcia, protestu, zasygnalizowani a problemu, wyrażenia poglądów. Wszelkie inne akcje nie podlegają pod rygor ustawy Prawo o zgromadzeniach.
"
https://app.xyzgcm.pl/gdansk-pl/d/20171198748/poradnik-organizowania-zgromadzen-publicznych.pdf
Cytować
+27 #14 wadowice 2020-10-18 22:20
Cytuję Ryba:
Ale jęczą biedne lewaki bo koncert bo religia bo papież ktorego sie tak tu wstydzą ...chorera czemu sie nie urodzil ot chocby w Bulowicach a nie u nass ..a że koronawirus na scenie zaatakuje a tvpiss z naszych podatkow ojojoj za P O to bylo git wyszedl rudy donek i powiedzial pieniadze z OFE nie są Polaków po czym zajumał 155mld zł.



Typowy wyborca PiS. Jak się krytykuje jego partie to wraca do przeszłości, jaki to Tusk był złodziej itp itd. Popatrz co obecną władza robi a później żyj przeszłością. Ludzie tracą pracę, biznesy padają, zakaz na zakazie, a oni sobie koncert organizują.
Cytować
+24 #15 Luke 2020-10-18 23:04
Covid nie atakuje Kościoła, TVP oraz Rządu...a i nie atakuje wyborców określonej partii - bo jest w odwrocie - kiedyś za to ktoś odpowie...i będą siedzieć. Przecież mój ból jest gorszy niż twój...polityku partii rządzącej..
Cytować
+30 #16 Alojzy 2020-10-18 23:36
Koncert jak za czasów E.Filipiak. nawet piosenki te same. Wszystko wróciło, jak za dawnych lat. Dramat co ten z Łączan robi. Mam kazali siedzieć w domu a sami bawią się za nasze pieniadze.
Cytować
+19 #17 פֿאָלקס שטימע 2020-10-18 23:44
Cytuję Olo:
Ci co tam siedzą to im zapłacili czy kazali im tam siedzieć


"Za pieniądze ksiądz się modli, za pieniądze lud się podli."
Cytować
+13 #18 Rus 2020-10-19 06:01
Na rynku niby odstęp był ale pod budynkami już nie.......
Cytować
-10 #19 Zoxa 2020-10-19 07:24
Wszēdzie chodzicie stadnie,część z was nie nosi maseczki a do krytyki jesteście pierwsi. Mówicie jak dzieci/nie obrażają dzieci/.Krytyko wać łatwo ,ale zrobić coś to niech już inni robiã ja się powymądrzam.Pat rzcie na siebie .
Cytować
-12 #20 Ola 2020-10-19 08:30
Cytuję Olo:
Ci co tam siedzą to im zapłacili czy kazali im tam siedzieć tak jak na pochodach pierwszo majowychy...

Ja byłam,dostałam bilety, zależało mi bardzo by tam być, wielkie dzięki
Cytować
-7 #21 Pomyśl: 2020-10-19 09:18
Cytuję Edek:
Ładny był koncert czy wydarzenie religijne ale za krótko trwało nie dało się tego zrobić lecie jak Pinokio mówił lecie niema Korona wirusa i ludzi by było dużo na wydarzeniu religijnym brawo PiS.


Miało być w maju bo Papież urodził się w maju, ale wówczas było jak było i przełożono na październik bo w październiku wybrano Papieża.
Cytować
-16 #22 Do Wiki: 2020-10-19 09:27
Cytuję Wiki:
Muzeum dostało z naszych podatków 200 tys bo się nazywało że stracili przez pandemię , ale na głupoty mają kasę . BOŻE CZY TY TO WIDZISZ ?!


To była SETNA ROCZNICA urodzin papieża ! Głupoty to Ty wypisujesz !!! Początkowo wszystko było zaplanowane na maj ale w maju było jak każy wie, więc podjęto decyzję o przeniesienie na październik ( w październiku Karol Wojtyła został wybrany na papieża ), a że sytuacja zmieniła się bardzo szybko to zrobiono to tak, a nie inaczej.
Cytować
+5 #23 Jach 2020-10-19 10:27
Cytuję wadowice:
Cytuję Ryba:
Ale jęczą biedne lewaki bo koncert bo religia bo papież ktorego sie tak tu wstydzą ...chorera czemu sie nie urodzil ot chocby w Bulowicach a nie u nass ..a że koronawirus na scenie zaatakuje a tvpiss z naszych podatkow ojojoj za P O to bylo git wyszedl rudy donek i powiedzial pieniadze z OFE nie są Polaków po czym zajumał 155mld zł.



