Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie
Kolejne spotkanie z cyklu „Takim Go pamiętamy. Wspomnienia o Janie Pawle II”

Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Takim Go pamiętamy. Wspomnienia o Janie Pawle II”, które odbędzie się w sobotę (15.06) o godzinie 17:00 w sali teatralnej Domu Katolickiego.

Czterdzieści lat temu, 7 czerwca 1979 roku Karol Wojtyła po raz pierwszy przyjechał do Wadowic jako papież Jan Paweł II. To była jego pierwsza z ośmiu pielgrzymek do Polski i druga z ponad stu zagranicznych podróży apostolskich. O niestrudzonym pielgrzymie, którego głos dotarł na krańce świata opowie Paweł Zuchniewicz – dziennikarz radiowy i autor książek o Janie Pawle II.

Nasz gość podzieli się wyjątkowymi owocami swojej pracy – krótkimi archiwalnymi audycjami, z których na nowo przemówi do nas Jan Paweł II. Może z perspektywy lat usłyszymy na nowo proroczy sens papieskich słów?

Poza możliwością wsłuchania się z ten wyjątkowy głos, będzie także okazja porozmawiać o pielgrzymkach „od kuchni” – papieskim zmęczeniu, luźnych konwersacjach z dziennikarzami. I może o najważniejszym: spotkaniach, na przykład tych ze Światowych Dni Młodzieży, które zapadały w serca nie tylko wiernych, ale i Ojca Świętego.

Na życie papieża popatrzymy jednak z szerszej perspektywy: drogi do Nieba. Paweł Zuchniewicz opowie czy życie małego chłopca z Wadowic, który został świętym może być dobrym tematem na powieść? Uczestnicy spotkania porozmawiają także o tym, jak od Jana Pawła II nauczyć się rozpoznawać świętych ludzi, którzy żyją pośród nas. Spotkanie poprowadzi  Agnieszka Skrzypczyk, dziennikarka radia eM.

Bezpłatne wejściówki na to wydarzenie można odebrać w kasach Muzeum (plac Jana Pawła II 5).


(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-2 #1 Zofia 2019-06-17 09:22
Pamiętajmy, że pedofilów chronił!
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.