Dwie kapliczki, kapliczka św. Jana Nepomucena z 1780 roku  w Gierałtowiczkach oraz kapliczka św. Rodz
Kapliczki w Gierałtowiczkach i Wieprzu nabierają blasku

Dwie kapliczki, kapliczka św. Jana Nepomucena z 1780 roku  w Gierałtowiczkach oraz kapliczka św. Rodziny w Wieprzu pochodząca  z drugiej połowy XVIII wieku doczekają się remontu w ramach tegorocznej edycji konkursu "Kapliczki Małopolski 2019".

W tegorocznej edycji konkursu pod nazwą "Kapliczki Małopolski 2019" współfinansowanego przez Województwo Małopolskie, Sejmik Województwa na dofinansowanie prac konserwatorskich przy przydrożnych kapliczkach przeznaczył kwotę 750 tysięcy złotych.

W gronie projektów wybranych do dofinansowania znalazły się dwie kapliczki z terenu gminy Wieprz: kapliczka św. Jana Nepomucena z 1780 roku w Gierałtowiczkach oraz kapliczka św. Rodziny w Wieprzu pochodząca z drugiej połowy XVIII wieku.

Umowa na realizację prac konserwatorskich została podpisana w III kwartale  tego roku. Całkowity koszt obu zadań wyniesie 30 300,00 złotych, przy kwocie dotacji wynoszącej 16 000 złotych. Planowany zakres prac uzgodniony został z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Krakowie. Odczyszczenie zabrudzeń i przemalowań, odsolenie powierzchni kamienia, wykonanie rekonstrukcji, nasączenie środkiem przeciwko porastaniu mchów, scalenie kolorystyczne, wykonanie i montaż zadaszenia, pozwolą przywrócić dawny wygląd obu kapliczkom.

Przewidywana data zakończenia obu zadań to IV kwartał tego roku.  
 
 
 

(PK)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.