Koncertowy weekend w Andrychowie. W miejskim domu kultury wystąpi  Tomasz Organek z zespołem oraz Tere
Koncertowy weekend w Andrychowie

Koncertowy weekend w Andrychowie. W miejskim domu kultury wystąpi  Tomasz Organek z zespołem oraz Teresa Werner. Na ten pierwszy koncert są jeszcze dostępne bilety, na drugi zostały wyprzedane już miesiąc temu...

Weekend zapowiada się Andrychowie koncertowo. W tutejszym domu kultury będzie się działo. W piątek (22.03) o godzinie 20:00 wystąpi Tomasz Organek z zespołem. Grupa Organek powstała w roku 2013 z inicjatywy jej lidera, początkowo jako Power Trio. Rok później do Adama Staszewskiego (bas) oraz Roberta Markiewicza (perkusja) dołączył klawiszowiec, Tomasz Lewandowski. Jeszcze tego samego roku grupa wydała swój debiutancki album "Głupi", który przebojem wtargnął na rynek muzyczny w Polsce zapewniając zespołowi czołówki list przebojów rozgłośni radiowych oraz liczne nagrody i wyróżnienia (m.in. Mateusz Trójki 2014, Szczota Offensywy 2014, Nagroda im.Grzegorza Ciechowskiego 2014, nominacja do nagrody Fryderyk 2015).

W roku 2016 lider formacji, Tomasz Organek, został zaproszony do pełnienia funkcji dyrektora muzycznego Orkiestry Męskiego Grania 2016. Jesienią grupa wydała suplement do płyty Czarna Madonna, zawiera on wszystkie piosenki kojarzące się z działalnością grupy, co jednocześnie można potraktować jako podsumowanie pięcioletniej działalności oraz wstęp do nowego etapu, który grupa chce zacząć nowym albumem planowanym na jesień 2019.

Z kolei w sobotę (23.03) o godzinie 16:00 w domu kultury wystąpi królowa śląskiej muzyki rozrywkowej Teresa Werner. Jest jest jedną z największych gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej. Zaistniała dzięki takim przebojom jak "Miłość jest piękna", "Dałabym Ci dała", "Kocham swoje morze". Jej piosenki oraz teledyski, regularnie emitowane są na antenach radiowych i telewizyjnych stacji: Radio Piekary, Radio Fest, Radio Katowice, Radio Plus, Radio Vanessa, Radio Hit, TVS, TVP, iTV.

Występowała na scenach największych teatrów świata, w tym m.in. Carnegie Hall, Broadway. Koncertowała na kilku kontynentach: Europa, Afryka, Azja, Ameryka Północna. W 1991 roku reprezentowała zespół „Śląsk” na Festiwalu Piosenki Ludowej w Republice Południowej Afryki, gdzie zajęła pierwsze miejsce.
 
Na koncert Organka są jeszcze ostatnie bilety, na występ Teresy Werner wejściówki wyprzedano już miesiąc temu.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.