Ruszyło największe wirtualne kino studyjne na świecie stworzone dla kilkudziesięciu kin przez Stowarz
Kino Centrum w Wadowicach odpaliło wirtualne seanse

Ruszyło największe wirtualne kino studyjne na świecie stworzone dla kilkudziesięciu kin przez Stowarzyszenie Kin Studyjnych! Wśród nich znalazło się również wadowickie Kino Centrum.

W związku z epidemią koronawirusa, w całej Polsce 12 marca zamknięto sale kinowe na cztery spusty. Widzowie od ponad dwóch miesięcy nie mogą odwiedzać tych przybytków, właściciele liczą straty. Z powodu całej sytuacji przełożono też kilka głośnych premier, m.in. nowego Bonda.

Tak naprawdę na razie nie wiadomo, kiedy będziemy mogli obejrzeć na dużym ekranie filmy. Jeśli kina zostaną otwarte, to na pewno dopiero za kilka tygodni jak nie miesięcy i już teraz wiadomo, że seanse będą odbywać się zupełnie inaczej niż dotychczas: będziemy siedzieć w maseczkach a widzowie usiądą co drugi czy trzeci fotel.

Póki co, trzeba jakoś zapełnić tą lukę. W czwartek (21.05) o godzinie 16:00 ruszyło największe wirtualne kino studyjne na świecie stworzone dla kilkudziesięciu kin przez Stowarzyszenie Kin Studyjnych! MOJEeKINO.PL to innowacyjny na skalę światową projekt największego wirtualnego kina, w ramach którego w dedykowanych wirtualnych salach swoje repertuary będzie prezentować kilkadziesiąt kin arthouse’owych z całej Polski - od Bochni po Darłowo i od Sokołowa Podlaskiego do Gorzowa Wielkopolskiego. Wśród placówek, które biorą udział w projekcie, znalazło się także wadowickie Kino Centrum!

MOJEeKINO.PL to platforma, której celem jest promocja kina artystycznego, którego próżno szukać na popularnych platformach streamingowych, a za którym tęsknią wytrawni widzowie kin studyjnych. Pod jednym adresem dajemy możliwość kilkudziesięciu niezwykle różnorodnym kinom na przygotowywanie własnego, unikatowego programu dopasowanego do potrzeb widzów.

Wadowicka placówka na otwarcie platformy przygotowało pokazy czterech filmów, na cztery kolejne wieczory, których z powodu pandemii nie zdążyła pokazać w sposób tradycyjny:

21.05; godz. 20:30 Jezioro dzikich gęsi – nominowany do Złotej Palmy chiński kryminał, którego premiera planowana była na 13 marca
22.05; godz. 20:30 Asystentka
23.05; godz. 20:30 Żegnaj mój synu – nagroda Srebrnego Niedźwiedzia w Berlinie dla najlepszego aktora i aktorki, ten film miał do nas zawitać w kwietniu
24.05; godz. 20:30 Towar – portugalski dramat z Michaliną Olszańską w roli głównej, który zszedł z afiszy tuż przed planowaną premierą 13 marca

Na seans widz będzie mógł wejść z poziomu strony www kina (TUTAJ) lub z poziomu strony mojeekino.pl i wówczas po wyborze kina zakupić bilet, który będzie kosztował 15 złotych - i będzie aktywny od 20:30 do godziny po zakończeniu seansu – i cieszyć się dobrym filmem na swojej kanapie.

Również na platformie w piątek (22.05) swoje wirtualne życie rozpocznie film dokumentalny - „Kult. Film”. W ofercie nie zabraknie także starszych tytułów, które podbiły serca kinowej publiczności, jak „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”, Witajcie w Norwegii” czy „Party” a także poruszających dokumentów z festiwalu Millenium Doscs Against Gravity - „Antropocen”, Genesis 2.0” czy „Jutro albo pojutrze”. Nie zapomniano także o najmłodszych widzach: dla nich także przygotowano zestaw najciekawszych filmów, które święciły triumfy na dziecięcych festiwalach. Aby ułatwić widzom poruszanie się po platformie filmy pogrupowano w kolekcje tematyczne – kino włoskie, kino dokumentalne, kino skandynawskie etc. – które będą cyklicznie zmieniane.

Ale to nie koniec atrakcji. Raz w tygodniu w ramach cyklu POLOWANIE NA FILMY, wspólnie z Partnerem - Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy widzowie zapraszani będa na spotkania z twórcami. Już wkrótce w tej formule odbędzie się jedyny wirtualny pokaz filmu „Dolina Bogów” z Joshem Hartnettem i Johnem Malkovichem w rolach głównych, a naszym gościem przed seansem będzie reżyser obrazu Lech Majewski. Kolejne tytuły i goście już nachodzą.

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.