Epidemia koronawirusa spowodowała, że Światowe Dni Pamięci św. Jana Pawła II zaplanowane  z okazji
100-lecie urodzin św. Jana Pawła II. Co przygotowano?

Epidemia koronawirusa spowodowała, że Światowe Dni Pamięci św. Jana Pawła II zaplanowane  z okazji 100 rocznicy urodzin pochodzącego z naszego miasta papieża zostały odwołane. Miasto przygotowało jednak alternatywny program obchodów.

Z powodu epidemii koronawirusa, Wadowice odwołały Światowe Dni Pamięci św. Jana Pawła II zaplanowane na maj z okazji 100 rocznicy urodzin wielkiego Polaka. Przypomnimy, że zaplanowano duży koncert z TVP, spotkanie z ojcem Adamem Szustakiem, spektakl „Antygona” na wadowickim rynku, zjazd szkół z całej Polski, koncert orkiestr dętych, zawody sportowe, koncert Chóru Wadowiczan, biesiadę i wiele innych wydarzeń kulturalno-sportowych, w których miało wziąć udział tysiące osób w tym oficjalne delegacje i młodzież z naszych miast partnerskich. W tych dniach w Wadowicach miały gościć oficjalne delegacje i młodzież z miast partnerskich z Portugalii, Niemiec, Węgier i Włoch. 

Nie znaczy to, że obchody tego wydarzenia się nie odbędą. Miasto nie zrezygnowało z hucznego świętowania  i wspólnie z Telewizją Polską, papieskim muzeum, Bazyliką Ofiarowania NMP oraz wieloma wadowickimi instytucjami przygotowało szereg alternatywnych wydarzeń.

Tym razem jednak zamiast na wadowicki rynek, zapraszamy Was przed ekrany. Wszystkie eventy będziecie mogli śledzić za pośrednictwem mediów telewizyjnych oraz internetowych – mówi burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

W niedzielę (17.05) Wadowice staną się centralnym punktem na mapie programowej Telewizji Polskiej, która przez cały dzień będzie się łączyć z papieskim miastem. O 10:30 w TVP1 rozpocznie się transmisja z mszy świętej w Bazylice Ofiarowania NMP, pod przewodnictwem abpa Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego. W samo południe w TVP Kraków usłyszymy „Głos regionów” prosto z Wadowic. Godzinę później w TVP1 będziemy mieli okazję obejrzeć transmisję z koncertu w papieskim muzeum „Urodziłem się w Wadowicach”, z udziałem wielu gwiazd polskiej estrady, m.in. Janusza Radka, Katarzyny Moś, Macieja Miecznikowskiego, Ani Wyszkoni, braci Golców, oraz Haliny Młynkowej. To będzie pierwsza część niezwykłego muzycznego widowiska, nadawanego jednocześnie z czterech bliskich sercu Ojca Świętego miast: Wadowic, Krakowa, Częstochowy oraz Gdańska. Relacja z drugiej i trzeciej części koncertu . „Cała Polska śpiewa dla Jana Pawła II” w telewizyjnej jedynce zaplanowana jest w godzinach 17:30 oraz 21:30.

