Powiat wadowicki znalazł się w czerwonej strefie, co wiąże się z kolejnymi ograniczeniami, m.in. zam
Powiat w czerwonej strefie, kolejne obostrzenia a co z wielkim koncertem na rynku?

Powiat wadowicki znalazł się w czerwonej strefie, co wiąże się z kolejnymi ograniczeniami, m.in. zamknięciem basenów, siłowni, ograniczeniach w gastronomii czy zakazem wesel. Wadowice jednak nie odwołują wielkiego koncertu na rynku, organizowanego z TVP i papieskim muzeum.

W niedzielę (18.10) o godzinie 17:30 na wadowickim rynku zaplanowano wielki koncert organizowany przez gminę, Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II i Telewizją Polską. Wystąpią między innymi: Halina Mlynkova, Kasia Moś, Piotr Cugowski, Łukasz Zagrobelny, Mateusz Ziółko, Maciej Miecznikowski, Janusz Radek, Golec uOrkiestra, Arka Noego, Mała Armia Janosika oraz Sargis Davtyan. Z pewnością wielką atrakcją będzie występ najbardziej znanej w Europie śpiewającej zakonnicy – siostra Cristina Scuccia, zwyciężczyni włoskiej edycji programu The Voice, także przyjęła zaproszenie do Wadowic! Fani jednego z najpopularniejszych w Polsce seriali – „Ojca Mateusza”, również nie będą zawiedzeni – wydarzenie poprowadzi sam Artur Żmijewski.

Niestety w ostatnich dniach w Polsce odnotowywane są kolejne, rekordowe wzrosty zakażeń koronawirusem. W piątek (16.10) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 7705 nowych przypadkach i rekordowej od początku epidemii liczbie zgonów - 132 osób. Od soboty (17.10) powiat wadowicki znajdzie się też  w czerwonej strefie w której wprowadzono dodatkowe ograniczenia. To m.in. ograniczenie zgromadzeń publicznych do 10 osób, maksymalnie 1 osoba ma 7m2 podczas uroczystości religijnych, nauczanie zdalnie w szkołach wyższych i ponadpodstawowych, ograniczenia w gastronomii czy środkach transportu a od 19 października także zakaz orgranizowanie wesel.

Sporo osób zastanawia się, co w związku z tym z zaplanowanym na wadowickim rynku koncertem. Logika wykazywałaby, żeby takie wydarzenie odwołać i spora liczba mieszkańców tak właśnie uważa.

Nie bardzo rozumiem, dlaczego nie mogę iść na basen czy siłownie, siedzieć po 21:00 w knajpie, natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, abym brał udział w koncercie na rynku? – dziwi się jeden z mieszkańców Wadowic.

Sprawą koncertu skrytykowały też media ogólnopolskie, zauważając, że wydarzenie sprytnie podpięto pod "religijne" na którym nie ma ograniczeń co do liczby osób (tak było jeszcze przed ogłoszeniem nowych zasad w strefach czerwonych). W piątek (16.10) Urząd Miejski w Wadowicach wydał w tej sprawie oświadczenie.

W ostatnich dniach, niestety rośnie fala zakażeń, a wraz z nią rośnie wiele wątpliwości, czy wydarzenie na wadowickim rynku powinno się odbyć. Szanowni Państwo, organizacja tak potężnego przedsięwzięcia to miesiące uzgodnień, ale też długie tygodnie samej realizacji. Zaangażowane jest w nie wiele ekip, podwykonawców i setki osób. Pragnę jednak mocno zaznaczyć, że to przedsięwzięcie jest przede wszystkim przedsięwzięciem telewizyjnym. I to przed ekrany telewizorów serdecznie zapraszamy. Za pomocą transmisji telewizyjnej chcemy przesłać Wam wszystkim z naszego miasta, z Wadowic, tę właśnie nadzieję, która tak bardzo tkwiła w czasach najtrudniejszych dzięki naszemu Patronowi, św. Janowi Pawłowi II – poinformowała Małgorzata Targosz-Storch, kierownik Wydziału Promocji gminy Wadowice.

