Dobra wiadomość dla miłośników muzyki. Klub jazzowy 69 prowadzony przez Jerzego Górkę powraca i na
Klub jazzowy 69 wznawia działalność. Na pierwszy ogień Silberman Quartet

Dobra wiadomość dla miłośników muzyki. Klub jazzowy 69 prowadzony przez Jerzego Górkę powraca i na pierwszy ogień prezentuje koncert Silberman Quartet, zespołu prowadzonego przez andrychowianina Łukasza Stworzewicza.

Pewnie wielu z was pamięta nieodżałowany andrychowski klub jazzowy 69 Pod Basztą prowadzony przez Jerzego Górkę? Dobra wiadomość: klub po długiej przerwie wznawia swoją działalność prezentując koncert zespołu prowadzonego przez andrychowianina, perkusistę i kompozytora – Łukasza Stworzewicza. Kolejne wcielenia muzyczne tego artysty, liczne koncerty i wydawnictwa płytowe wciąż potwierdzają tezę o jego niespożytej energii i determinacji w wyszukiwaniu obszarów muzycznych, których język daje możliwość najlepszej i najpełniejszej wypowiedzi.

Po nagraniu takich płyt jak: Silberman Trio „Silberman” (Zaziąbło/Kudłacik/Stworzewicz), Silberman Quintet (Bałdych/Wyleżoł/Gąsior/Bąk/Stworzewicz), Silberman and Three of a Perfect Pair (Peszek/Gawęda/Mielcarek/Stworzewicz), Silberman New Quintet (Obara/Gawęda/Mielcarek/Kudłacik/Stworzewicz) w roku 2019 ukazała się płyta Silberman Quartet „ASANISIMASA”, w nagraniu której wzięli udział: Dorota Zaziąbło – fortepian / syntezatory, Mateusz Gawęda – fortepian / syntezatory, Jakub Mielcarek – kontrabas, Łukasz Stworzewicz – perkusja.

W tym składzie zespół wystąpi 18 października o godzinie 20:00 w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie promując swoją najnowszą płytę.

Ta płyta to mój powrót do dzieciństwa, w którym jestem i patrzącym, i skoczkiem zarazem. Mogę przez muzykę i przez wyobrażenie o niej być gdzie tylko chcę.. – tak o najnowszym wydawnictwie swojego kwartetu lider zespołu Łukasz Stworzewicz.

„Album oferuje nie tylko świetną muzykę i doskonałe wykonanie, ale także koncepcję muzyczną i dźwiękową jako całość. Mroczna, często minimalistyczna atmosfera i nietypowy skład, w połączeniu z dziwnym / nietypowym brzmieniem bębnów, oferują słuchaczowi zupełnie nowe doświadczenie, które zdarza się stosunkowo rzadko. Chociaż nie jest to wyraźnie określone jako takie (z wyjątkiem być może okładki albumu), ta muzyka zdecydowanie oferuje muzyczną paralelę z filmem noir lub może wyimaginowaną ścieżkę dźwiękową do wyimaginowanego filmu stworzonego w tym gatunku. Z perspektywy czasu jest to z pewnością najbardziej spójny i dojrzały album nagrany do tej pory pod pseudonimem „Silberman” i naprawdę wyjątkowy utwór muzyczny, który wyróżnia się nawet na niezwykle konkurencyjnej polskiej scenie jazzowej. Powinni go słuchać nie tylko słuchacze jazzu, ale także wszyscy koneserzy muzyki o otwartych umysłach, którzy zawsze szukają nowych emocji. Czapki z głów przed fenomenem Silbermana”.

Koncert SILBERMAN QUARTET w składzie:

Dorota Zaziąbło - fortepian/syntezator,
Mateusz Gawęda - fortepian/syntezator,
Jakub Mielcarek - kontrabas,
Łukasz Stworzewicz - perkusja.

Ceny biletów: 25 złotych (przedsprzedaż), 35 złotych (w dniu koncertu).
Sprzedaż biletów: MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7,
godz. 8.00 – 20.00, tel.: 33 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008.
Bilety online: www.kultura.andrychow.eu

Portal WadowiceOnline.pl jest jednym z patronów medialnych wydarzenia.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.