Poniedziałek (18.05) to dzień urodzin św. Jana Pawła II. Jak co roku, w tym dniu zaplanowano uroczystą sesję Rady Miejskiej. Będzie to wyjątkowe posiedzenie, podczas którego burmistrz Bartosz Kaliński przyzna papieskie medale honorowe osobom, które miały szczególny udział w upowszechnianiu ponadczasowych i uniwersalnych wartości płynących z nauczania Jana Pawła II.  Pomimo stanu epidemii nie zrezygnowano również z wielkiego papieskiego tortu, który w tym roku upiecze zwycięzca konkursu na najpiękniejszy projekt – cukiernia Rarytas z Wysokiej. Tym razem jednak nie można jak co roku go pokroić i rozdać mieszkańcom na rynku, dlatego zdecydowano, że kilkaset porcji przekazane zostanie dla wadowickich Domów Pomocy Społecznej. Popołudniu pokazane zostaną najlepsze Ppcztówki Urodzinowe z Wadowic, które zaprojektowały dzieci, startujące w konkursie zorganizowanym przez Wydział Promocji gminy Wadowice. Premierę będzie miał takzę niezwyky teledysk „Moje Miasto Wadowice”, stworzony specjalnie na 100-lecie urodzin Ojca Świętego. O godzinie 17:00 z inicjatywy papieskiego cała Polska zaśpiewa „Barkę”, a na sam finał z placu Jana Pawła II wypuszczone zostanie w niebo 100 gołębi! Relacje oraz transmisje z poniedziałkowego (17.05) świętowania będzie można śledzić za pośrednictwem profili facebookowych Wadowice – tu wszystko się zaczęło oraz Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-61 #1 Sic luceat lux. 2020-05-17 11:47
Na służbę zdrowia kasy nie ma, na transport miejski kasy nie ma, na oświetlenie nocne kasy nie ma, ale na takie pierdoły kasa jest !
Cytować
-57 #2 Gość 2020-05-17 11:54
Nie wiem jak można uczestniczyć we mszy prowadzonej przez homofoba, mówiącego o ludziach „tęczowa zaraza”... to jest dalekie od nauk Jezusa. Watykan powinien zrobić tu porządek. Wstyd Pani Witek i wszyscy przedstawiciele władzy!
Cytować
+64 #3 Sławomir Gliwa 2020-05-17 12:09
Jak ci się gościu cos nie podoba to sam daj kasę na oświetlenie urodziny ojca świętego są raz w roku i na to kasa zawsze powinna być
Cytować
-61 #4 Konstytucja 2020-05-17 12:35
Cytuję Sławomir Gliwa:
Jak ci się gościu cos nie podoba to sam daj kasę na oświetlenie urodziny ojca świętego są raz w roku i na to kasa zawsze powinna być

Problem w tym, że to nasza kasa- mieszkańców.
Przypominam, że Państwo nie ma kasy z kosmosu tylko z podatków. Byłoby miło , aby to brać pod uwagę .
Wspomnę tylko, że te podatki palca także homoseksualiści ...
Cytować
+68 #5 Rumcajs 2020-05-17 13:06
Ha ha widzę, że naczelny ćpun i jego trzoda już wyje w internecie.
Cytować
-84 #6 pff 2020-05-17 14:16
Cytat:
A Ty byś pozwu czasem cwaniaku dostać nie chciał ?
Za co pozew ? za prawdę frajerze? Ssij pałe
idź do płaskiego ryczeć i siać propagandę
Jebany Antypolaku
Cytować
-62 #7 Sic luceat lux. 2020-05-17 14:20
Papieski tort, papieski teledysk, papieskie gołębie, papieskie pocztówki.
Czy organizatorzy zdają sobie sprawę do jakiego szczytu śmieszności, prostactwa i infantylności doprowadzili osobę zmarłego papieża ?
Najlepiej zróbcie jeszcze konkurs na największego papieża z szyszek, żołędzi i starych opon.
Będzie to na poziomie waszych dotychczasowych pomysłów.

Słusznie tu ktoś kiedyś napisał, że gdyby Wojtyła żył, to by wyłomotał was po grzbietach swoja papieską laską.
Cytować
+81 #8 Artur Świątek 2020-05-17 18:28
Kolega do mnie pisze, że jakiś anonimowiec sobie na WO wyciera twarz moim nazwiskiem. Wchodzę, patrzę, no zaiste, nie da się ukryć. Kolejny analfabeta, nie umiejący zdania po polsku bez błędu napisać, który myśli, że wszyscy tak jak on są tchórzami i boją się pisać pod własnym nazwiskiem. Niestety muszę zmartwić owego analfabetę, bowiem od bardzo dawna nic tu nie komentuję. Uprawianie bowiem przepychanek z garstką tych samych trolli, którzy co 5 min. zmieniają nicki i masturbują się mentalnie swoimi wypocinami, po prostu mi urąga. Natomiast żadnych pozwów też nie zamierzam wnosić, bo skoro dyskusja z analfabetami jest urągająca, to tym bardziej wydawanie pieniędzy i tracenie czasu na analfabetów jest urągające. Ale zasadniczo mógłbym się z tym całym Rumcajsem zgodzić, wszak poziom wypisywanych tutaj komentarzy faktycznie trąci trzodą.
Cytować
+52 #9 Asia 2020-05-17 20:40
Wstyd Polacy wstyd ,gownazeeia ma teraz najwiecej do powiedzenia ,tylko potem rodzice sie wstydza za takie żmije wychodowabe na wlasnej piersi
Cytować
+53 #10 Informacyjnie: 2020-05-17 20:56
Cytuję Sic luceat lux.:
Na służbę zdrowia kasy nie ma, na transport miejski kasy nie ma, na oświetlenie nocne kasy nie ma, ale na takie pierdoły kasa jest !


