„Wadowice w czasach zarazy – subiektywna fotorelacja” to pierwsze wydarzenie realizowane przez WCK
Wadowiczanie stworzą kronikę z czasów zarazy

„Wadowice w czasach zarazy – subiektywna fotorelacja” to pierwsze wydarzenie realizowane przez WCK w ramach projektu „Recepta na kulturę”, któe zaprasza do dzielenia się zdjęciami powstałymi w czasach pandemii, a wszystko pod opieką wadowickiego fotografa Izy Faber.

W ubiegłym miesiącu Wadowickie Centrum Kultury otrzymało dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury na działania w ramach projektu „Recepta na kulturę” z programu Kultura w Sieci. Projekt zakłada realizację szeregu wydarzeń: od wirtualnego zwiedzania wystawy Muzeum Miejskiego, teatralnej kampanii społecznej, spotkań podróżniczych po kreatywne zajęcia oraz cykl koncertów nawiązujących do wydarzeń, które w tym roku nie mogą się odbyć.
    
Jednym z etapów projektu jest stworzenie otwartej grupy fotograficznej dla wszystkich mieszkańców dokumentującej życie codzienne w czasach pandemii. Zebrany materiał będzie swoistą subiektywną kroniką mieszkańców Wadowic z okresu największej ogólnoświatowej pandemii naszych czasów.

Do grupy zapraszamy wszystkich chętnych z Wadowic i okolic, którzy próbują uwieczniać na fotografiach ten trudny czas. Celem projektu jest stworzenie materiału dokumentującego tą absolutnie wyjątkową sytuację w jakiej wszyscy się znaleźliśmy – mówią pracownicy WCK.

Co tydzień, na specjalnie utworzonej grupie (link TUTAJ) pojawiać się będzie temat tygodnia, wraz z zachętą do publikacji zdjęć. W tym tygodniu koordynatorka projektu oraz główna administratorka grupy zaprasza do podzielenia się zdjęciami z pracy w czasie pandemii.

Iza Faber to fotograf z zamiłowania. Wykonuje sesje portretowe i okolicznościowe. W ramach czasu wolnego realizuje autorskie projekty fotograficzne takie jak ten. Iza jest także, wieloletnią instruktorką klubu fotograficznego Mamarazzi w Wadowickim Centrum Kultury.


(JS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+11 #1 ech 2020-06-09 15:22
W sumie od dwóch lat mamy teraz tą zaraz i patole spowodowaną przez 8k idiotów
Faktycznie ktoś te wałki powinien teraz rejestrować żeby ludzie pamiętali a nie słuchali pieprza
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.