Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza do obejrzenia dwóch ciekawych wystaw fotograficznych, prezentowa
W bibliotece dwie ciekawe wystawy fotograficzne

Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza do obejrzenia dwóch ciekawych wystaw fotograficznych, prezentowanych w budynku głównym biblioteki  (ulica Legionów 1). Ekspozycje można podziwiać do 5 maja.

Bywasz w Wadowicach i chciałbyś je poznać z niecodziennej perspektywy? Lubisz prawdziwą fotografię i cyfrowe zdjęcia to dla Ciebie za mało? Uważasz, że znasz Wadowice i chętnie podejmiesz się wyzwania, aby to sprawdzić? Jeśli tak, to warto obejrzeć  wystawę fotografii Łukasza Brańki, przedstawiającą Wadowice z innej perspektywy.

Nie tylko drzwi stanowią barierę pomiędzy miejscami. A co gdyby je przekroczyć? Gdzie trafisz, co zastaniesz, kogo lub co spotkasz? Może Ty znasz odpowiedzi na te pytania? A może wystarczy wyobraźnia? – mówi Łukasz Brańka

Wystawę tworzy blisko 30 zdjęć, ukazujących detale (drzwi, okna) z różnych wadowickich budowli. Dla zwiedzających ekspozycję przewidziano zabawę, polegającą na określeniu lokalizacji uwiecznionych na zdjęciach obiektów. Na zwycięzcę konkursu czeka nagroda - voucher o wartości 100 złotych na Wadowicką Grę Miejską.

Drugą ekspozycję stanowi pokonkursowa wystawa fotografii  wykonanych  za  pomocą techniki sleeveface, polegającej na wkomponowaniu książki w otoczenie adekwatne do jej okładki. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące czasem zabawne, czasem kreatywne połączenie osobowości czytelnika z jego książkowym wcieleniem.  

Autorami prac są uczniowie oraz nauczyciele z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach. Przeprowadzony w szkole konkurs nie tylko cieszył się ogromną popularnością, ale także stanowił ciekawą formę promocji czytelnictwa.

Wybrane prace można podziwiać w holu Wadowickiej Biblioteki Publicznej do 5 maja tego roku.(JP)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.