"Seven": tak nazywa się pierwszy album formacji SoulTaker, którego członkowie pochodzą z naszego regi
SoulTaker wydał swój pierwszy album

"Seven": tak nazywa się pierwszy album formacji SoulTaker, którego członkowie pochodzą z naszego regionu. Płytę można za darmo przesłuchać na YouTubie, dostępna jest również na fizycznym nośniku.

Wadowicki zespół Soultaker wydał swój pierwszy album „Seven”. Historia zawiązania grupy sięga 2006 roku. Plan był prosty: stworzyć materiał i zagrać parę koncertów w swoim mieście, najbliższej okolicy, a potem na scenach całego świata. Udało się w połowie. W 2008 roku działalność została zawieszona, co zapoczątkowało szereg zmian, zarówno personalnych jak i tych w samym podejściu do grania.

Niespełnione marzenie o koncertowaniu na scenach całego świata, poskutkowało powrotem w 2011 roku. W czteroosobowym składzie zespół przedstawił nowy materiał, zagrał serię koncertów, wygrywając również kilka lokalnych przeglądów, co zaowocowało wydaniem w 2012 roku płyty demo, a trzy lata późnej płyty EP 2015. W tym samym roku zespół przeszedł kolejne zmiany personalne jak i brzmieniowe, przez co wyklarował się trwały i pewny skład, który gra do dnia dzisiejszego.

Mieli przyjemność dzielić scenę z takimi zespołami, jak Luxtorpeda, Nocny Kochanek, WolfSpider, TSA oraz wieloma innymi. Zdobyli też sporo nagród na różnych przeglądach i festiwalach. Obecny skład zespołu: Piotr Biel (gitara, wokal), Robert Lenart (bass, wokal), Rafał Pękala (perkusja, wokal).

Formacja właśnie wydała swoją pierwszą płytę. Każdy może jej przesłuchać za darmo w serwisie YouTube. Dla tradycjonalistów dostępna jest również wersja na fizycznym nośniku, można ją kupić m.in. w Galicjance. 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.