W Miejskim Domu Kultury w Andrychowie odbędzie się koncert laureatów przeglądu zespołów rockowych
W Andrychowie szykuje się koncert laureatów przeglądu zespołów rockowych

W Miejskim Domu Kultury w Andrychowie odbędzie się koncert laureatów przeglądu zespołów rockowych „Andrychów 2020”.  Na scenie zagrają Awakeness, Soultaker oraz Wisdomtrip.

W maju tego roku Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zorganizowało Przegląd Zespołów Rockowych w wersji online: przesłuchania zespołów nie mogły odbyć się na żywo, ponieważ  w czasach epidemii taka forma została objęta zakazem.

Poradzono sobie z tym ograniczeniem: zespoły rockowe, chętne do wzięcia udziału w przeglądzie, proszone były o dostarczenie płyty CD zawierającej autorski materiał muzyczny do dedykowanej skrzynki pocztowej wraz z niezbędnymi formularzami. 10 czerwca jury, powołane przez organizatora – w składzie: Jerzy Górka (przewodniczący), Michał Guzdek oraz Jarosław Szklarczyk – dokonało przesłuchania nadesłanych przez uczestników przeglądu utworów muzycznych, a następnie dokonało wyboru trzech równorzędnych laureatów przeglądu.

Teraz w sobotę 17 października o godzinie 17:00 w MDK w Andrychowie odbędzie się koncert laureatów tego przeglądu. Na scenie wystąpią Awakeness, Soultaker oraz Wisdomtrip.

Awakeness
Obecny kształt zespołu uformował się 25 stycznia 2019 roku Początkowa stylistyka zespołu czerpała dużo inspiracji z gatunków melodic death metalu oraz metalcoru. Bezpośrednie teksty wokalisty Artura, które poruszają tematy egzystencjalne, w połączeniu z potężna dawką agresywnych riffów i nostalgicznych melodii tworzą mieszankę, którą zapamiętuje się na długo. 14 czerwca 2019 roku ukazała się debiutancka Ep-ka zespołu – „Spherical Prison” zawierająca pięć utworów. Niedługo potem pojawił się singiel zatytułowany „Inhibition”, który był kamieniem milowym w procesie kształtowania się stylistyki zespołu. Awakeness może się pochwalić wieloma koncertami, m. in. u boku zagranicznego zespołu Godless, czy też Bloodisle. Brali również udział w przeglądach kapel w Cieszynie „Pojedynek Rocka” oraz w kolejnej edycji eliminacji festiwalu Pol'and'Rock i Bloodstock Metal2themasses. Zespół aktualnie pracuje nad nowym, przemyślanym, porzucającym pierwotne założenia stylistyczne, a przede wszystkim znacznie cięższym materiałem, który przy pomyślnych wiatrach ukaże się już w tym roku.

Skład zespołu:
Kuba Smaza – gitara
Paweł Olma – gitara
Artur Mrowiec – wokal
Kuba Knapczyk – bas
Igor Godlewski – perkusja
źródło: Awakeness

SoulTaker
Historia zawiązania grupy sięga 2006 roku. Plan był prosty: stworzyć materiał i zagrać parę koncertów w swoim mieście, najbliższej okolicy, a potem na scenach całego świata. Udało się… w połowie. W 2008 roku działalność została zawieszona, co zapoczątkowało szereg zmian, zarówno personalnych, jak i w samym podejściu do grania. Niespełnione marzenie o koncertowaniu na scenach całego świata, poskutkowało powrotem w 2011 roku. W czteroosobowym składzie zespół przedstawił nowy materiał, zagrał serię koncertów, wygrywając również kilka lokalnych przeglądów, co zaowocowało wydaniem w 2012 r. płyty demo, a trzy lata późnej płyty EP 2015. W tym samym roku zespół przeszedł kolejne zmiany personalne jak i brzmieniowe, przez co wyklarował się trwały i pewny skład, który gra do dziś. W 2019 roku zespół wydał album „Seven”. Mielii przyjemność dzielić scenę z takimi zespołami, jak: Luxtorpeda, Nocny Kochanek, WolfSpider, TSA oraz wieloma innymi.

