W sobotę (1.06) w swoje święto dzieci symbolicznie przecięły wstęgę i oficjalnie otwarły po ponad
Dzieciaki w swoje święto oficjalnie otworzyły Park Miejski po remoncie!

W sobotę (1.06) w swoje święto dzieci symbolicznie przecięły wstęgę i oficjalnie otwarły po ponad rocznym remoncie Park Miejski w Wadowicach. Z tej okazji nie zabrakło wielu atrakcji. Jest co podziwiać!

Mimo, że mieszkańcy od kilku tygodni bez problemy tutaj spacerowali i podziwiali, co się zmieniło, to w sobotę (1.06) w Dzień Dziecka, punktualnie o godzinie 14:00 kilkadziesiąt dzieci uroczyście przerwało wstęgę i oficjalnie otwarły po rocznym remoncie Park Miejski w Wadowicach.  Pogoda, do której w ostatnim czasie nie mieliśmy szczęścia, tym razem na szczęście dopisała: otwarcie do tego urokliwego miejsca przyciągnęło kilka tysięcy osób, zarówno mieszkańców Wadowic jak i okolicy, którzy pojawili się tutaj całymi rodzinami. Nie pamiętamy, kiedy ostatni raz park tętnił takim życiem!

Z tej okazji gmina Wadowice przygotowała sporo atrakcji takich jak musical Perfekcyjna niania Teatru Nasz z Kleczy Dolnej, wręczenia nagród partnerów programu "Wadowice przyjazne rodzinie", konkursu na najlepszą kremówkę z udziałem Karola Migdałka (Masterchef Junior) z degustacją.

Sporym zainteresowaniem cieszył się też koncert Bajkowe Melodie (z Joanną Smajdor uczestniczką programu The Voice of Poland) czy  hity z satelity. Nie brakuje też występów, harcerskiej gry terenowej z elementami ratowniczymi, animacji dla najmłodszych, tenisowych gier i zabaw innych konkursów z nagrodami. Kilka słów o historii parku powiedział na scenie historyk Konrad Meus, właściciel firmy wykonującej remont również zdradził kilka szczegółów przebudowy jak i pogratulował wadowiczanom wspaniałego miejsca wypoczynku, wszystkich, którzy zjawili się na otwarciu, przywitał burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, który pojawił się tutaj z żoną i dziećmi

Wydarzenie potrwa aż do godziny 20:00. Warto ta zaglądnąć i zobaczyć jak odświeżono to miejsce jak i skorzystać z kolejnych atrakcji: lemoniadowego Baru de Prix z cieszącym się uznaniem lokalnym barmanem Dawidem Kawłatowem, soków i kiełbasek z grilla Tłoczni Choczni, pokazu iluzjonistycznego oraz o godzinie 19:50 wielkiego finału z rozdaniem nagród  w tym głównej w postaci roweru.

Nie da się ukryć, że Park Miejski w Wadowicach od dawna nie był wizytówką miasta. Zdewastowane alejki, wystające z asfaltu korzenie drzew, stara i niefunkcjonalna muszla koncertowa, rozlatujący się kopiec, czy zrujnowany  budynek byłej harcówki nie robiły dobrego wrażenia. Teraz to wszystko już historia. Jego remont rozpoczął się jeszcze za kadencji burmistrza Mateusza Klinowskiego i trwał ponad 14 miesięcy.

Koszt całkowity remontu wyniósł około 10 milionów złotych, z czego gmina pozyskała 3,5 miliona ze środków Unii Europejskiej. Wykonała go firma Krisbud z Trzebini. Opozycja zarzucała burmistrzowi  Klinowskiemu, że wczesny projekt, który powstał jeszcze za czasów burmistrz Ewy Filipiak, miał kosztować 5 milionów i że został on w 2015 roku wyrzucony do kosza. Jak tłumaczył Klinowski, który w 2017 roku do niego powrócił, zwiększenie kosztów to wina prowadzonej przez rząd polityki gospodarczej: w branży budowlanej zabrakło rąk do pracy a ceny usług poszybowały do góry zaś jego poprzedniczka wpisała tylko pozycję przed wyborami do budżetu bez żadnego pokrycia.

