Pomimo obecnej sytuacji WCK nie poddaje się i organizuje  w pełni bezpieczne wakacje . W tym roku nie
Akcja wakacje z Wadowickim Centrum Kultury

Pomimo obecnej sytuacji WCK nie poddaje się i organizuje  w pełni bezpieczne wakacje . W tym roku nie zabraknie znanych i lubianych bajkowych środowisk, kin plenerowych, zajęć ruchowych dla dorosłych, pomysłowych tygodni z Fabryką Kreatywności, gier terenowych w Parku Miejskim, kwiatowo – ziołowych warsztatów w Muzeum Miejskim. Będą również nowości!

WCK ofertę wakacyną przygotowuje przede wszystkim z myślą o najmłodszych. To dla nich Przemek Gąsiorek z Fabryki Kreatywności przygotował dwa tygodnie pełne wrażeń, atrakcji i eksperymentów. W lipcu podążymy szlakiem Szalonych Naukowców,  natomiast w sierpniu dzieci w wieku 6 – 8 i 9 – 12 lat wezmą udział w cyklu Kreatywni Odkrywcy. Miłośników tajemnic i zagadek w wieku 7 – 9 i 10 –  12 lat zapraszamy do udziału w grze detektywistycznej „Tajemnice parku”.  Ciekawą propozycją będą także „Kwiatowo – ziołowe warsztaty sensoryczne” prowadzone przez Muzeum Miejskie dla dzieci w wieku 6 – 9 i 10 – 14 lat.

Nowością podczas tegorocznych wakacji będzie Objazdowy Dom Kultury. Animatorzy z WCK wraz z instruktorami udadzą się do okolicznych wiosek i osiedli, aby tam zorganizować trzygodzinny program animacyjny. Podczas wydarzenia nie zabraknie min. warsztatów tanecznych, gigantycznych baniek mydlanych, iluzjonisty Andrzeja Mitoraja, gier i zabaw naszych rodziców oraz konkursów, które poprowadzi Sebastian Chmiel i Magda Bąk Maślanka. Bus WCK będzie przyjeżdżał do wybranych miejsc 9, 20, 21, 22 lipca oraz 21 sierpnia od godz. 11:00 – 14:00.

Dla kinomanów „Kino Centrum” przygotowało szereg bajek dla najmłodszych. W każdą środę o 11:00 i 13:00 dzieci będą mogły obejrzeć takie bajki jak: „Słoń Benjamin i olbrzymy”, „Wyprawa Magellana”, „Salma w krainie dusz”, „Urwis”, „Śnieżka i fantastyczna siódemka”, „Bayla i ostatni smok”, „Czworo dzieci i coś, „Turu. W pogoni za sławą”. Natomiast starszych miłośników kina nie może zabraknąć na Kinach Plenerowych 10, 23, 24, 25 lipca oraz 7 sierpnia, które WCK będzie organizować  wspólnie z Urzędem Miasta w Wadowicach.

WCK ma również kilka aktywnych propozycji dla dorosłych. Jedną z nich jest cotygodniowa joga, którą poprowadzi Robert i Bożena Niecieja. Natomiast cykliczne zajęcia ruchowe odbędą się pod okiem Joanny Gołuchowskiej. Nie zapominamy także o fanach muzycznych wrażeń. W ramach projektu „Recepta na Kulturę” dofinansowanego przez MKiDN zapraszamy do Parku Miejskiego na Koncert Jazz oraz Koncert Reggae.  

Zapewniamy, że wszystkie przygotowane atrakcje będą odbywać się z zachowaniem aktualnych zasad bezpieczeństwa sanitarnego – informują pracownicy Wadowickiego Centrum Kultury

Ważne! Udział w każdym z wyżej wymienionych wydarzeń jest możliwy wyłącznie po dostarczeniu na wydarzenie oświadczenia o stanie zdrowia i świadomości ryzyka COVID.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.