Wiosna przynosi szereg nagród dla zespołów artystycznych rozwijających swoje pasje w WCK. Sukcesy na
Kolejne sukcesy zespołów z WCK!

Wiosna przynosi szereg nagród dla zespołów artystycznych rozwijających swoje pasje w WCK. Sukcesy na festiwalach odniosły zarówno młodzieżowe zespoły taneczne jak również zespół „AleBabki”. Z kilkoma nagrodami wrócił  zespół „Sokół”, triumfy święcili też plastycy.

Wadowickie Centrum Kultury może pochwalić się nie tylko zdolną młodzieżą, która rozwija swoje pasje na różnych polach artystycznej ekspresji. Ostatnio rośnie popularność zespołu tanecznego skupiającego studentki Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Ich zespół taneczny „AleBabki” został doceniony na Festiwalu Tanecznym w Zatorze otrzymując I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Na co dzień z seniorkami pracuje instruktorka tańca towarzyskiego – Kinga Baran.

Na tym samym festiwalu I miejsce otrzymał zespół „Równowaga”, II miejsce zajął zespół „De Facto”, III miejsce wywalczyła grupa „A Kuku”, a wyróżnienie otrzymał zespół „Moderna”. Wszystkie zespoły przygotowała do występu Żaneta Żytko.

Dużym sukcesem może pochwalić się najstarszy stażem zespół taneczny „ADHDance”, który zaprezentował się na 39. Małopolskim Festiwalu Artystycznym Młodzieży w Krakowie. Grupa z choreografią "Dear You...” autorstwa instruktora zespołu – Kuby Kubasika otrzymała nominację do nagrody festiwalu. Werdykt poznamy na Gali Laureatów, która odbędzie się 29 kwietnia  o 17:00 w Teatrze Groteska w Krakowie.

Nie tylko tancerze zbierają laury na festiwalach, również teatr „Sokół” został doceniony za spektakl  „Domino” na XVI Młodzieżowych Zatargach z Teatrem. Z Bolesławca „Sokoły” wróciły z Nagrodą Publiczności, II Nagrodą Jury Głównego oraz wyróżnieniem aktorskim dla Tomasza Wójcika. Reżyserem i instruktorem grupy jest Michał Brańka.

Dużym sukcesem mogą pochwalić się dwie uczestniczki należące do grupy plastycznej rozwijającej swoje talenty pod kierunkiem Anny Kowal. Milena Rachwał otrzymała główną nagrodę, a Patrycja Kądziela zakwalifikowała się do wystawy XXI Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Ludzie ludziom zgotowali ten los” w Tychach.

Chociaż nagrody nie są w życiu najważniejsze to ciężka praca i wiele godzin zajęć pod kierunkiem fachowców pracujących w Wadowickim Centrum Kultury przynosi wymierne rezultaty. Cieszymy się, że talenty naszych podopiecznych zostają zauważone i docenione. Gratulujemy laureatom i życzymy sukcesów w dalszej artystycznej drodze – cieszą się w WCK

 

 

(AG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.