Wadowice wydały niedawno 100 medali pamiątkowych, wręczanych osobom, które miały szczególny udział
Wadowice rozdały kolejne papieskie medale. Tym razem dla Eweliny i Pauliny na licytację

Wadowice wydały niedawno 100 medali pamiątkowych, wręczanych osobom, które miały szczególny udział w upowszechnianiu ponadczasowych i uniwersalnych wartości płynących z nauczania św. Jana Pawła II. Tym razem dwa z nich wręczone zostały na aukcję charytatywne Ewelinie i Paulinie, które walczą z nowotworami.

Wadowice niedawno wybiły 100 medali honorowych, które wręczane są osoba mającym szczególny udział w upowszechnianiu ponadczasowych i uniwersalnych wartości płynących z nauczania św. Jana Pawła II.  Odlane z brązu medale, wybite z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły powędrowały niedawno do kilkudziesięciu osób.

W maju taki medal otrzymała Weronika Lasek z Wadowic, mama niepełnosprawnej Wiktorii, podopiecznej Fundacji dzieciom Zdążyć z pomocą, która trudną sytuację życiową przekuła w niezwykłą fabrykę dobra. Ta wyjątkowa kobieta codziennie znajduje w sobie siłę nie tylko do leczenia i rehabilitacji córki, ale również do wspierania z wielkim zaangażowaniem rodziców dzieci niepełnosprawnych. Jest także społecznikiem i założycielką bloga Cała Naprzód, organizatorka wielu akcji charytatywnych na rzecz osób prywatnych i placówek medycznych (w tym wadowickiego szpitala). Jak zapowiadała, medal przeznaczyła na akcję charytatywną.

Pomysł jest kontynuowany. We wtorek (11.08) burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński wręczył kolejne dwa medale dla dwóch młodych kobiet z powiatu wadowickiego: jeden dla Eweliny Baklarz, która walczy z niezwykle rzadkim nowotworem złośliwym nerwokomórkowym, drugi  dla Pauliny Tomskiej, od lat zmagającej się z zespołem Devica.

Medale zostaną zlicytowane w aukcjach charytatywnych, a odebrali je w magistracie najbliżsi Eweliny i Pauliny.

(MG)
(zdjęcia: Facebook Bartosz Kaliński)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 Komisarz 2020-08-11 18:33
Jakiś link do licytacji?
Cytować
+2 #2 Olo 2020-08-12 06:47
Burmistrz zaczyna modlitwę czy masturbację?
Cytować
0 #3 Kajka18 2020-08-12 09:08
https://www.siepomaga.pl/ewelina-baklarzCytuję Komisarz:
Jakiś link do licytacji?

Cytuję Komisarz:
Jakiś link do licytacji?
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.