Strzelanie z repliki broni, gry, zabawy, lot balonem, samoloty, prezentacje służb mundurowych, występ
Piknik wojskowy przyciągnął na stadion Skawy spore tłumy

Strzelanie z repliki broni, gry, zabawy, lot balonem, samoloty, prezentacje służb mundurowych, występ orkiestry: to niektóre z wielu atrakcji jakie przygotowano podczas pikniku wojskowego na stadionie Skawy. Przyciągnął on spore tłumy.

W niedzielę (4.08) w godzinach od 14:00 do 20:00 stadionie Skawy w Wadowicach zamienił się w bazę wojskową! Gmina Wadowice zorganizowała tutaj wielki piknik wojskowy. Główna atrakcja wydarzenia był AeroPiknik: mieszkańcy  mieli niepowtarzalną możliwość wzbicia się w powietrze balonem na uwięzi lub poczuć się jak pilot szybowca, wchodząc do specjalnego symulatora lotów. Kto nie widział jeszcze nigdy hangaru pneumatycznego, makiet samolotów, czy rakiety wodnej i pneumatycznej,  mógł to wszystko zobaczyć na żywo z bliska.

Swoje uzbrojenie oraz sprzęt zaprezentowali także m.in. Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej, Karpacki Oddział Straży Granicznej, 11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej, Muzeum Armii Krajowej, Malopolska Filmowa Grupa Rekonstrukcyjna, Grupa Rekonstrukcji Historycznej Beskidy oraz nasze wadowickie służby mundurowe – straż pożarna, policja i służba więzienna. Podczas pikniku można było podziwiać  pokazy psów ratowniczych z „Psie Ego”, zobaczyć część największej w Polsce kolekcji mundurów wojskowych nakryć głowy, a nawet postrzelać z replik broni (ASG)!

Dla najmłodszych przygotowano specjalną strefę zabaw. Nie zabrakło też oczywiście żołnierskiej kuchni z darmową wojskową grochówką! Roztańczone rytmy dostarczyła  orkiestra wojskowa a także orkiestra OSP w Kleczy.

Na zakończenie  rozegrano mecz piłki nożnej Samorządowcy kontra Służby Mundurowe.

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 QWERTY 2019-08-07 14:05
Piknik militarny to był tylko z nazwy ,organizatorzy jak widać nie byli na pikniku militarnym z prawdziwego zdarzenia już nie mówiąc o pikniku lotniczym ,a wystarczyło by odrobinę ruszyć głową ,to w niedziele to był raczej piknik służb mundurowych ,mam nadzieje że kolejne edycje będą zgodne z nazwą ,i przynajmniej coś by się w tym mieście zadziało
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.