Dzięki otrzymanej dotacji, w gminie Brzeźnica zostaną wyremontowane dwie perełki architektoniczne: mo
Mosty na kanale  wrócą do dawnej świetności

Dzięki otrzymanej dotacji, w gminie Brzeźnica zostaną wyremontowane dwie perełki architektoniczne: mosty na Kanale Łączany – Skawina. Te obiekty to jedne z ciekawszych i piękniejszych zabytków inżynierii drogowej z okresu międzywojennego w naszym regionie.

Gmina Brzeźnica od lat stara się o przywrócenie funkcjonowania zniszczonych obiektów. W Brzeźnicy wyremontowała już XIX wieczny zabytkowy Spichlerz na wyjątkową bibliotekę, starą centralę przy poczcie na Izbę Regionalną Doliny Karpia, budynek stacji kolejowej na obiekt dla obsługi podróżnych. W Łączanach z kolei ponad stuletnią nieużytkowaną szkołę na Dom Seniora. Wszystko to dzięki pozyskaniu zewnętrznych środków finansowych.

Teraz nadszedł czas na odnowienie kolejnych perełek architektonicznych na terenie gminy: mostów na Kanale Łączany – Skawina. Te obiekty to bez wątpienia jedne z ciekawszych i piękniejszych zabytków inżynierii drogowej z okresu międzywojennego.

Remont dotyczył będzie dwóch mostów zlokalizowanych w ciągu dróg gminnych w miejscowości Brzeźnica (ulica Spacerowa) oraz w miejscowościach Nowe Dwory – Chrząstowice.

Prace remontowe obejmować będą między innymi oczyszczenie i malowanie konstrukcji stalowej mostów oraz wykonanie nowej nawierzchni. Modernizacja mostu w Brzeźnicy potrwa do końca listopada 2019 roku. Natomiast termin zakończenia remont mostu Nowe Dwory – Chrząstowice planowany jest na czerwiec 2020 roku.

W ramach prac przy obiektach mostowych na trzech odcinkach dróg gminnych w Nowych Dworach, Brzeźnicy i Chrząstowicach położone zostanie ponad 700 metrów nowej nawierzchni asfaltowej.

Całkowity koszt tych inwestycji został oszacowany na ponad milion złotych.

 

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-6 #1 Brawo PiS 2019-10-04 07:49
Właśnie czekam na to 500 zł i na 13 i 14 emeryture PiS wygra.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.