W końcu jednak się udało i teren parku po ponad roku prezentuje się świetnie: naprawiono rozlatujący się kopiec, przebudowano również muszlę koncertową (dodano zaplecze) i widownie, korty, budynek starej harcówki i schroniska wyposażony został w olbrzymią przeszkloną część. Powstała siłownia na otwartej przestrzeni i kilka nowych placów zabaw. Alejki zostały obłożone nową kostkę. Nie brakuje nawet wodopojów dla zwierzaków. Wszystko to prezentuje się  doskonale i rodzi nadzieję, że to nieco zapomniane przez mieszkańców miejsce znowu będzie jednym z głównych celów wypoczynku, spacerów i relaksu.

Co ciekawe, na jesień 2018 roku poseł Józef Brynkus złożył  doniesienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przy uzyskaniu pozwolenia prawno-budowlanego a które według niego jest niezgodne z zapisami Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla gminy Wadowice dla obszaru centrum i śródmieścia. Prokuratura w dalszym ciągu prowadzi śledztwo w tej sprawie.  Poseł twierdzi, że gmina rozbudowała blaszak (wiatę magazynową) na budynek zaplecza kortów. Starostwo Powiatowe w Wadowicach jeszcze pod sterami byłego starosty Bartosza Kalińskiego pod koniec sierpnia 2018 zatwierdziło taki projekt budowlany i udzieliło pozwolenia na budowę gminie. Teraz park już jako burmistrz  otwierał właśnie Bartosz Kaliński. W kampanii wyborczej jego zwolennicy również nie zostawili na remoncie parku suchej nitki...

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+31 #1 marek 2019-06-01 17:56
a czy był zaproszony poprzedni burmistrz?
Cytować
+48 #2 WIDOCZNE FAKTY 2019-06-01 18:32
Burmistrz Klinowski zostawił po swojej kadencji pięknie wyremontowaną Fabryczną oraz wyremontowany park...na nic ujadanie pisowskich populistów, fakty widoczne gołym okiem.
Kaliński do wypinania wątłej piersi do orderów to pierwszy, a kultury za grosz, gdzie zaproszenie dla M.Klinowskiego, ale cóż kultury nauczyć nie można.
Cytować
+33 #3 Kalia 2019-06-01 18:36
Ciekawe ile w tym prawdy że restauracja w parku została wydzierżawiona panu F.
Cytować
+29 #4 Wdzięczność być musi 2019-06-01 18:43
Cytuję Kalia:
Ciekawe ile w tym prawdy że restauracja w parku została wydzierżawiona panu F.

Płaski będzie miał daleko, ale Kocicho, Statyw i Skorpion rzut beretem na kawkę i koniaczek u F
Stare wróciło, ale w jeszcze tandetniejszym wydaniu, bo EF była chociaż porządnie wykształcona, a teraz same neptyki zaoczne na podbudówce rolnej
Cytować
+38 #5 pfff 2019-06-01 19:23
A co tam robiły te ciecie ? gdzie był człowiek który przyczynił się do obudowy parku ?
Poprzedniego burmistrza nazywali" kanapka"
oczywiście z dupy?
Ale będą złośliwym to czy obecnego możemy nazywać frajerem i kłamcą ?
A rade miejską ćwokami ?

Oczywiście delikatnie mówiąc !
Cytować
-49 #6 ćwoki do budy 2019-06-01 19:45
Podziękowania należą się E.Filipiak. Kanapka sam by nie wymyślił, że park czeka na remont. Kanapka dwukrotnie przepłacił i opóźnił rewitalizację o 3 lata. Kto jest największym ćwokiem w Wadowicach?
Cytować
+31 #7 Hitahi 2019-06-01 19:55
A kto to jest ten człowiek Cabak, co ciągle opluwa Klinowskiego i innych na fb? Cto to za człowiek co tylko kpi i drwi? Ile w tym człowieku z czlowieka?
Cytować
+31 #8 Antypies 2019-06-01 19:57
Odwołajmy Kalińskiego !!!
Cytować
+14 #9 Ćwok to ty 2019-06-01 19:58
Cytuję ćwoki do budy:
Podziękowania należą się E.Filipiak. Kanapka sam by nie wymyślił, że park czeka na remont. Kanapka dwukrotnie przepłacił i opóźnił rewitalizację o 3 lata. Kto jest największym ćwokiem w Wadowicach?


