Towarzystwo Miłośników Ziemi Wadowickiej zaprasza na aukcję, na której będzie można kupić po okaz
Towarzystwo Miłośników Ziemi Wadowickiej zaprasza na aukcję prac. Zbierają na kolejny plener

Towarzystwo Miłośników Ziemi Wadowickiej zaprasza na aukcję, na której będzie można kupić po okazyjnej cenie prace z poprzednich plenerów malarsko-fotograficznych im. Franciszka Suknarowskiego.

Kontynuując wieloletnia tradycje plenerów malarskich, Towarzystwo Miłośników Ziemi Wadowickiej organizuje od 23 do 29 września kolejny już 12 plener na Ziemi Wadowickiej, tym razem w Zakrzowie.  W plenerze weźmie udział 12 artystów, także z zagranicy.  "Wokół Jeziora Mucharskiego"  to temat pleneru, który skromnymi środkami wspiera starostwo powiatowe oraz wójtowie gmin: Stryszów, Mucharz i Zembrzyce.

Nadarza się okazja dla kolekcjonerów, miłośników malarstwa i regionalizmu nabycia po okazyjnej cenie prac z poprzednich plenerów.  W piątek (30.08) od godziny 17:00 w Czytelni Mieszczańskiej przy ulicy Krakowskiej TMZW organizuje aukcję malarstwa na organizację pleneru czyli statutową działalność.

Brakuje nam około 30% kosztów czyli 2 tysiące złotych, które mamy nadzieję zebrać na aukcji. Prace będą prezentowane przed aukcją od godziny 17:00 do 18:00 – mówi nam Zbigniew Jurczak, prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Wadowickiej

Przypomnijmy, że plenery TMZW to nie tylko kontynuacja potrzeb artystycznych towarzystwa, ale bardzo efektowna forma promocji gmin i powiatu wadowickiego. Od 2007 roku plener gościł we wszystkich gminach powiatu. Goszczono tu artystów z Polski, Ukrainy, Gruzji, Francji i Czech, którzy sponsorom, czyli gminom i starostwu zostawili kilkadziesiąt obrazów i tysiące fotografii.  Pierwszy plener pod egidą wójta Wacława Wądolnego  zorganizowano w Mucharzu w 2007 roku a następne w gminie Stryszów, Kalwaria Zebrzydowska, Lanckorona, Brzeźnica, Spytkowice, Andrychów, Wieprz, Tomice, Wadowicach i Stryszowie.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+9 #1 A. 2019-08-30 16:30
W XXI wieku gdy ludzie zagonieni i zabiegani i każdy ma tel. w kieszeni, nie można było pokazać tych prac w necie? Może i bym coś kupił, ale nie wiem czego się spodziewać. Poza tym artykuł opublikowany... 2 godziny przed rozpoczęciem okazywania prac... Sorry, ale rano, na 18-tą kupiłem już bilet do kina...
Cytować
-1 #2 WON Z KLINOWSKIM 2019-08-30 17:12
CZERWONE KUR,Y
Cytować
-2 #3 Zobaczyłem 2019-08-30 20:21
Zobaczyłem mordę ćpuna i nawet już nie czytałem.
Cytować
+1 #4 Komuch 2019-08-30 20:23
Brawo Towarzysze - tak trzymać ! :D
Cytować
0 #5 Kajko i Kokosz 2019-08-30 21:14
Kampania wyborcza po taniości, ten post zniknie za 3 ..2.. 1..
Cytować
+1 #6 Maar 2019-08-31 08:42
To Towarzystwo to zawsze mi zalatywało jakimś kółkiem wzajemnej adoracji. Wiekowym, wieku nie wypominając. Czemu choćby na tym zdjęciu same dziadki? Nie wychodzi się do ludzi, do młodych. To wasze towarzystwo za kilka lat zemrze po prostu śmiercią naturalną... Sorry...
Cytować
+3 #7 Realista 2019-08-31 23:31
By się wstydzili !! Jest ich ponad 20-tu !! Każdy by dał sam od siebie po kilkadziesiąt złotych i zebrali by te brakującą kwotę. Przecież to raczej inteligentni ludzie i artyści, a ze zdjęć widać że nie biedni !!! Dlaczego tak są przyzwyczajeni do jazdy na żebraka za cudze ??! Żenada
Cytować
-1 #8 Zbyszek Jurczak 2019-09-01 12:20
Serdecznie dziękuję za komentarze, które wręcz malarsko prezentują kondycję etyczną przyszłego pokolenia emerytów. Jako stypendyści ZUS-u portfela PRL-u, jeszcze żyjemy i nie narzekamy. Nie żebramy - sprzedajemy, zapraszamy bo każdy towar ma swojego klienta - w myśl kupieckiej zasady. Niestety rynek został opanowany całkowicie przez amatorów sztuki mięsa wieprzowego, którzy - jak widać - nie oszczędzają miłośników innej sztuki. My preferujemy jagnięcinę, bo nas na to stać.http://www .tmzwadowice.pl /
Cytować
0 #9 Wado 2019-09-03 14:32
Cytuję Zobaczyłem:
Zobaczyłem mordę ćpuna i nawet już nie czytałem.

To wywal te lustra z domu. Po co masz się męczyć.
A czytanie to dla Ciebie trudna sztuka bo pewnie same obrazki oglądasz.
Cytować
+2 #10 Wado 2019-09-03 14:35
Cytuję Zbyszek Jurczak:
Serdecznie dziękuję za komentarze, które wręcz malarsko prezentują kondycję etyczną przyszłego pokolenia emerytów. Jako stypendyści ZUS-u portfela PRL-u, jeszcze żyjemy i nie narzekamy. Nie żebramy - sprzedajemy, zapraszamy bo każdy towar ma swojego klienta - w myśl kupieckiej zasady. Niestety rynek został opanowany całkowicie przez amatorów sztuki mięsa wieprzowego, którzy - jak widać - nie oszczędzają miłośników innej sztuki. My preferujemy jagnięcinę, bo nas na to stać.http://www.tmzwadowice.pl/

I tym się różni wypowiedź człowieka kultury, także osobistej od ludzi umiejących co najwyżej powiedzieć w monopolowym, że przynieśli butelki na wymianę.
Cytować
+1 #11 Ręce opadają 2019-09-03 21:49
CYTAT Z WASZEGO TEKSTU POD ZDJĘCIEM !! „pleneru, który skromnymi środkami wspiera starostwo powiatowe oraz wójtowie gmin: Stryszów, Mucharz i Zembrzyce”
Jak można napisać, że to „SKROMNYMI” środkami wspierają Starostwo i wójtowie gmin ....
Zamiast podziękować ze dotacje przekazali !?

1/ ile zebraliście sami od siebie ?
Być może nic !? A już napewno mniej niż „CI SKROMNIE DAJĄCY STAROSTA I WÓJTOWIE....

2/ ile to jest w sumie tych „SKROMNYCH” DOTACJI w sumie ??
Cytować
0 #12 Ręce opadają 2019-09-07 08:29
Jakoś dziwnie nagle ktoś zamilkł ? I już nie podaje ile tych „Skromnych” datków otrzymał od podatników w poszczególnych gminach ? A ile sami dołożyli na tą zabawę samych z sobą .....?
Cytować