Po raz kolejny Stowarzyszenie Romów w Wadowicach "Cierchenia" zaprasza  na kolejne spotkanie plenerowe
Wadowiccy Romowie zapraszają mieszkańców na kolejne spotkanie integracyjne

Po raz kolejny Stowarzyszenie Romów w Wadowicach "Cierchenia" zaprasza  na kolejne spotkanie plenerowe przy cygańskiej muzyce i jedzeniu.  W programie tańce, śpiewy, wróżby, cygańska kuchnia a przede wszystkim integracja z mieszkańcami.

Romowie żyją w Wadowicach od lat, część z nas chodziła z nimi do szkoły, część ma ich za sąsiadów, ale tak naprawdę niewiele wiemy o ich życiu, kulturze i zwyczajach.

Są jednak ludzie, który postanowili coś z tym zrobić. Stowarzyszenie Romów w Wadowicach "Cierchenia" wspólnie z Towarzystwem Miłośników Ziemi Wadowickiej i dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miejskiego w Wadowicach  po raz kolejny organizują spotkanie plenerowe przy cygańskiej muzyce i jedzeniu "My, Romowie z Wadowic".

Spotkanie odbędzie się w sobotę (24.08) od godziny 17:00 przy Czytelni Mieszczańskiej (ulica Krakowska 8 w Wadowicach). Jak zapewniają organizatorzy, nie zabraknie śpiewów i tańców  przy cygańskiej muzyce, cygańskich potraw, malowania twarzy,  czytania poezji romskiej, spektaklu romskiego a także wspólnej integracji z mieszkańcami Wadowic.

Poprzednie spotkania cieszyły się sporą popularnością więc organizatorzy mają nadzieję, że i tym razem tak będzie.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+6 #1 bezprzebaczenia 2019-08-20 01:15
"Po raz kolejny Stowarzyszenie Romów w Wadowicach "Cierchenia" zaprasza na kolejne spotkanie plenerowe przy cygańskiej muzyce.."
Romowie zapraszają na spotkanie przy...cygański ej muzyce???
Czy Cyganie zapraszają na spotkanie przy romskiej muzyce???
A może po prostu normalnie jak było od lat: Cyganie zapraszają na spotkanie przy cygańskiej muzyce.
Wadowiccy Cyganie i cygańska muzyka jak dla mnie są w "porzo."
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.