TY JESTEŚ!
Cytować
+35 #10 Wdzięczność być musi 2019-06-01 19:59
Cytuję ćwoki do budy:
Podziękowania należą się E.Filipiak. Kanapka sam by nie wymyślił, że park czeka na remont. Kanapka dwukrotnie przepłacił i opóźnił rewitalizację o 3 lata. Kto jest największym ćwokiem w Wadowicach?

Twoja prymitywna wypowiedż jest oznaką kompletnej niewiedzy, ale u pisowców to norma, wam do szkoły pod górkę było, prowadzicie kraj w przepaść.BUTA, NIEWIEDZA, ZAKŁAMANIE, BRAK KULTURy itp... można wymieniać bez końca
Cytować
-22 #11 .... 2019-06-01 20:15
Cytat:
zwiększenie kosztów to wina prowadzonej przez rząd polityki gospodarczej: w branży budowlanej zabrakło rąk do pracy a ceny usług poszybowały do góry
To dlaczego Klinowski do dziś nie wytłumaczył się z faktu iż jego sponsorka ma to samo nazwisko i adres zamieszania co wykonawca renowacji parku który wygrał przetarg najdroższa kwotą ???

Dlaczego wybrał tą firmę jak były tańsze oferty...

Cytuję WIDOCZNE FAKTY:
Burmistrz Klinowski zostawił po swojej kadencji pięknie wyremontowaną Fabryczną oraz wyremontowany park...na nic ujadanie pisowskich populistów, fakty widoczne gołym okiem.
Kaliński do wypinania wątłej piersi do orderów to pierwszy, a kultury za grosz, gdzie zaproszenie dla M.Klinowskiego, ale cóż kultury nauczyć nie można.


Za taką kasę to trudno żeby nie był... Zaproszą go jak prokuratura skończy prace po zgłoszeniu posła Brynkusa w aferze z blaszakiem.
Cytować
+22 #12 do#11 2019-06-01 20:25
Bidny Kazek pluje i pluje, kto zacz mieszkańcy wiedzą i nie jest to wiedza pozytywna, w wyborach dostał kilka głosów, jego pooooooooooooło wica niewiele więcej
Cytować
-26 #13 ćwoki do budy 2019-06-01 20:38
Ćwok nie rozumie co to jest wyremontować park w 2016 roku.
Ćwok nie rozumie, że za 5 milionów złotych, które przepłacił kanapka, można był wyremontować wszystkie drogi i dróżki we wszystkich wsiach i uregulować własności.
Ćwok nie rozumie, że za 5 mln złotych można było w 2016 roku dokończyć miejską obwodnicę.
Ćwok nie rozumie, że cały ruch od lat jeździ pod skarpą i że kanapka dla skarpy zrobił równe zero.
Ćwok nie rozumie, że mając tyle hajsu kanapka mógł mieć 90 procentowe poparcie ale on wolał zmarnować ten czas i pozwolić wygrać innemu.
Ćwokiem nie jest kandydat PIS tylko ten, który zadrwił z nas wszystkich.
Wadowice nie cierpią ćwoków, więc ćwok przegrał.
Cytować
+28 #14 na nic plucie 2019-06-01 20:50
Klinowski czy chcecie czy nie chcecie i tak przejdzie do historii jako ten, który wywalił ze stołka EF po 2o letnim panowaniu, mieszkańcy są mu też wdzięczni za darmowy bus oraz wykupienie i wyremontowanie ulicy Fabrycznej, która jest obecnie najładniejszą i najfunkcjonalni ejszą ulicą naszego miasta. Bartolini herbu podbudówka rolna zostawi zgliszcza, kumoterstwo, prywatę i zacofanie.
Cytować
-21 #15 Prawdziwy cud 2019-06-01 20:55
To wzrost kwoty o 100 % dla Krisbudu. Prawdziwy cud i tylko w Wadowicach.
Cytować
-16 #16 taki tam 2019-06-01 21:10
Klinowski wygrał z EF i wszyscy nosili go za to na rękach. Co z tym zrobił? Nie przekuł zwycięstwa na sukces. To tylko jego wina.
Cytować
+24 #17 na nic plucie 2019-06-01 21:26
Cytuję taki tam:
Klinowski wygrał z EF i wszyscy nosili go za to na rękach. Co z tym zrobił? Nie przekuł zwycięstwa na sukces. To tylko jego wina.

