Po raz kolejny Stowarzyszenie Romów w Wadowicach "Cierchenia" zapraszaj na kolejne spotkanie plenerowe p
Wadowiccy Romowie zapraszają nad Skawę na kolejne spotkanie integracyjne

Po raz kolejny Stowarzyszenie Romów w Wadowicach "Cierchenia" zapraszaj na kolejne spotkanie plenerowe przy cygańskiej muzyce i jedzeniu. Tym razem odbędzie się ono na  wadowickiej Wenecji. W programie tańce, śpiewy, wróżby, cygańska kuchnia a przede wszystkim integracja z mieszkańcami.

Romowie żyją w Wadowicach od lat, część z nas chodziła z nimi do szkoły, część ma ich za sąsiadów, ale tak naprawdę niewiele wiemy o ich życiu, kulturze i zwyczajach.

Są jednak ludzie, który postanowili coś z tym zrobić. Stowarzyszenie Romów w Wadowicach "Cierchenia" wspólnie z Towarzystwem Miłośników Ziemi Wadowickiej i dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miejskiego w Wadowicach i Biura Inicjatyw Społecznych Kraków po raz kolejny organizują spotkanie plenerowe przy cygańskiej muzyce i jedzeniu "My, Romowie z Wadowic".

Spotkanie odbędzie się w sobotę (22.06) od godziny 15:00 na wadowickiej "Wenecji" czy jak to niektórzy mówią (chyba trochę na wyrost...) na wadowickich bulwarach. Jak zapewniają organizatorzy, nie zabraknie śpiewów i tańców  przy cygańskiej muzyce, cygańskich potraw, malowania twarzy, przejażdżki konnej, dmuchańców a także wspólnej integracji z mieszkańcami Wadowic.

Poprzednie spotkania cieszyły się sporą popularnością więc organizatorzy mają nadzieję, że i tym razem tak będzie.

Portal WadowiceOnline.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.