W sobotę (8.08) w przypadającym tego dnia Wielkim Dniu Pszczół, Sława Bieńczycka z ekipy „Lata z
''Lato z radiem" odwiedzi w Kleczy Apilandię. Pszczelarze walczą o głosy słuchaczy w plebiscycie

W sobotę (8.08) w przypadającym tego dnia Wielkim Dniu Pszczół, Sława Bieńczycka z ekipy „Lata z radiem” odwiedzi Apilandię – Interaktywne Centrum Pszczelarstwa w malowniczej Kleczy Górnej. Miejsce to walczy o głosy słuchaczy w plebiscycie Turystyczna Lista Przebojów PL w kategorii „rodzina” – jednej z trzech obok „natury” i „historii”.

Popularna „Apilandia” w Kleczy Górnej to wyjątkowe, jedyne tego typu miejsce w kraju, w którym w interaktywnej, multimedialnej i jednocześnie przystępnej dla całych rodzin formie, prezentowana jest ekspozycja przedstawiająca tajniki życia pszczół.

Nowoczesne instalacje i zastosowane technologie tworzą unikalny charakter miejsca, co zapewnia pełną wrażeń aktywizację zwiedzających i niezapomnianą atmosferę. Ponadto sale muzealne umiejscowione w odrestaurowanych, zabytkowych podziemiach, doskonale spełniają funkcję działającą na wyobraźnię odwiedzających – a wszystko, oczywiście, w otoczeniu pszczół. „Apilandia” oferuje pszczelarskie przygody dla wszystkich miłośników przyrody: chętni mogą wziąć udział m.in. w warsztatach miodystycznych, wybrać się na spacer po edukacyjnej pasiece, zażyć chwili relaksu w miodowym minispa lub odpocząć podczas zajęć z uloterapii – a jak podkreślają włodarze tego miejsca – domki inhalacyjne to najnowocześniejszy element Interaktywnego Centrum Pszczelarstwa.

Walory naukowe, liczne atrakcje i bogatą ofertę zlokalizowanego nieopodal Wadowic pszczelarskiego centrum docenili również słuchacze radiowej Jedynki, najpierw zgłaszając to miejsce, a później przyznając głosy w wielkim plebiscycie Turystyczna Lista Przebojów PL – za pośrednictwem internetowego formularza pod adresem: turystycznalistaprzebojow.pl

W najbliższych dniach dziennikarze radiowej Jedynki odwiedzą także obecny w plebiscycie pocysterski klasztor w Lubiążu. Na trasie reporterskich wyjazdów znajdą się też m.in. Zamek Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu, podlaski szlak „Kraina Otwartych Okiennic” we wsi Puchły i Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.