Nikt go na rękach nie nosił, od początku miał ciężko, 7 "wspaniałych" wszystko negowało i szyło mu przysłowiowe buty. Macie teraz co chcieliście prymitywizm, prywatę i wiochę w czystej postaci, a na rynku zobaczycie dęte orkiestry i to co pleban każe, zamiast darmowego busa parking kościelny w Witanowicach
Cytować
-20 #18 berek 2019-06-01 22:16
Co by nie pisac Klinowski jak burmistrz nie zrobił nic spektakularnego w Wadowicach poza biciem piany.
Cytować
+17 #19 Ćwok to ty 2019-06-01 22:17
Ćwokow nie. Brakuje np ty i Cabak co ludzi ma za ameby,betony, ćwoki i onne epitety. Typowy hejter wadowicki.
Cytować
-17 #20 nk 2019-06-01 23:08
Park wyglada jak bloki za komuny i jak dla mnie to nie park tylko planty z pomnikiem harcerzy .remont hmm powyzej ostaniej altany były chodniki i ławki plus klomb ale perzeciez park jest po remoncie ludzi z wizją :D mających tyle wspólnego z roslinoscią co chłop ma wspólnego z kosmosem
Cytować
+25 #21 Krzyś 2019-06-02 12:57
Wszystko pięknie ładnie, tylko przykro było patrzeć jak stare konie ok50 lat zjeżdżają na butach z kopca i dają przykład dzieciom jak można go szybko zniszczyć :-(
Cytować
+17 #22 bezdomny 2019-06-02 14:24
jo bym tak nie zrobił tylko bym tych zjeżdżających owsików za kołtuny chycił
Cytować
-10 #23 Kaśka B. 2019-06-02 15:35
Par jest dramatyczny; albo źle zaprojektowany, albo źle wykonany. Wydaje mi się, że i jedno i drugie. Przede wszystkim to jest betonowy plac zabaw dla dzieci, a takie miejsce powinno być nad Skawą. Tutaj powinna być oaza ciszy, miejsce do spotkania z przyrodą, ciszą i natura z dyskretnym niewielkim wydzielonym miejscem na rekreację dla dzieci i dorosłych. Ponadto odebranie parku w takim stanie to nieporozumienie albo zwykła niekompetencja. Brak miejsc parkingowych, brak odwodnienia i taplające się samochody w błocie pod parkiem /przy ulicy Parkowej/, nieskoszona trawa i dziko rosnący, niepodcięty żywopłot z południowej strony parku źle świadczy o gospodarzach. Nieporozumienie m jest taras naprzeciw muszli koncertowej, do którego można było dojść po trawie po kolana! A można było zrobić tam schodki, by zjeżdżać na pupie. Takich niedociągnięć jest mnóstwo i niestety do tych 10 baniek należy jeszcze trochę dołożyć, aby park mógł cieszyć. A szkoda, bo za 10 mln zł to ten park powinien ładniej i lepiej wyglądać
Cytować
+7 #24 Anna Kot 2019-06-02 20:56
Park jest cudowny. To efekt mrówczej, mądrej pracy Mateusza Klinowskiego. Dla mnie będzie odtąd symbolem czasów jego "burmistrzowani a". Szkoda że nie pozwolono Klinowskiemu na zrealizowanie pozostałych zaplanowanych inwestycji, tych, które były przemyślane, na które zdobył fundusze, które miały służyć mieszkańcom. Najbardziej poszkodowani zmianą na fotelu burmistrza będą sami wadowiczanie. Panie Mateuszu, dziękuję za dobrą pracę, za dobre dla Wadowic i ich mieszkańców cztery lata.
Cytować
-6 #25 student 2019-06-02 21:57
Cytuję Anna Kot:
Park jest cudowny. To efekt mrówczej, mądrej pracy Mateusza Klinowskiego. Dla mnie będzie odtąd symbolem czasów jego "burmistrzowania". Szkoda że nie pozwolono Klinowskiemu na zrealizowanie pozostałych zaplanowanych inwestycji, tych, które były przemyślane, na które zdobył fundusze, które miały służyć mieszkańcom. Najbardziej poszkodowani zmianą na fotelu burmistrza będą sami wadowiczanie. Panie Mateuszu, dziękuję za dobrą pracę, za dobre dla Wadowic i ich mieszkańców cztery lata.