Koncert więc się odbędzie a magistrat zapewnia, że dołoży wszelkich starań, by odbył się w sposób absolutnie bezpieczny dla uczestników, w sposób zgodny z najnowszymi regulacjami prawa w tym zakresie...

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+47 #1 żenada 2020-10-16 14:41
Jak sobie wybrali tak mają !
Ci co ciula z łączan wybrali gównem się zajadają
chętnie wystąpię na tym koncercie ;)
Na pewno bedzie 8k debili którzy zniszczyli miasto swoim wyborem
Cytat:
ę właśnie nadzieję, która tak bardzo tkwiła w czasach najtrudniejszych dzięki naszemu Patronowi, św. Janowi Pawłowi II
Wstyd podpinanie głupoty pod słowa Jana Pawła II. Wstyd a oczy kole jak płaskie gówno
WSTYD WSTYD WTYD WSTYD
Cytować
+25 #2 3xK 2020-10-16 15:28
Psy szczekają, karawana idzie dalej - Mrożek by się nie powstydził.
Cytować
+68 #3 senior 65 2020-10-16 16:40
" Miesiące uzgodnień, tygodnie realizacji ...",i co z tego? A nasze życie? Czy św.Jan Paweł II byłby z tego zadowolony,, że narażacie setki, łącznie z montażystami istnień ludzkich,Może byście się opamiętali.Zatr zymajci e ten cyrk.
Cytować
+51 #4 Ktoś 2020-10-16 16:59
A wesela? To nie miesiące ustaleń, przygotowań i zaangażowanie wielu osób? Mogę powiedzieć tak samo...
Cytować
+31 #5 Zarazek 2020-10-16 17:46
A czego mozna sie bylo spodziewac? Przeciez to od dawna bylo wiadome masowe wycieczki pod muzeum tlumy trudno sie przepchnac bo o malo cie nie rozdeptaja bo przyjechali zwiedzac!Teraz nastepna imprezowa balanga ,TVP caly czas sieje terror cowidowy no i prosze ich to nie dotyczy !anas uwazaja za nierozgarnietyc h bo trzeba od rana do nocy wmawiac jaka to zaraza nas atakuje czy to jest normalne?!
Cytować
+62 #6 Jaro 2020-10-16 19:11
10 osób może być, będą mandaty, Ludzie Zostańcie w domu, Szanujcie Zdrowie, Organizatorzy chyba rozum stracili
Cytować
+39 #7 patryk 2020-10-16 21:30
impreza musi byc a ja wesela nie bede mogl miec,choc tez przygotowalem sie miesiacami
Cytować
+16 #8 Olo 2020-10-17 15:11
Banda z PiS TVP i urzędu miejskiego! Takiego gówna nikt się w Wadowicach nie spodziewał! Macie ludzie PiS w całości oni nigdy się z ludźmi nie liczyli! Zdechnac nam tylko zostaje
Cytować
+16 #9 Janusz 2020-10-17 15:26
Klasyczne Putinowskie podejście po trupach do celu ,,, skandal - strefa czerwona !,,,,
Cytować
-6 #10 Przepisy 2020-10-17 20:01
Cytuję Jaro:
10 osób może być, będą mandaty, Ludzie Zostańcie w domu, Szanujcie Zdrowie, Organizatorzy chyba rozum stracili


10 osób w przypadku zgromadzeń, a to nie jest zgromadzenie !!!

