Do sprzedaży trafiło papierowe wydanie książki Mariusza Ogiegły z Tomic „Elvis. Wszystkie płyty k
Spotkanie autorskie z twórca książki o Elvisie. Znamy zwycięzce naszego konkursu!

Do sprzedaży trafiło papierowe wydanie książki Mariusza Ogiegły z Tomic „Elvis. Wszystkie płyty króla”. W Ośrodku Kultury Gminy Tomice odbędzie się spotkanie autorskie promujące wydawnictwo. My znamy już zwycięzce naszego konkursu, który odbierze pozycję z autografem.

Z lekkim opóźnieniem odbyła się premiera książki Mariusza Ogiegły z Tomic „Elvis. Wszystkie płyty króla”. To historia wszystkich płyt długogrających Elvisa Presleya wydanych przez wytwórnię RCA Victor za życia piosenkarza. Każdy rozdział to osobna historia pełna wspomnień osób zaangażowanych w powstawanie konkretnych albumów (autor miał wielka przyjemność rozmawiać z ponad czterdziestoma osobami z otoczenia Presleya), anegdot z sesji nagraniowych, faktów i imponujących statystyk.

Pierwsza z dwóch części koncentruje się na latach 1956 - 1966. Czytelnik otrzymuje więc unikalną okazję prześledzenia fonograficznej kariery legendarnego króla rock'n'rolla od chwili wydania jego debiutanckiego albumu poprzez pełne sukcesów lata pięćdziesiąte aż do momentu zrealizowania longplaya "Paradise, Hawaiian Style" będącego ścieżką dźwiękową z filmu pod tym samym tytułem.

Niedawno ogłosiliśmy konkurs (TUTAJ) w którym do wygrania była książka. Pytanie konkursowe brzmiało z kim w nocy w sierpnia 1965 roku spotkał się w swoim domu w Bel Air Elvis Presley o czym wspominał Larry Geller przyjaciel i powiernik Króla.

Prawidłowa odpowiedź to oczywiście "z muzykami zespółu The Beatles" i maila z poprawną odpowiedzią nadesłało do nas kilkadziesiąt osób. Szczęście uśmiechnęło się do Marka Kwaśnego, którego poinformujemy w jaki sposób może odebrać książkę.

Ale to nie wszystko. W czwartek 29 października o godzinie 18:00 w Ośrodku Kultury Gminy Tomice odbędzie się spotkanie autorskie promujące wydawnictwo „Elvis. Wszystkie płyty króla”. Będzie ono jednocześnie iinauguracją Dyskusyjnego Klubu Czytelnika. Podczas spotkania autoropowie wiele ciekawostkej o postaci Elvisa, swoich przygodach związanych z twoerzeniem książki i materiałach do niej.

Przypomnijmy, że mieszkający w Tomicach Mariusz Ogiegło to wielki fan i znany miłośnikom popularyzator twórczości Elvisa Presleya w Polsce o którym nieraz już pisaliśmy. Muzyką króla rock'n'rolla zafascynował się jeszcze w podstawówce. W 2011 roku założył docenionego w środowisku  bloga ELVIS: Promised Land, na którym regularnie publikuje newsy na temat swojego idola, autorskie artykuły jak również wywiady z osobami z najbliższego otoczenia wokalisty.

Z okazji pięciolecia istnienia strony wydał książkę "Elvis. Człowiek, którego nigdy nie zapomnisz" (wyd. Kaligrafia, 2016). Na temat legendarnego piosenkarza pisał zarówno dla portali internetowych takich jak Interia.pl, Styl.fm, DlaStudenta.pl i ArtRock.pl jak i dla magazynów "Twój Blues" i "Magazyn Muzyczny Brzmienia". Okazjonalnie współpracuje również z polskim oddziałem Sony Legacy. "Elvis: Wszystkie płyty króla"  to jego druga książka, która wcześniej ukazała się jedynie w wersji elektronicznej.

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.