W słoneczne niedzielne popołudnie (09.08) odbyła się prezentacja książki pt. „Joasia. Siłaczka z
Mieszkańcy poznali  „Siłaczkę z Lgoty”

W słoneczne niedzielne popołudnie (09.08) odbyła się prezentacja książki pt. „Joasia. Siłaczka z Lgoty”, Publikacja, wydana staraniem Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Lgota, przybliża postać i działalność Matyldy Boroń – nauczycielki z Lgoty.

Na spotkanie z Ryszardem Góralczykiem, który odpowiadał za opracowanie redakcyjne książki, przybyli członkowie rodziny Matyldy Boroń, jej wychowankowie oraz mieszkańcy gminy Tomice.. Przez blisko godzinę opowiadał on o życiu i pracy zawodowej tytułowej „Siłaczki z Lgoty”, prezentując często nieznane fakty z jej biografii.

Niniejsza publikacja Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Lgota przybliża mieszkańcom Lgoty, jak i szerszemu gronu czytelników, postać i działalność Matyldy Boroń. Publikacja zawiera tekst autobiograficznej noweli „Joasia” jej autorstwa opatrzony przypisami redakcyjnymi, wiersze okolicznościowe autorki, informacje biograficzne oraz wspomnienia o Matyldzie Boroń. Prezentuje również dokumenty i fotografie z jej życia zawodowego, społecznego i rodzinnego – promował książkę Szymon Putek, prezes stowarzyszenia.

Publikacja została wydana dzięki wsparciu finansowemu powiatu wadowickiego i gminy Tomice. Można ją otrzymać w siedzibie Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Lgota.

 

(LG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+4 #1 Lukasz Kuchar 2020-08-14 17:19
Brawo Super pozytywna energia dziekuje za mozliwosc nabycia ksiazki i autograf pozdr. serdecznie i czekam na nastepne! BRAWO WY!!!!
Cytować
+1 #2 Sołtys. 2020-08-18 20:05
Brawo. Brawo. Super. Czekam na następne opracowania.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.