Po raz drugi w Wadowicach odbędą się Letnie Tortury Muzyczne, trwającye osiem dni  warsztaty z wybit
Po raz drugi w Wadowicach Letnie Tortury Muzyczne. Mieszkańcy mogą wysłuchać trzech koncertów

Po raz drugi w Wadowicach odbędą się Letnie Tortury Muzyczne, trwającye osiem dni  warsztaty z wybitnymi profesorami z kraju i zagranicy. Skorzystają też mieszkańcy, których organizator, Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Wadowicach, zaprasza na koncerty.

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Wadowicach jest organizatorem drugiej edycji Letnich Tortur Muzycznych, trwających osiem dni (od 24 do 31 sierpnia) warsztatów z wybitnymi profesorami z kraju i zagranicy.

- klasy fletu poprowadzą: Ewelina Zawiślak - Akademia Muzyczna Łódź, Beata Kierzkowska - Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 Warszawa, Marianna Żołnacz Uniwersytet Muzyczny "Mozarteum" Salzburg.
- klasy oboju: Arkadiusz Krupa - Uniwersytet Muzyczny im. F. Chopina  - Warszawa, Tomasz Miczka - Akademia Muzyczna Katowice,
- klasy klarnetu: Arkadiusz Adamski - Uniwersytet Muzyczny im. F. Chopina  - Warszawa, Dorota Boruch-Żołnacz - Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 - Warszaw.
- klasy fagotu: Artur Kasperek - Uniwersytet Muzyczny im. F. Chopina  - Warszawa , Krzysztof Fiedukiewicz - Akademia Muzyczna - Katowice, klasy saksofonu Paweł Gusnar - Uniwersytet Muzyczny im. F. Chopina  - Warszawa, Alicja Wołyńczyk - Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 i 4 - Warszawa, klasy
- klasy trąbki: Jakub Waszczeniuk - Uniwersytet Muzyczny im. F. Chopina  - Warszawa , Augie Hass - Brodway Orchestra New York
- klasy puzonu: Maciej Pietraszko - New York City Opera
- klasy orkiestry: Tomasz Stolarczyk - Akademia Muzyczna - Kraków
- klasu Big Bandu: Tomasz Janusz  - Zespół Państwowych Szkół Muzycznych - Bielsko-Biała

Na osiem dni w Wadowicach zamieszka, w gościnnym hotelu „Podhalanin”, ponad stu młodych muzyków, uczniów szkół muzycznych oraz studentów Akademii Muzycznych, wraz z opiekunami i wykładowcami. Oprócz zajęć muzycznych przewidziane jest zwiedzanie naszego miasta, oraz wycieczki do Parku Miniatur w Inwałdzie i na Leskowiec.

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa Małopolskiego poddziałanie 4.4.2 pn. „Wymiana źródeł ciepła w indywidualnych gospodarstwach domowych na terenie gminy Wadowice zaplanowano Koncert Orkiestry Państwowej Szkoły Muzycznej  "Nie truj siebie i innych, pozwól żyć i oddychać". Jako, że muzycy szczególnie „dęciacy” muszą mieć odpowiednio zdrowe i wydolne płuca oddychanie czystym wolnym od smogu powietrzem jest dla nich niezmiernie ważne. Tym koncertem chcą zaapelować do społeczeństwa, że mają prawo oddychać czystym powietrzem .

Badania dowodzą, że zanieczyszczenie powietrza negatywnie wpływa na zdrowie powodując między innymi choroby układu oddechowego takie jak astma oskrzelowa, przewlekła obturacyjna choroba płuc (POCHP). Dzięki tej propozycji ważne tematy jak segregacja odpadów, zanieczyszczenie powietrza, niska emisja, czy też problem niszczenia lasów zostaną w łatwy i przyjemny sposób przekazane lokalnej społeczności.

Organizator, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej  I i II stopnia w Wadowicach Jan Kamiński, zaprasza mieszkańców miasta na trzy koncerty:

- w środę (28.08) o godzinie 18:00 do Regionalnego Ośrodka Kultury w Zatorze na  Koncert Torturowanych.
- w czwartek (29.08) o godzinie 19:00 do Sali Koncertowej PSM Wadowice na Koncert Oprawców i Torturowanych (Wykładowców i Uczestników) .
- w piątek (30.08) o godzinie 19:00 do Parku Miejskiego w Wadowicach na Orkiestrę Torturowanych pod dyrekcją Tomasza Stolarczyka oraz Esposas Big Band pod kierunkiem Tomasza Janusza z gościnnym udziałem Marty Wajdzik (sax) oraz Zuzanny Sordyl i Emilii Cholewy (wokal).

Wstęp na wszystkie koncerty wolny!

Patronat  medialny nad wydarzeniem objął portal  WadowiceOnline.pl.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.