Pokazy umundurowania, wyposażenia wojskowego, gra historyczna ,warsztaty, wojskowa grochówka a na deser
Wielkim widowiskiem historyczno-muzycznym upamiętniono 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej

Pokazy umundurowania, wyposażenia wojskowego, gra historyczna ,warsztaty, wojskowa grochówka a na deser widowisko "Dotknij Historii". Tak na wadowickim rynku upamiętniono 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Województwo Małopolskie we współpracy z Muzeum Armii Krajowej w Krakowie oraz gminą Wadowice zorganizowało w sobotę (7.09) na wadowickim rynku  rodzinne spotkanie połączone z wieńczącym je widowiskiem historyczno-muzycznym. To był dzień angażujących wydarzeń, pokazów, prezentacji historycznych, inspirujących gier edukacyjnych, zabaw oraz niespodzianek.

Organizatorzy pragnęli uczcić pamięć o tych, którzy nigdy się nie poddali, poprzez uwrażliwienie młodego pokolenia na pielęgnowanie wartości i idei patriotycznych oraz zachowanie pamięci o wydarzeniach minionych, o tym jak długa, trudna i wykańczająca była wojna, która wybuchła nagle 1 września 1939 roku.

Od godziny 13:00 na centralnym placu miasta odbywały się pokazy umundurowania i wyposażenia wojskowego. Dodatkowo przygotowano specjalną wielkoformatową grę historyczną oraz inspirujące warsztaty edukacyjne. Na historycznych pasjonatów czekały spotkania z grupami rekonstruktorów. Wszystkie te atrakcje umilił darmowy poczęstunek w postaci wojskowej grochówki.

O godzinie 17:00 rozpoczęło się widowisko "Dotknij Historii", które powstało aby upamiętnić  80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Repertuar „Pieśni miłości i wojny” pokazał wzruszające utwory patriotyczne wykonywane przez znakomitych artystów, które połączył inspirujący akcent taneczny rodem z międzywojennych lat. Na wielkiej scenie wystąpili m.in.: Kasia Moś, Olga Avigail, Tango Attack, Orkiestra Aukso.

 

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+13 #1 lol 2019-09-11 13:23
Opóźnienie, potem kompletnie niepotrzebne wystąpienia politykierów. Filipie Kaczyński, zanim następnym razem wystąpisz, naucz się czytać, bo nie dało się tego słuchać.
W ten sposób przeleciało 30 minut, zanim zaczął się koncert. Początek dobry, ale Olga Avigail zepsuła wszystko swoim "śpiewem". Nie dało się tego znieść i trzeba było uciec.
Pogoda się nie udała i ludzi było bardzo mało. Mnóstwo krzesełek z samego przodu było pustych.
Lokalne gwiazdy jak Zofia, Piotr i Józek z Michałem stali. Chyba czekali aż ktoś im wytrze te krzesła, bo pewnie uważają, że dla nich to dyshonor.
Cytować
-4 #2 jbrynkus 2019-09-11 20:44
@lol - z szacunku do rozmówców staliśmy. A poza tym można było słuchać na stojąco. Podczas koncertu w maju ku czci Jana Pawła II - siedziałem jak zmokła kura przez cały koncert - tego nie widziałeś???
Dyshonor pisać takie głupoty i to jeszcze pod nickiem
Cytować
+3 #3 QWERTY 2019-09-12 16:15
Tylko w Wadowicach rocznicę II Wojny robi się tydzień później ,niezła szopka
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.