co ty w ogóle pie....... jakiej pracy mrówczej Klinowskiego? On się tam nawet nie pojawił, jeszcze jak burmistrzował. Fakt, mrówczo podwoił wartość budowy i ilość wylanego betonu
Cytować
+6 #26 fan24 2019-06-02 22:12
..a ciasteczka i kawusia smakowały w nowym lokalu wybudowanym za pieniądze wadowiczan ??? ..które serwuje pan JF ? - jakoś nie zauważyliśmy przetargu na ten lokal, bo dla pana JF Gmina Wadowice bez przetargu oddała działki , ciekawe czy lokal w parku wydzierżawiła jak parking za 100pln/miesiąc? ?
Cytować
-1 #27 Bałagan 2019-06-03 00:43
Cytuję Krzyś:
Wszystko pięknie ładnie, tylko przykro było patrzeć jak stare konie ok50 lat zjeżdżają na butach z kopca i dają przykład dzieciom jak można go szybko zniszczyć :-(

Cytuję Kaśka B.:
Par jest dramatyczny; albo źle zaprojektowany, albo źle wykonany. Wydaje mi się, że i jedno i drugie. Przede wszystkim to jest betonowy plac zabaw dla dzieci, a takie miejsce powinno być nad Skawą. Tutaj powinna być oaza ciszy, miejsce do spotkania z przyrodą, ciszą i natura z dyskretnym niewielkim wydzielonym miejscem na rekreację dla dzieci i dorosłych. Ponadto odebranie parku w takim stanie to nieporozumienie albo zwykła niekompetencja. Brak miejsc parkingowych, brak odwodnienia i taplające się samochody w błocie pod parkiem /przy ulicy Parkowej/, nieskoszona trawa i dziko rosnący, niepodcięty żywopłot z południowej strony parku źle świadczy o gospodarzach. Nieporozumieniem jest taras naprzeciw muszli koncertowej, do którego można było dojść po trawie po kolana! A można było zrobić tam schodki, by zjeżdżać na pupie. Takich niedociągnięć jest mnóstwo i niestety do tych 10 baniek należy jeszcze trochę dołożyć, aby park mógł cieszyć. A szkoda, bo za 10 mln zł to ten park powinien ładniej i lepiej wyglądać


To ja w tym miejscu poproszę pana Krzysztofa fibera, co ma do powiedzenia?
Cytować
-10 #28 Bałagan 2019-06-03 00:46
Cytuję Anna Kot:
Park jest cudowny. To efekt mrówczej, mądrej pracy Mateusza Klinowskiego. Dla mnie będzie odtąd symbolem czasów jego "burmistrzowania". Szkoda że nie pozwolono Klinowskiemu na zrealizowanie pozostałych zaplanowanych inwestycji, tych, które były przemyślane, na które zdobył fundusze, które miały służyć mieszkańcom. Najbardziej poszkodowani zmianą na fotelu burmistrza będą sami wadowiczanie. Panie Mateuszu, dziękuję za dobrą pracę, za dobre dla Wadowic i ich mieszkańców cztery lata.

