W Dworze w Stryszowie można będzie obejrzeć bezpłatnie po raz kolejny spektakl na podstawie komedii J
"Posażna jedynaczka" do obejrzenia w stryszowskim dworze

W Dworze w Stryszowie można będzie obejrzeć bezpłatnie po raz kolejny spektakl na podstawie komedii Jana Aleksandra Fredry „Posażna jedynaczka”  w reżyserii Mirosława Płonki.

Spektakl został przygotowany przez Teatr Młodych im. O. Rudolfa Warzechy, współorganizatorem przedsięwzięcia jest Muzeum Dwór w Stryszowie – oddział Zamku Królewskiego na Wawelu.

Fabuła spektaklu? „Posażna jedynaczka” - wdowiec Szumbaliński ma pięć córek, ale wszystkim rozgłosił, że ma jedynaczkę. W ten sposób dziewczęta nie wiedzą same o sobie, wychowują się u sióstr Szumbalińskiego, a ojciec układa ich małżeństwa, podając każdemu kandydatowi, że otrzymuje jedynaczkę, a wraz z nią piękny posag. Posag jest pokaźny, ale niestety dzielony na pięć dziewcząt, co Szumbaliński skrzętnie ukrywa. Wszystko komplikuje się w dzień imienin przebiegłego Wdowca, gdy wszyscy naraz postanawiają złożyć mu wizytę.

Teatr Młodych im. O. Rudolfa Warzechy to trupa aktorów-amatorów w wieku od 6 do 68 lat, którzy są rodzimymi mieszkańcami gminy Stryszów, prowadzona przez teatrologa Mirosława Płonkę. Teatr został założony w 2007 roku. Aktorami początkowo byli tylko nastolatkowie, dlatego obrał on nazwę Teatru Młodych. Obecnie adepci sztuki aktorskiej rekrutują się spośród wszystkich chętnych osób, którym działalność artystyczna zawsze była bliską. Tym samym określenie „Młodych” nabrało nowego znaczenia i wiązane jest z młodością ducha i zapału aktorów. Od 2012 roku Teatr Młodych przybrał w Krakowie imię o. Rudolfa Warzechy – karmelity, który pracował w wadowickim szpitalu w momencie, gdy przychodzili oni na świat.

Spektakl będzie można zobaczyć w sobotę 29 czerwca o godzinie 19:00. Wstęp bezpłatny.

Wejściówki można nabyć w muzeum lub zarezerwować pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i numerem telefonu  33 87 97 489 604 199 253.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 zachwycona 2019-06-10 22:26
Widziałam premierę w Święto Ogrodów 2. czerwca. Polecam! Brawurowy zespół, godny polecenia, a sama sztuka potrafiąca rozbawić do łez. Do tego fasada dworu w Stryszowie jako scenografia - idealna promocja lokalnego zabytku przez sztukę teatralną, do tego na wysokim poziomie. Polecam! :D
Cytować
+2 #2 dreamer 2019-06-10 22:52
Tradycja, zabawa, promocja Stryszowa
Aktorzy Teatru Młodych wystawili wspaniałą komedię,w której każdy aktor był oddany swojej roli. Wysoki poziom, który zaprezentowali członkowie Teatru pokazuje, jak z każdym rokiem rozwija się grupa.
Cały plan Święta Ogrodów został dokładnie przygotowany i zajmował czas najmłodszym i najstarszym uczestnikom wydarzenia.
Bardzo zachęcam do wzięcia udziału w kolejnych spektaklach teatru! :)
Cytować
+2 #3 CKSiT Kalwaria 2019-06-10 22:55
Zapraszamy również na pokaz POSAŻNEJ JEDYNACZKI w sali widowiskowej na ul. Broniewskiego 3 w Kalwarii Zebrzydowskiej 30. czerwca o godz. 19.00. Wejściówki do odebrania w Starym Kinie (naprzeciw Urzędu Miasta). Polecamy! Więcej informacji pod tym linkiem: https://www.facebook.com/events/235314430736972/
Pozdrawiamy, Centrum Kultury w Kalwarii
Cytować
+2 #4 Skawinianka 2019-06-11 07:36
Wspaniała komedia w wykonaniu aktorów Teatru Młodych. Poraz kolejny jestem pod wrażeniem talentu reżysera. Widoczne było ogromne zaangażowanie aktorów w tą sztukę i ich profesjonalne podejście. Oczywiście unikalna sceneria była też dużym walorem przedstawienia, lecz to gra aktorska pełna humoru i zabawy zdecydowanie przyciąga uwagę. Polecam gorąco obejrzenie temu kto jeszcze nie miał okazji, oraz tym którzy już widzieli, a chcieliby zobaczyć raz jeszcze.
Cytować
+2 #5 Krzysztof 2019-06-11 13:41
ŚWIETNE WIEŚCI:D Wspaniała sztuka :) Wybieram się po raz drugi i wszystkim gorąco polecam ;)
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.