Typowy wyborca PiS. Jak się krytykuje jego partie to wraca do przeszłości, jaki to Tusk był złodziej itp itd. Popatrz co obecną władza robi a później żyj przeszłością. Ludzie tracą pracę, biznesy padają, zakaz na zakazie, a oni sobie koncert organizują.

Ryba to typowy polski katolik, drze mordę, że jest prześladowany, bo się mu nie pozwala prześladować innych.
Cytować
-5 #24 Zenon* 2020-10-19 11:01
Oj towarzysze, towarzysze. Ja wiem, że wolelibyscie na rynku jakiś czarny protest brzydkich skrobiarek, albo tęczowy piątuś, żeby dzieciom moc zryć banię jakimiś marksistowskim ksiazeczkami, najlepiej jeszcze z czerwonobutym filozofem na okładce, ale to już wam nie wróci.
ZAPAMIETAJCIE SOBIE RAZ NA ZAWSZE POSTSOVIETICUSY JEDNE! Nigdy juz nie połozycie swoich czerwonych łap na tym mieście - nigdy! I przekażcie swojemu guru, zeby przestał się kompromitować nagrywając który lejne durne pogadanki do internetu w krzakach, bo nie spowoduje to jego powrotu na stołek. Taki szwindel udał się raz w 2014 i więcej się nie powtórzy. Wadowiczanie na szczęście się obudzili.
I jeszcze jedno. Jeśli czerwonobuty wyje na necie, a jego wyznawcy, pustaki, bez wykształcenia udające prowincjonalnyc h kosmopolitów wyją za nim coraz głośniej, to znak, że dobrze się dzieje i wszystko idzie w dobrym kierunku.
Jesteście ponoć inteligentni - ponoć, więc grzebnijcie sobie w Googlach kiedy urodziny miał Lenin i możecie sobie koncert swój zorganizować. Za własne pieniądze, tzn. Sorosa czy kogo tam macie za bankomat.
Cytować
+8 #25 Wiki 2020-10-19 11:37
Cytuję Do Wiki::
Cytuję Wiki:
Muzeum dostało z naszych podatków 200 tys bo się nazywało że stracili przez pandemię , ale na głupoty mają kasę . BOŻE CZY TY TO WIDZISZ ?!


To była SETNA ROCZNICA urodzin papieża ! Głupoty to Ty wypisujesz !!! Początkowo wszystko było zaplanowane na maj ale w maju było jak każy wie, więc podjęto decyzję o przeniesienie na październik ( w październiku Karol Wojtyła został wybrany na papieża ), a że sytuacja zmieniła się bardzo szybko to zrobiono to tak, a nie inaczej.

Jak można obchodzić urodziny osoby która już nie żyje ?!
Cytować
-1 #26 walcz 2020-10-19 11:50
Co jest gdzie była policja co jest grane dlaczego policja była tu i utrudniała życie obywatelą

https://wadowiceonline.pl/polityka/17181-antycovidowcy-demonstrowali-w-andrychowie

A tu nie co to ma być za Wstyd i żenada
MAm nadzieje że coraz wiecej ludzi bedzie wychodziło na ulice
Pora walczyć z głupotą
Plus kolejny ciąg afer ciula z łączań tylko pogrąża to miasto
A ludzie którzy tam byli to nic innego jak zwykłe komuchy

https://www.youtube.com/watch?v=JoVlR-kBzJA
Cytować
-3 #27 Do Wiki i walcz 2020-10-19 12:08
Cytuję Wiki:
Cytuję Do Wiki::
Cytuję Wiki:
Muzeum dostało z naszych podatków 200 tys bo się nazywało że stracili przez pandemię , ale na głupoty mają kasę . BOŻE CZY TY TO WIDZISZ ?!


To była SETNA ROCZNICA urodzin papieża ! Głupoty to Ty wypisujesz !!! Początkowo wszystko było zaplanowane na maj ale w maju było jak każy wie, więc podjęto decyzję o przeniesienie na październik ( w październiku Karol Wojtyła został wybrany na papieża ), a że sytuacja zmieniła się bardzo szybko to zrobiono to tak, a nie inaczej.