Judasz także wypominał użycie bardzo drogiego olejku dla Jezusa bo wszystko przeliczał na kasę, a przyczyną tego był fakt iż podkradał pieniądze !

Ci co krzyczą po co wydawać to ludzie mający spore problemy w tej materi tak jak Judasz.

"3 Maria zaś wzięła funt2 szlachetnego i drogocennego olejku nardowego i namaściła Jezusowi nogi, a włosami swymi je otarła2. A dom napełnił się wonią olejku. 4 Na to rzekł Judasz Iskariota, jeden z uczniów Jego, ten, który miał Go wydać: 5 «Czemu to nie sprzedano tego olejku za trzysta denarów i nie rozdano ich ubogim?» 6 Powiedział zaś to nie dlatego, jakoby dbał o biednych, ale ponieważ był złodziejem, i mając trzos wykradał to, co składano. 7 Na to Jezus powiedział: «Zostaw ją! Przechowała to, aby [Mnie namaścić] na dzień mojego pogrzebu3. 8 Bo ubogich zawsze macie u siebie, ale Mnie nie zawsze macie»." - biblia.deon.pl/ rozdzial.php?id =351
Cytować
-51 #11 tomekdave 2020-05-17 21:16
Jakoś nie widzę prezydenta?
Cytować
+48 #12 Jan 2020-05-17 22:00
Pięknie. Dziękujemy za piękny koncert. Nie słuchajcie oszołomów
Cytować
-48 #13 Hanka 2020-05-17 22:22
Czcić obrońcę pedofilów, też coś! I kasę na to wydawać!
Cytować
-31 #14 Krzysztof 2020-05-18 08:48
Dlaczego policja nie wzywała do rozejścia się tego zgromadzenia, nie spałowała i nie potraktowała gazem?
Cytować
-34 #15 Krzysztof 2020-05-18 09:33
Ja bym pałował wszystkich i wszędzie. Tak mnie uczyli w ZOMO.
Cytować
-31 #16 Prostytu 2020-05-18 11:01
Cytuję Konstytucja:
Cytuję Sławomir Gliwa:
Jak ci się gościu cos nie podoba to sam daj kasę na oświetlenie urodziny ojca świętego są raz w roku i na to kasa zawsze powinna być

Problem w tym, że to nasza kasa- mieszkańców.
Przypominam, że Państwo nie ma kasy z kosmosu tylko z podatków. Byłoby miło , aby to brać pod uwagę .
Wspomnę tylko, że te podatki palca także homoseksualiści ...

Prostttt
Lecz się na nogi bo na głowę już stanowczo za późno
Cytować
-118 #17 żenua 2020-05-18 11:07
Takie małe sprostowanie to pewnie [censored]a cwela Bo jak inaczej nazwać coś takiego?
Myślisz ze usuniesz komentarze na fb i tu powiesz że to nie ty piszesz komentarze to już ktoś ma w to uwierzyć!
Nie dość ze kłamiesz to jeszcze nie umiesz przyznać ?
Mało tego jakieś plusy minusy współczuje ludziom którzy się z tobą zadają kłamliwy analfabeto.
Ale przynajmniej widać ilu chwastów szkodników jeszcze niszczy to miasto.
A to tobie pizda w świecie pizda w necie !! nawet mi cie żal nie jest, naucz się mówić prawdę do lekarza!!!
Cytować
+37 #18 Katherina 2020-05-18 12:04
Czy jakiś administrator na prawdę nie może usuwać takich obraźliwych komentarzy, zwłaszcza pod artykułami o takiej tematyce?
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.