Spektakl "Twój szczęśliwy numerek" teatru działającego przy CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej został
Spektakl "Twój szczęśliwy numerek" z wyróżnieniem

Spektakl "Twój szczęśliwy numerek" teatru działającego przy CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej został wyróżniony przez jury 7. Posiadów Teatralnych na Orawie.

W miniony weekend odbyły się 7. Posiady Teatralne na Orawie, w których udział wziął również Teatr Młodych im. Rudolfa Warzechy z członkami warsztatów teatralnych, działającymi pod skrzydłami Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej, którzy zaprezentowali już doskonale wszystkim znany spektakl „Twój szczęśliwy numerek”.

Przegląd miał charakter konkursu, w czasie którego wyłoniono najlepsze zespoły w Małopolsce.  W komisji zasiadali: dr Inka Dowlasz – reżyser, Łukasz Fijał – reżyser, Andrzej Franczyk – aktor oraz Zofia Skwarło – regionalista, którzy po obejrzeniu i gruntownej ocenie 20  grup z 9 powiatów województwa małopolskiego (po jednym z powiatów krakowskiego, myślenickiego, wadowickiego, po dwa z powiatów chrzanowskiego, gorlickiego, limanowskiego, nowosądeckiego, tarnowskiego, siedem z powiatu nowotarskiego) postanowiła przyznać spektaklowi „Twój szczęśliwy numerek” wyróżnienie.  Aktorzy zaprezentowali się w ostatnim panelu przeglądu i dostarczyli komisji konkursowej niemało wrażeń.

Początkowo myślałem, że ten spektakl jest zbyt brutalny. Ale wszystko spięła w całość hasłem „Ty to masz szczęście" scena finałowa. Ja mam faktycznie szczęście i dziś jestem pewny, że temat Auschwitz bardzo mnie dotyczy – usłyszał w odprawie po spektaklu reżyser Mirosław Płonka od komisji oceniającej.

Organizatorem przeglądu było Małopolskie Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu, a współorganizatorem Orawskie Centrum Kultury w Jabłonce, w którego sali widowiskowej został zaprezentowany "Twój szczęśliwy numerek".

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 szkiełko i oko 2019-03-14 08:38
Brawo Kalwarianie !
Gratulacje !
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.