W wakacje nuda się nie uda! A przynajmniej nie grozi nam ona w Wadowickiej Bibliotece, która przez waka
Biblioteka stawia na sztukę. Dzieciaki montowały filmy

W wakacje nuda się nie uda! A przynajmniej nie grozi nam ona w Wadowickiej Bibliotece, która przez wakacje stawia na sztukę przez duże „S”.

W czwartek (4.07)  Wadowicka Biblioteka Publiczna na kilka godzin przeistoczyła się w centrum animacji filmowych, a wszystko to za sprawą wyjątkowych, filmowych warsztatów dla dzieci zorganizowanych przez Fundację Promocji Kultury Artystycznej, Filmowej i Audiowizualnej Etiuda&Anima w Krakowie.

Podczas kilkugodzinnych zajęć dzieci tworzyły animację filmową do opowiadania Janiny Porazińskiej „O dwunastu miesiącach”. Każda grupa miała za zadanie wymyślić historię, rozgrywającą się w wybranej porze roku, a następnie przenieść ją na ekran w formie animacji. Jak się okazało, nie było to wcale proste zadanie! Młodzi animatorzy musieli wykazać się cierpliwością, zaangażowaniem, precyzją i skrupulatnością. Mimo to poradzili sobie z tym wyzwaniem znakomicie!

Na zakończenie zajęć młodzi ludzie mogli obejrzeć inne animacje przygotowane przez swoich rówieśników z Polski, a także bajki zaanimowane w najróżniejszych technikach. Oczywiście nie mogło też zabraknąć prezentacji własnych dzieł, które na zakończenie warsztatów zademonstrowano, przybyłym po pociechy rodzicom (póki co, tylko w roboczej wersji).

Zmontowane filmy warsztatowe będzie można obejrzeć na wielkim ekranie podczas 26. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda&Anima w Krakowie oraz na bibliotecznym fanpage’u biblioteki (www.facebook.com/WadowickaBibliotekaPubliczna)

Wadowicka Biblioteka Publiczna przypomina również o trwających w lipcu warsztatach teatralnych przeznaczonych dla dzieci w wieku od 9 do 13 lat. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek o godzinie 11:00. Na warsztaty obowiązują telefoniczne zapisy (33 823 46 18).

Warto również podkreślić, że w okresie wakacyjnym Wadowicka Biblioteka Publiczna (z wyjątkiem Czytelni) będzie czynna również w soboty, w godzinach od 8:00 do 14:00.


(JP)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.