Jak można obchodzić urodziny osoby która już nie żyje ?!


Potrafisz zrozumieć co to jest pamięć o narodzinach kogoś ???

Nie chodziłaś do szkoły nie uczono Cie pamięci o różnych ludziach. To wydarzeniem było uczczeniem pamięci narodzin Karola Wojtyły który swoim pontyfikatem wpłynął na losy świata i tysiące istnień ludzkich.

Cytuję walcz:
Co jest gdzie była policja co jest grane dlaczego policja była tu i utrudniała życie obywatelą

https://wadowiceonline.pl/polityka/17181-antycovidowcy-demonstrowali-w-andrychowie

A tu nie co to ma być za Wstyd i żenada
MAm nadzieje że coraz wiecej ludzi bedzie wychodziło na ulice
Pora walczyć z głupotą
Plus kolejny ciąg afer ciula z łączań tylko pogrąża to miasto
A ludzie którzy tam byli to nic innego jak zwykłe komuchy

https://www.youtube.com/watch?v=JoVlR-kBzJA



BO ŁAMALI PRAWO !

Jakie są wytyczne:
https://www.gov.pl/web/rozwoj-praca-technologia/zolte-i-czerwone-strefy--nowe-obostrzenia-dla-biznesu

"w zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć maksymalnie 10 osób;"

Czym jest zgromadzenie publiczne:

"Przez zgromadzenie publiczne należy rozumieć zgrupowanie osób na otwartej przestrzeni dostępnej dla nieokreślonych imiennie osób w określonym miejscu w celu odbycia wspólnych obrad lub w celu wspólnego wyrażenia stanowiska w sprawach publicznych.

Organizowane zgromadzenie musi mieć związek z sprawami publicznymi –jako np. forma poparcia, protestu, zasygnalizowani a problemu, wyrażenia poglądów. Wszelkie inne akcje nie podlegają pod rygor ustawy Prawo o zgromadzeniach.
"
https://app.xyzgcm.pl/gdansk-pl/d/20171198748/poradnik-organizowania-zgromadzen-publicznych.pdf
Cytować
-2 #28 Zenon* 2020-10-19 12:34
Cytuję walcz:
Co jest gdzie była policja co jest grane dlaczego policja była tu i utrudniała życie obywatelą

https://wadowiceonline.pl/polityka/17181-antycovidowcy-demonstrowali-w-andrychowie

A tu nie co to ma być za Wstyd i żenada
MAm nadzieje że coraz wiecej ludzi bedzie wychodziło na ulice
Pora walczyć z głupotą
Plus kolejny ciąg afer ciula z łączań tylko pogrąża to miasto
A ludzie którzy tam byli to nic innego jak zwykłe komuchy

https://www.youtube.com/watch?v=JoVlR-kBzJA


Twoja stara była z Mongolii czy stary był niepiśmienny, bo jak można napisać, że utrudniano życie "obywatelą" przez "ą" na końcu. To nie jest błąd telefonu ani T9 bo takiego słowa nie ma. To tylko analfabetyzm wyznawcy dawnego lewaka i nic więcej. Chory człowieku z nienawiści i w dodatku tępaku. Dziś już rozumiem co to znaczy II sort. To Ty, chociaż Ty to chyba nawet III sort. Twoim naturalnym środowiskiem powinno być wysypisko w Choczni, jeszcze by Cię Twój guru dokapitalizował kasa z gminy i żyłbyś jak na prawdziwego obywatela śmietniska przystało.
Cytować
0 #29 Gryzli 2020-10-19 13:42
Mam propozycję do wszystkich zawiedzionych i niezadowolonych . Za 5 lat będzie okrągła, setna rocznica urodzin naszego rodaka, tow. Czesława Kiszczaka. Zorganizujcue koncert w Roczynach. Pandemia do tego czasu z pewnością ustąpi.
Cytować
0 #30 Art 2020-10-19 13:57
Żenada nie koncert
Cytować
+5 #31 obserwator 2020-10-19 14:46
oj psychiatrzy będą mieć sporo pacjentów spoooooooro.
Cytować
+2 #32 Jarosław 2020-10-20 17:48
Mogli zaprosić Metallice,tak to drętwo było,Hetfield dał by czadu
Cytować