W gminie Andrychów szykuje się niezła impreza: Andrychowskie Babie Lato, czyli jednocześnie pożegnan
Andrychowskie Babie Lato. Szykuje się huczna impreza, zagrają Baciary

W gminie Andrychów szykuje się niezła impreza: Andrychowskie Babie Lato, czyli jednocześnie pożegnanie lata, uroczystości około dożynkowe i otwarcie nowej krytej pływalnie. Gwiazdą imprezy będzie słynny zespół Baciary.

Andrychowskie Babie Lato, które odbędzie się w sobotę (24.08) to impreza, która w tym roku łączyć będzie w sobie atrakcyjne – koncertowe – pożegnanie lata oraz uroczystości około dożynkowe, a także oficjalne otwarcie nowej, tym razem krytej pływalni w Andrychowie. Uczestniczyć w niej będzie kilkuset zaproszonych gości, a jak zapewniają organizatorzy, wydarzenie to skutecznie ma połączyć społeczność gminy oraz zapewnić mieszkańcom dostęp do kultury i rozrywki.

Podczas tegorocznej edycji wystąpią słynne Baciary. Kapela powstała w 2002 roku na Podhalu. Założona została przez Andrzeja i Janusza Body. Natychmiast zyskała sławę, dzięki swojemu nowoczesnemu podejściu do grania, czasami zapomnianych już melodii śpiewanych dawno temu przez naszych dziadków czy rodziców. Skład zespołu zmieniał się na przestrzeni lat. Do najbardziej znanych i lubianych utworów należą: „Żyje się raz", „Oczy zielone", „Nic do stracenia", „Jak się bawią ludzie", „Siedem czerwonych róż". Trochę popu, rocka, biesiady, trochę disco, trochę muzycki na góralską nutę z charakterystycznym góralskim dialektem, hej! Ciekawe połączenia i właśnie to oryginalne podejście do muzyki tanecznej, to jeden z czynników, które sprawiły, że zespół osiągnął sukces

W związku z Andrychowskim Babim Latem kierowców czekają utrudnienia:

– Od około 13:00 do  14:00 (czas przemarszu korowodu) w rejonie ulicy Włókniarzy mogą pojawić się chwilowe utrudnienia w ruchu kołowym.
– Parking przy bloku ul. Włókniarzy 9 w godzinach od 6:00 do 22:00 będzie nieczynny
– Parking przy budynku Ośrodka Pomocy Społecznej od strony ulica Włókniarzy od 23 sierpnia od godziny 18:00 do 24 sierpnia  godz. 22:00 będzie czynny wyłącznie dla uczestników imprezy Andrychowskie Babie Lato.
– Część parkingu przy markecie TESCO w Andrychowie objęta będzie zakazem parkowania 24 sierpnia w godzinach od 00:00 do 14:00.
– Parking przy Szkole Podstawowej Nr 4 od ul. Włókniarzy będzie objęty zakazem wjazdu 24 sierpnia  w godzinach od  6:00 – 22:00.

Program imprezy (sobota 24 sierpnia):

ROCZYNY:

12:00 - Msza święta dożynkowa w kościele pw. św. Urbana w Roczynach
13:00 – 13:30 - Przejazd z Roczyn do Andrychowa
13:30 – 13:55 - Formowanie korowodu dożynkowego (parking Tesco, ulica Włókniarzy) i przemarsz ulicą Włókniarzy na teren krytej pływalni

PARKING PRZY KRYTEJ PŁYWALNI W ANDRYCHOWIE, ULICA WŁÓKNIARZY 11:

14:00 - OFICJALNE ROZPOCZĘCIE – Burmistrz Andrychowa – Tomasz Żak
14:15 - OBRZĘD DOŻYNKOWY – Prezes Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Andrychowie – Czesława Wojewodzic oraz Ludowy Zespół Pieśni i Tańca ANDRYCHÓW
15:00 - Koncert zespołu BACIARY
16:30 - Zabawa taneczna z zespołem SERVOOS „Muzyczne smaki Europy”
18:00 - 20:00 - Zabawa taneczna z DJ'em

Dodatkowo: stoiska handlowe, strefa gastronomiczna, atrakcje dla dzieci.

Wstęp wolny!

 

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.