Już po raz czwarty  Stowarzyszenie Wadowickie Inicjatywy Obywatelskie we współpracy z gminą Wadowice
Razem mimo dystansu. Tłumy w parku na IV Pikniku Organizacji Pozarządowych

Już po raz czwarty  Stowarzyszenie Wadowickie Inicjatywy Obywatelskie we współpracy z gminą Wadowice zorganizowało Piknik Organizacji Pozarządowych, tym razem pod hasłem "Razem mimo dystansu". Pogoda dopisała, do Parku Miejskiego w Wadowicach przyszły prawdziwe tłumy.

W niedziele (20.09) w Parku Miejskim w Wadowicach  odbył się IV Piknik Organizacji Pozarządowych „Razem mimo dystansu” organizowany przez Stowarzyszenie Wadowickie Inicjatywy Obywatelskie we współpracy z gminą Wadowice. Na zaproszenie organizatorów odpowiedziało wiele znanych już z wcześniejszych edycji pikniku organizacji i firm jak i nowych: Stowarzyszenie WIO – Organizator, OSP Wadowice, Fundacja „Rozbujajmy towarzystwo”, Fundacja „Moderato”, Stowarzyszenie ART-DO-KA, Ognisko TKKF Leskowiec – Klub szachowy „Wieża”, Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking, Polski Związek Niewidomych – Koło Powiatowe Wadowice, Stowarzyszenie „Kotełkowa drużyna”, Fundacja AGRADO, Klub Szermierzy Szpada Wadowice, Klub Sportowy Aquilla, Stowarzyszenie Cives Conscii, Wadowicki Klub SEIDO Karate, Fundacja Jowisz, Stowarzyszenie Koło Dużych Rodzin 3+, Centrum Edukacyjne EST, Młodzi Demokraci, Małopolskie Stowarzyszenie Kucharzy i Cukierników, Zespół muzyczny „Bez reszty”, zespół muzyczny „FAUSZ”, SKOK Stefczyka – oddział Wadowice.

Pogoda dopisała i do parki przybyły prawdziwe tłumy. Przygotoano sporo atrakcji, m.in. pokaz baristyczny, gotowanie flaków, pokaz mistrzów BMX Klubu sportowego Aquilla, pokaz szermierczy „Szpady” Wadowice i sztuki samoobrony i MDS Seido Karate, pokaz prawidłowego chodzenia z kijami Nordic Walkind i spacer z certyfikowanym instruktorem, turniej szachowy z „Wieżą Wadowuce”, I Turniej pasterski Stowarzyszenia Agrado, występy w formule TED i wiele innych.

Wśród najmłodszych sporym powodzeniem cieszyły się konkursy plastyczne, gry i zabawy czy malowanie twarzy.

Aby zachęcić odwiedzających piknik mieszkańców do poznania bliżej organizacji Stowarzyszenie WIO jak co roku przygotowało konkurs w formie Questu, w którym do wygrania było wiele atrakcyjnych nagród, w tym główna odkurzacz bezprzewodowy nowej generacji marki Electrolux, kamera sportowa, trymer marki Philips Series 7000, vouchery, bilety wstępu do lokalnych parków rozrywki i na przejażdżki Ciuchcią Szlakiem Karola Wojtyły, gaśnice Ogniochron, powerbanki, pendrive, torby eko, art. dla dzieci i młodzieży, słodycze z ZPC „Skawa” Wadowice czy napoje od firmy Maspex.

Nowością były  występy  kapel, na scenie parku wystąpił zespół z Krakowa „Bez reszty” oraz lokalny zespół „Fausz”.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+5 #1 C 2020-09-22 06:23
"Razem mimo dystansu". Pogoda dopisała, do Parku Miejskiego w Wadowicach przyszły prawdziwe tłumy"
Nikomu tu nic nie zgrzyta?
Cytować
+2 #2 PÓŁNOC 2020-09-22 08:50
A reżim sanitarny gdzie? Tyle zachorowań w małopolsce A oni festyn organizują. Ciekawe czy ksiądz będzie chodził po kolędzie
Cytować
+4 #3 Mieszkaniec 2020-09-22 09:23
Po zdjęciach widać że ludzie podchodzą do epidemi niepoważnie: ścisk, tłumy i zero maseczek. Wystarczyłby jeden zainfekowany i byłaby pełna masakra tam.
Cytować
-6 #4 Lekarz 2020-09-22 13:53
Dramat.
Cytować
-2 #5 Gaja 2020-09-22 18:22
To piwko na 11 fotce to dla konika? :D
Cytować
0 #6 Ann 2020-09-22 21:28
Cytuję Gaja:
To piwko na 11 fotce to dla konika? :D

To były krówki :) przypomniał ze jemu tez się coś od życia należy
Cytować
-2 #7 Gaja 2020-09-22 22:04
Cytuję Ann:
Cytuję Gaja:
To piwko na 11 fotce to dla konika? :D

To były krówki :) przypomniał ze jemu tez się coś od życia należy

Chodziło o tą puszeczkę za krówkami ;)
Cytować
+2 #8 Lekarz 2020-09-23 17:47
Cytuję Mieszkaniec:
Po zdjęciach widać że ludzie podchodzą do epidemi niepoważnie: ścisk, tłumy i zero maseczek. Wystarczyłby jeden zainfekowany i byłaby pełna masakra tam.

Jakby była epidemia, to by się stosownie do niej zachowywali. Teraz jest epidemia medialna i tak też to wygląda
Cytować
0 #9 Mrama 2020-10-03 12:31
Cytuję Gaja:
To piwko na 11 fotce to dla konika? :D

Mówisz o tej lemoniadzie pod nazwą Radler % haha
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.