Ośrodek Kultury Gminy Tomice zainaugurował letnie seanse kina plenerowego. Pierwsze seanse przyciągnę
W gminie Tomice zainaugurowano letnie seanse kina plenerowego

Ośrodek Kultury Gminy Tomice zainaugurował letnie seanse kina plenerowego. Pierwsze seanse przyciągnęły sporo grono kinomaniaków. Kolejne już wkrótce.

Ośrodek Kultury Gminy Tomice zainaugurował letnie seanse kina plenerowego. W piątek (17.07) kinomaniacy z Tomic spotkali się o 21:00 w hali sportowej, żeby obejrzeć dramat wojenny „Przełęcz ocalonych”. Seria filmów plenerowych została zatem rozpoczęta pod dachem, co wymusiła deszczowa aura. Miejsce projekcji nikomu jednak nie przeszkodziło, wytworzył się kinowy klimat i goście z zainteresowaniem obejrzeli zaproponowany przez organizatorów film, a po jego zakończeniu zgodnie stwierdzili, że wywarł na nich wrażenie.

Dzień później, w sobotę (18.07) kino zawitało do Lgoty, organizatorzy zapewnili projekcję komedii „Złe mamuśki”, którą udało się wyświetlić w plenerze przy budynku Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Lgota. Podobnie jak w Tomicach, film, choć był lżejszego kalibru, przypadł do gustu oglądającym.

Wszyscy goście w obu miejscowościach zasiedli na specjalnie zakupionych na tę okazję leżakach. Przed wyświetleniem właściwego obrazu otrzymali ulotki o Dolinie Karpia, a także obejrzeli krótkie filmy ją promujące. Podczas seansu o imprezie informował baner, a przed nią przez kilkanaście dni głośno o wydarzeniu było na profilach Facebook Ośrodka Kultury Gminy Tomice, Gminy Tomice, Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Wsi Lgota, a także na gminnej i ośrodkowej stronie internetowej.

Kolejne seanse już wkrótce: w piątek 31 lipca o godzinie 21:00 przy boisku przy szkole mieszkańcy Woźnik zobaczą film "Cudowny chłopak", zaś w sobotę 1 sierpnia o godzinie 21:00 na placu rekreacyjnym mieszkańcy Radoczy będą mogli obejrzeć obraz "Dla niej wszystko".
 
Imprezy organizowane są w ramach operacji „Letnie Kino Plenerowe w Gminie Tomice – organizacja spotkań filmowych w tym promujących dziedzictwo kulturowe rybołówstwa Doliny Karpia” współfinansowanej ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”.


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 Dyspozytor 2020-07-19 14:04
A reżim sanitarny był?
Cytować
+9 #2 Lekarz 2020-07-19 14:19
A po co przecież sam prezydent pokazał że nie ma za to żadnej kary.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.