Nie kłam,
Dowodem na to jest przegrana w ostatnich wyborach
Cytować
+8 #29 ogrodnik 2019-06-03 05:14
Do 23:oazę spokoju (czytaj nie spokoju,brudu,k leszczy korzeni i kamieni )już mieliśmy przez 20 lat więc daj se spokój,,nie ośmieszaj sìę.
Cytować
-8 #30 fan wadzy 2019-06-03 07:15
Cytuję Anna Kot:
Park jest cudowny. To efekt mrówczej, mądrej pracy Mateusza Klinowskiego. Dla mnie będzie odtąd symbolem czasów jego "burmistrzowania". Szkoda że nie pozwolono Klinowskiemu na zrealizowanie pozostałych zaplanowanych inwestycji, tych, które były przemyślane, na które zdobył fundusze, które miały służyć mieszkańcom. Najbardziej poszkodowani zmianą na fotelu burmistrza będą sami wadowiczanie. Panie Mateuszu, dziękuję za dobrą pracę, za dobre dla Wadowic i ich mieszkańców cztery lata.

Pani tak na poważnie?
Cytować
+2 #31 loki 2019-06-03 12:08
Ludzie , najbardziej skąplikowana rasa na ziemi ,
Mają nie sznują nie mają chcą mieć , zrobią krytykują,
nie zależnie co by było zrobione tak i tak nie dogodzi wam ,
Rozwiązanie proste weźcie zrubcie własnymi rękami tak jak wy chcecie mieć zrobione ,
uharujecie sie to może skończycie z głupimi wpisami ,
na klawie najprościej krytykować .
Cytować
-11 #32 Szczera Opinia: 2019-06-03 12:16
Renowacja kosztowała prawie 10 MILIONÓW ZŁ a:

1. Koszy na śmieci jak na lekarstwo - dramat
2. Kostka położona tylko w górnej części, a cały dół to TOTALNA MASAKRA brak kostki !!!
3. W kilku miejscach przejścia usypane z kamienia na totalny odwal się - dosłownie wygląda to tak jakby ktoś parę godzin przed otwarciem wysypał nawet te odcinki nie mają krawężników po bokach.
4. Dolna część parku totalnie nie ogarnięta: chaszcze, trawy na metry, w jednym miejscu jakaś ziemia usypana którą trochę trwa porosła jak jakiś obornik - MASAKRA
5. Obok zielonego i oszklonego budynku idąc w gorę prawą stroną jakaś ziemia wysypana nic tam nie rosło
6. Kopiec zamiast ładnie obsadzony kwiatami to trawy na metr które już zostały zadeptane przez ludzi

Przy takich pieniądzach to to wszystko powinno być ogarnięte, a tu jest masakra:

1. Fontanna powinna mieć zasilanie z solarów zamontowanych na tym zielonym budynku
2. Kostka na wszystkich ścieżkach
3. Minimum kilka stołów do ping ponga jest tylko jeden
4. Kosze na śmieci powinny być WSZĘDZIE zaraz obok miejsc siedzących
5. WIFI na terenie parku
6. Miejsca na zamontowanie hamaków do wypoczynku (tak jak ma np. zrobione Energylandia)
7. Jakieś duże oczko wodne + jakiś płynący strumyk (woda byłby pompowana przez pompę elektryczną) + profesjonalny skalniak np. w części dolnej parku jest spadek terenu idealne miejsce do zagospodarowani a, bo tam obecnie jest wielkie NIC

itd.