Zgodnie z definicją:
Cytat:
Przez zgromadzenie publiczne należy rozumieć zgrupowanie osób na otwartej przestrzeni dostępnej dla nieokreślonych imiennie osób w określonym miejscu w celu odbycia wspólnych obrad lub w celu wspólnego wyrażenia stanowiska w sprawach publicznych. Organizowane zgromadzenie musi mieć związek z sprawami publicznymi –jako np. forma poparcia, protestu, zasygnalizowania problemu, wyrażenia poglądów. Wszelkie inne akcje nie podlegają pod rygor ustawy Prawo o zgromadzeniach.
Cytować
+9 #11 patryk 2020-10-17 22:27
strefa czerwona-na estradzie zespol janosika bardzo duzy zespol na malym metrazu. urzad gminy zaprosil 300 osob,a wadowiczanom kazal ogladac w domu.gdzie sprawiedliwosc, gdzie epidemia,kolesi e i znajomi gminy moga byc ale ty nie.ciekaw czy wszyscy beda mie maseczki i odstep.dlaczego ludzie musza sie podporzadkowac epidemi a kler nie
Cytować
+10 #12 Antoni 2020-10-17 23:16
Za takie coś powinien być kryminał. Tyle w temacie.
Cytować
+14 #13 Prawda 2020-10-18 01:02
Paranoja,sam zaspol mala armia janosika liczy 60 dzieciakow!! Gdzie rodzice? Czy wyscie rozum stracili??
Jednak tvp wszystkie moze,, a nam mandaty za brak maseczki wlepiaja!!To jest Polska...
Cytować
+9 #14 Anty pisior 2020-10-18 08:26
Gdzie bedzię wtedy policja przecież zakaz zgromadzenia powyżej 10 osób
Cytować
+3 #15 olo 2020-10-18 09:43
We wszystkich zamykanych firmach otwieramy kościoły!!!
idziemy za przykładem siłowni fitness z Krakowa nazywa się CLUB ATLANTIC
dziś zaprasza Oświecony Olek i Czcigodna Gosia!!!
to nie są jaja to jest rzeczywistość!!
Sprawdźcie sami do czego zmusza nas władza w tym kraju!!!
Cytować
+7 #16 Ja 2020-10-18 11:08
Jan pawel2 udawał ze niema kościelnej pedofili... ludzie przebudźcie się.
Cytować
+13 #17 senior 65 2020-10-18 11:54
Wokół rynku większość bez maseczek.Nikt nie reaguje.Mają nas niestety za nic.Im wszystko wolno.Trzeba zarazić jak najwięcej wadowiczan -niech miasto wymrze,Ani śladu służb ,które by chociaż upominały bezmaseczkowców .Taka siła TVP
PIS=u.Sanepidzi e i policjo - gdzie jesteście.Dziec i z zespołów,kto za nich bierze odpowiedzialnoś ć?
Cytować
-16 #18 Anty pisior 2020-10-18 12:19
Cytuję senior 65:
Wokół rynku większość bez maseczek.Nikt nie reaguje.Mają nas niestety za nic.Im wszystko wolno.Trzeba zarazić jak najwięcej wadowiczan -niech miasto wymrze,Ani śladu służb ,które by chociaż upominały bezmaseczkowców.Taka siła TVP
PIS=u.Sanepidzie i policjo - gdzie jesteście.Dzieci z zespołów,kto za nich bierze odpowiedzialność?

A załóż se nocnik na łeb stary chuju
Cytować
-10 #19 Do wiadomości wielu: 2020-10-18 12:52
Cytuję Anty pisior:
Gdzie bedzię wtedy policja przecież zakaz zgromadzenia powyżej 10 osób


To nie jest zgromadzenie ! Przeczytaj definicję zgromadzenia publicznego - pofatyguj sie wpisując w Google:

Przez zgromadzenie publiczne należy rozumieć zgrupowanie osób na otwartej przestrzeni dostępnej dla nieokreślonych imiennie osób w określonym miejscu w celu odbycia wspólnych obrad lub w celu wspólnego wyrażenia stanowiska w sprawach publicznych. Organizowane zgromadzenie musi mieć związek z sprawami publicznymi –jako np. forma poparcia, protestu, zasygnalizowania problemu, wyrażenia poglądów. Wszelkie inne akcje nie podlegają pod rygor ustawy Prawo o zgromadzeniach.

Obecne wytyczne zezwalają na tegotypu imprezy niezależnie czy kościelne czy nie - ludzie czytajcie, a nie piszcie bredni !

W przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni albo,kiedy impreza odbywa się na powietrzu, uczestnicy muszą zachować 1,5 metra odstępu między sobą oraz zasłaniać usta i nos.

https://www.gov.pl/web/rozwoj-praca-technologia/zolte-i-czerwone-strefy--nowe-obostrzenia-dla-biznesu


Cytuję olo:
We wszystkich zamykanych firmach otwieramy kościoły!!!
idziemy za przykładem siłowni fitness z Krakowa nazywa się CLUB ATLANTIC
dziś zaprasza Oświecony Olek i Czcigodna Gosia!!!
to nie są jaja to jest rzeczywistość!!
Sprawdźcie sami do czego zmusza nas władza w tym kraju!!!


Chłopie siłownie fitnes działają w obiektach ZAMKNIĘTYCH, a nie na otwartym powietrzu. W Kościołach masz także restrykcie, obecny koncert NIE ODBYWA SIĘ w Kościele.
Cytować
+1 #20 Olo 2020-10-18 15:07
Cytuję Do wiadomości wielu::
Cytuję Anty pisior:
Gdzie bedzię wtedy policja przecież zakaz zgromadzenia powyżej 10 osób


To nie jest zgromadzenie ! Przeczytaj definicję zgromadzenia publicznego - pofatyguj sie wpisując w Google:

Przez zgromadzenie publiczne należy rozumieć zgrupowanie osób na otwartej przestrzeni dostępnej dla nieokreślonych imiennie osób w określonym miejscu w celu odbycia wspólnych obrad lub w celu wspólnego wyrażenia stanowiska w sprawach publicznych. Organizowane zgromadzenie musi mieć związek z sprawami publicznymi –jako np. forma poparcia, protestu, zasygnalizowania problemu, wyrażenia poglądów. Wszelkie inne akcje nie podlegają pod rygor ustawy Prawo o zgromadzeniach.

Obecne wytyczne zezwalają na tegotypu imprezy niezależnie czy kościelne czy nie - ludzie czytajcie, a nie piszcie bredni !

W przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni albo,kiedy impreza odbywa się na powietrzu, uczestnicy muszą zachować 1,5 metra odstępu między sobą oraz zasłaniać usta i nos.

https://www.gov.pl/web/rozwoj-praca-technologia/zolte-i-czerwone-strefy--nowe-obostrzenia-dla-biznesu


Cytuję olo:
We wszystkich zamykanych firmach otwieramy kościoły!!!
idziemy za przykładem siłowni fitness z Krakowa nazywa się CLUB ATLANTIC
dziś zaprasza Oświecony Olek i Czcigodna Gosia!!!
to nie są jaja to jest rzeczywistość!!
Sprawdźcie sami do czego zmusza nas władza w tym kraju!!!


Chłopie siłownie fitnes działają w obiektach ZAMKNIĘTYCH, a nie na otwartym powietrzu. W Kościołach masz także restrykcie, obecny koncert NIE ODBYWA SIĘ w Kościele.

Kościoły są otwarte a moja firmę zamknął PiS. Jutro ja otwieram złożyłem wniosek o zarejestrowanie mojego kościoła mam 15 członków i będą przychodzić na nasze spotkania tak jak w kościele! Za to że przyjdą będą mogli za opłata skorzystać z mojego sprzętu kościelnego! Nazwałem mój kościół wyznawcy zdrowego ducha i ciała!
Cytować
+8 #21 senior 65 2020-10-18 15:27
Do anty - pisior !
Piękne słowa , piękna polszczyzna .Pasuje właśnie do niedouczonego pisiora.Intelig ent !?
Pozdrawiam tego p.anty-pisiora.
Cytować
-2 #22 Anty pisior 2020-10-18 20:53
Cytuję senior 65:
Do anty - pisior !
Piękne słowa , piękna polszczyzna .Pasuje właśnie do niedouczonego pisiora.Inteligent !?
Pozdrawiam tego p.anty-pisiora.

Ty stary turkocie z korona wirus żyjesz
Cytować