Tegoroczne Dni Kalwarii odbędą się 15 i 16 czerwca na stadionie MKS Kalwarianka. Znamy już artystów,
Wiemy już, kto wystąpi na tegorocznych Dniach Kalwarii

Tegoroczne Dni Kalwarii odbędą się 15 i 16 czerwca na stadionie MKS Kalwarianka. Znamy już artystów, którzy wystąpią dla mieszkańców.

Dni Kalwarii Zebrzydowskiej organizowane przez Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej zapowiadają się przebojowo. Odbędą się one 15 i 16 czerwca na stadionie  MKS Kalwarianka. Głównymi gwiazdami tej edycji święta naszego miasta i gminy będą: Patrycja Markowska, Baciary, Krystyna Giżowska i Kabaret Zachodni.

W sobotę 15 czerwca przewidziane są występy Miejskiej Orkiestry Dętej z Kalwarii Zebrzydowskiej, zespołu Kiwi z Zatora oraz pochodzącej z Zebrzydowic Natalii Opyrchał z zespołem. Kalwaryjskiej publiczności zaprezentuje się zielonogórski Kabaret Zachodni. Gwiazdą wieczoru będzie piosenkarka Krystyna Giżowska, znana z przeboju „Złote obrączki”. Dzień zakończy się zabawą taneczną na kortach Kalwarianki.

W niedzielę 16 czerwca wystąpią zespoły taneczne CKSiT i zespół ze Szkoły Muzycznej Yamaha z Wadowic. Po młodych wykonawcach zagra krakowski kwartet Alergen. Gwiazdą wieczoru będzie znana piosenkarka Patrycja Markowska. Natomiast drugim gwoździem programu będzie góralski zespół Baciary. Dni Kalwarii tradycyjnie zakończy pokaz sztucznych ogni.

W programie nie zabraknie innych innych atrakcji, między innymi  pokazu karate, zespołów regionalnych, stoiska tematycznego, animacji dla dzieci, wesołego miasteczka czy stoiska gastronomiczne. Warto dodać, że w tym roku świętujemy dwudziestą rocznicę wpisania Kalwarii na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Portal WadowiceOnline.pl jest partonem medialnym wydarzenia.


 

AKTUALIZACJA (PONIEDZIAŁEK, 20 MAJA 2019 20:00)

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.