Obecny skład zespołu:
Piotr Biel – gitara, wokal
Robert Lenart – bass, wokal
Rafał Pękala – perkusja, wokal

Osiągnięcia:
 
• Pierwsze miejsce w przeglądzie Kęckie Noce Rockowe (2018)
• Nagroda dla najlepszego wokalisty i instrumentalisty, dla Piotrka i Roberta, w przeglądzie Kęckie Noce Rockowe (2017)
• Nagroda w przeglądzie Rockowa Wirówka w Makowie Podhalańskim – support dla zespołu Luxtorepda (2017)
• Trzecie miejsce oraz dwa wyróżnienia dla najlepszego basisty i perkusisty, dla Roberta i Rafała, w przeglądzie Kęckie Noce Rockowe (2016)
• Wyróżnienie na festiwalu „Ale Twórcy!” w Kalwarii Zebrzydowskiej (2014)
• Drugie miejsce w przeglądzie Konfrontacje Muzyczne w Andrychowie (2013)
• Pierwsze miejsce w przeglądzie Rockowa Wirówka w Makowie Podhalańskim (2012)
 
WisdomTrip
Nazwa powstała na skutek zderzenia się, nieistniejących już, bielskich zespołów – Wisdom oraz Psyklon Trip, z których wywodzą się basista Grzesiek Grychtoł (Wisdom), gitarzysta i wokalista Kuba Zuber (Wisdom) oraz perkusista Bartek Wyrwicz (Psyklon Trip). Jednakże, długo po rozpadzie dawnego Wisdom, to spotkanie Kuby z Bartkiem – szukającym wówczas gitarzysty do jazzrockowego składu Psyklon Trip – zaowocowało nową iskrą życia. Po kilku miesiącach prób i odejściu pierwszego basisty, w czerwcu 2015 roku, duet zaprosił do współpracy Grześka Grychtoła i podjęto decyzję o działalności pod szyldem fuzji dawnych nazw rodzimych zespołów trojga kolegów. W 2016 roku WisdomTrip zajął pierwsze miejsce w V edycji Podbeskidzkiego Przeglądu Muzycznego. Wygraną w przeglądzie sumę zespół przeznaczył na nagranie debiutanckiego albumu „Era Kamienia” (2017 rok), który w recenzji czasopisma muzycznego Lizard został wysoko oceniony. W listopadzie 2017 roku miejsce Bartka Wyrwicza zajął młody, utalentowany perkusista, producent oraz kompozytor z Katowic – Milan Rabij. W drodze, nagrywany już z nowym muzykiem, drugi album „Nakręcany Człowiek”. Trio złożone z doświadczonych muzyków dla których improwizacja oparta na nietuzinkowych, swawolnych rozwiązaniach stanowi definitywny sens istnienia muzyki oraz roli jaką ma ona do spełnienia. Wyostrzona wrażliwość i podobne poczucie estetyki musiały finalnie związać tych trzech facetów, do bólu znudzonych błądzeniem w przeróżnych składach, powielających utarte ślady setek tysięcy zespołów.

Skład zespołu:
Milan Rabij – perkusja
Grzegorz Grychtoł – bas
Kuba Zuber – gitary, wokal

Uwaga! Liczba miejsc na koncert ograniczona! Wstęp tylko za okazaniem wejściówki/zaproszenia. Rezerwacje i bezpłatne zaproszenia do odbioru w MDK w Andrychowie, ulica Szewska 7, tel.: 33 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008.

Ważna informacja! W celu minimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa organizator prosi o stosowanie się do obowiązujących zaleceń – wchodząc do MDK w Andrychowie pamiętaj o obowiązku zasłaniania nosa i ust (chustka, szalik, maseczka, przyłbica) oraz zdezynfekuj ręce środkiem na bazie alkoholu (dostępny wewnątrz).

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-2 #1 wadowski 2020-10-11 22:03
0Super! Tylko jaka kapela się dostanie? Soultaker???? Czy ktokolwiek?? Chłopaki ze wsi:-
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.