Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej zorganizowało warsztaty dla dzieci i młod
Jak działa teatr cieni? Oni już wiedzą!

Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej zorganizowało warsztaty dla dzieci i młodzieży, dzięki którym poznano mechanizmy działania teatru cienie i podstaw animacji lalki cieniowej. Warsztaty miały otwartą formułę: każdy kto się zgłosił i spełniał kryteria mógł bezpłatnie z nich skorzystać.

W sobotę (16.03) dwie grupy warsztatowe poznały mechanizmy działania teatru cieni i nauczyły się podstaw animacji lalki cieniowej. Warsztaty przeprowadził Mateusz Wróbel (Teatr Figur Kraków), który w sali widowiskowej pracował po 3 godziny z dwiema grupami: młodszą (9-14 lat) i starszą (16-20 lat). Efektem była prezentacja nowej wersji legendy o Smoku wawelskim, którą prezentowały sobie nawzajem grupy.

Młodzi adepci sztuki aktorskiej, pracujący pod okiem Mirosława Płonki za kolejny cel postawili sobie doszkolenie swojego warsztatu manualnego, dlatego sami wykonali lalki cieniowe i poznali zasady ich animowania. Warsztaty miały otwartą formułę i mogli na nie przyjść wszyscy, którzy spełniali kryterium wieku i wypełnili kartę zgłoszenia. Całość zadania sfinansowało Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej, dlatego uczestnicy mogli skorzystać z nich bezpłatnie.

Teatr Figur powstał 2007 roku jako niezależny teatr lalek i od tego roku działa na trzech polach: teatralnym, edukacyjnym i społecznym. W pracy artystycznej przede wszystkim korzysta ze środków teatru formy: cieni, lalek, animacji przedmiotu. Teatr Figur to na chwilę obecną jedyny w Polsce profesjonalny teatr cieni, dlatego tym milej było nam gościć profesjonalistów, od których mogli pobierać naukę młodzi aktorzy z Kalwarii Zebrzydowskiej i okolicy.

(MP)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.