Ludzie nie może być tak że koszt 10 mln i jest tyle braków !
Cytować
+5 #33 Boleslaw Kot 2019-06-03 13:56
E. Zegadłowicz bardzo jednoznacznie opisywał czytelnikom ciemnotę, prostactwo, obłudę mieszkańców Wołowic. Niestety taki poziom części Wadowiczan pozostał. Można jedynie dodać jeszcze tchórzostwo i chamstwo. Internautka, podpisująca się pełnym imieniem i nazwiskiem jest wściekle ośmieszana przez anonimowych chamów i tchórzy.
M. Klinowski miał zaprogramowane dalsze przedsięwzięcia dla Wadowic jak to dotyczące Parku.
Część Wadowiczan wybrała jednak B. Kalińskiego, który (wraz z M. Gładyszem) tylko z powodu tego co nakłamał na temat opcji co do źródeł ogrzewania domów, tylko po to, aby zdyskredytować M. Klinowskiego, powinien mieć sprawę karną. Szkoda, że Wadowiczanie nie rozliczają go z tych bredni.
Bolesław Kot
Cytować
+5 #34 Student 2019-06-03 18:30
Cytuję Szczera Opinia::
Renowacja kosztowała prawie 10 MILIONÓW ZŁ a:

1. Koszy na śmieci jak na lekarstwo - dramat
2. Kostka położona tylko w górnej części, a cały dół to TOTALNA MASAKRA brak kostki !!!
3. W kilku miejscach przejścia usypane z kamienia na totalny odwal się - dosłownie wygląda to tak jakby ktoś parę godzin przed otwarciem wysypał nawet te odcinki nie mają krawężników po bokach.
4. Dolna część parku totalnie nie ogarnięta: chaszcze, trawy na metry, w jednym miejscu jakaś ziemia usypana którą trochę trwa porosła jak jakiś obornik - MASAKRA
5. Obok zielonego i oszklonego budynku idąc w gorę prawą stroną jakaś ziemia wysypana nic tam nie rosło
6. Kopiec zamiast ładnie obsadzony kwiatami to trawy na metr które już zostały zadeptane przez ludzi

Przy takich pieniądzach to to wszystko powinno być ogarnięte, a tu jest masakra:

1. Fontanna powinna mieć zasilanie z solarów zamontowanych na tym zielonym budynku
2. Kostka na wszystkich ścieżkach
3. Minimum kilka stołów do ping ponga jest tylko jeden
4. Kosze na śmieci powinny być WSZĘDZIE zaraz obok miejsc siedzących
5. WIFI na terenie parku
6. Miejsca na zamontowanie hamaków do wypoczynku (tak jak ma np. zrobione Energylandia)
7. Jakieś duże oczko wodne + jakiś płynący strumyk (woda byłby pompowana przez pompę elektryczną) + profesjonalny skalniak np. w części dolnej parku jest spadek terenu idealne miejsce do zagospodarowania, bo tam obecnie jest wielkie NIC

itd.

Ludzie nie może być tak że koszt 10 mln i jest tyle braków !Mało ci tam betonu, że jeszcze byś kostki tam ładował, miej litość
Cytować
+4 #35 Beata 2019-06-04 20:22
A ja dodam komentarz z innej strony byłam z dziećmi w parku i co zrobić kiedy dziecko woła sikać a wszystkie toalety zamknięte. Czy to jest normalne że dziecko pod drzewem wśród ludzi załatwiać swoje potrzeby. Chociaż żeby w tygodniu jedna toaleta była otwarta to by wystarczyło.
Cytować
+3 #36 Johny 2019-06-04 21:12
Cytuję Szczera Opinia::
Renowacja kosztowała prawie 10 MILIONÓW ZŁ a:

1. Koszy na śmieci jak na lekarstwo - dramat
2. Kostka położona tylko w górnej części, a cały dół to TOTALNA MASAKRA brak kostki !!!
3. W kilku miejscach przejścia usypane z kamienia na totalny odwal się - dosłownie wygląda to tak jakby ktoś parę godzin przed otwarciem wysypał nawet te odcinki nie mają krawężników po bokach.
4. Dolna część parku totalnie nie ogarnięta: chaszcze, trawy na metry, w jednym miejscu jakaś ziemia usypana którą trochę trwa porosła jak jakiś obornik - MASAKRA
5. Obok zielonego i oszklonego budynku idąc w gorę prawą stroną jakaś ziemia wysypana nic tam nie rosło
6. Kopiec zamiast ładnie obsadzony kwiatami to trawy na metr które już zostały zadeptane przez ludzi

Przy takich pieniądzach to to wszystko powinno być ogarnięte, a tu jest masakra:

1. Fontanna powinna mieć zasilanie z solarów zamontowanych na tym zielonym budynku
2. Kostka na wszystkich ścieżkach
3. Minimum kilka stołów do ping ponga jest tylko jeden
4. Kosze na śmieci powinny być WSZĘDZIE zaraz obok miejsc siedzących
5. WIFI na terenie parku
6. Miejsca na zamontowanie hamaków do wypoczynku (tak jak ma np. zrobione Energylandia)
7. Jakieś duże oczko wodne + jakiś płynący strumyk (woda byłby pompowana przez pompę elektryczną) + profesjonalny skalniak np. w części dolnej parku jest spadek terenu idealne miejsce do zagospodarowania, bo tam obecnie jest wielkie NIC

itd.

Ludzie nie może być tak że koszt 10 mln i jest tyle braków !

Cytuję Szczera Opinia::
Renowacja kosztowała prawie 10 MILIONÓW ZŁ a:

1. Koszy na śmieci jak na lekarstwo - dramat
2. Kostka położona tylko w górnej części, a cały dół to TOTALNA MASAKRA brak kostki !!!
3. W kilku miejscach przejścia usypane z kamienia na totalny odwal się - dosłownie wygląda to tak jakby ktoś parę godzin przed otwarciem wysypał nawet te odcinki nie mają krawężników po bokach.
4. Dolna część parku totalnie nie ogarnięta: chaszcze, trawy na metry, w jednym miejscu jakaś ziemia usypana którą trochę trwa porosła jak jakiś obornik - MASAKRA
5. Obok zielonego i oszklonego budynku idąc w gorę prawą stroną jakaś ziemia wysypana nic tam nie rosło
6. Kopiec zamiast ładnie obsadzony kwiatami to trawy na metr które już zostały zadeptane przez ludzi

Przy takich pieniądzach to to wszystko powinno być ogarnięte, a tu jest masakra:

1. Fontanna powinna mieć zasilanie z solarów zamontowanych na tym zielonym budynku
2. Kostka na wszystkich ścieżkach
3. Minimum kilka stołów do ping ponga jest tylko jeden
4. Kosze na śmieci powinny być WSZĘDZIE zaraz obok miejsc siedzących
5. WIFI na terenie parku
6. Miejsca na zamontowanie hamaków do wypoczynku (tak jak ma np. zrobione Energylandia)
7. Jakieś duże oczko wodne + jakiś płynący strumyk (woda byłby pompowana przez pompę elektryczną) + profesjonalny skalniak np. w części dolnej parku jest spadek terenu idealne miejsce do zagospodarowania, bo tam obecnie jest wielkie NIC

itd.

Ludzie nie może być tak że koszt 10 mln i jest tyle braków !

Cytuję Boleslaw Kot:
E. Zegadłowicz bardzo jednoznacznie opisywał czytelnikom ciemnotę, prostactwo, obłudę mieszkańców Wołowic. Niestety taki poziom części Wadowiczan pozostał. Można jedynie dodać jeszcze tchórzostwo i chamstwo. Internautka, podpisująca się pełnym imieniem i nazwiskiem jest wściekle ośmieszana przez anonimowych chamów i tchórzy.
M. Klinowski miał zaprogramowane dalsze przedsięwzięcia dla Wadowic jak to dotyczące Parku.
Część Wadowiczan wybrała jednak B. Kalińskiego, który (wraz z M. Gładyszem) tylko z powodu tego co nakłamał na temat opcji co do źródeł ogrzewania domów, tylko po to, aby zdyskredytować M. Klinowskiego, powinien mieć sprawę karną. Szkoda, że Wadowiczanie nie rozliczają go z tych bredni.
Bolesław Kot

Ja mam wrazenie ze to nie mieszkancy Wadowic wybrali burmistrza tylko wybrali go mieszkancy okolicznych wiosek...teraz juz z gorki-dostana troche bonusów i wynik kolejnych wyborów bedzie kupiony jak to PIS ma w zwyczaju kupowac wyborcow za pieniadze normalnych ludzi...Ehhh szkoda strzępić ryja!
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.