Dobra wiadomość dla historyków i miłośników regionu. Powstała obszerna monografia Marcina Wadowity
Powstała monografia  Marcina Wadowity

Dobra wiadomość dla historyków i miłośników regionu. Powstała obszerna monografia Marcina Wadowity, słynnego teologa i dziekana Akademii Krakowskiej autorstwa dr Tomasza Graffa. W WCK odbędzie się spotkanie promujące, na którym będzie można kupić wydawnictwo i otrzymać autograf.

Dobra wiadomość dla historyków i miłośników regionu. Powstała obszerna monografia Marcina Wadowity, słynnego teologa i dziekana Akademii Krakowskiej autorstwa dr Tomasza Graffa.

Monografia dr. Tomasza Graffa jest pierwszą pracą w całości poświęconą Marcinowi Wadowicie. Autor, dzięki analizie obfitego i różnorodnego materiału źródłowego, obejmującego archiwalia polskie i zagraniczne oraz XVII-wieczne starodruki autorstwa samego Wadowity, jak też akademików z jego otoczenia, wnikliwie rekonstruuje życie codzienne, karierę i działania publiczne tego wybitnego profesora Uniwersytetu Krakowskiego. Książka przyczynia się także do poszerzenia stanu badań o historii Wadowic - rodzinnej miejscowości Wadowity, a także stanu wiedzy o krakowskim środowisku uniwersyteckim i kościelnym przełomu XVI i  XVII w.

Autorem monografii jest dr Tomasz Graff, wadowiczanin, prodziekan Wydziału Historii i Dziedzictwa Kulturowego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Niniejsza monografia nie tylko rekonstruuje karierę, działalność i twórczość jednego z krakowskich księży profesorów żyjących w dobie nowożytnej, ale również (…) przedstawia panoramę powiązań społecznych i środowiskowych jej głównego bohatera. (…) Publikacja ta pokazuje ponadto ewolucję pamięci o Marcinie Campiusie Wadowicie – od chwili śmierci aż po czasy współczesne. Czytelnik po lekturze zachowuje obraz człowieka z krwi i kości, w dużej mierze nietuzinkowego, niepozbawionego wad, będącego barwnym i znamienitym przedstawicielem elit krakowskiego Kościoła i Uniwersytetu w okresie rządów dynastii Wazów – mówi dr Tomasz Graff.

Spotkanie promujące książkę dr. Tomasza Graffa  "Marcin Campius Wadowita (ok. 1567 – 1641) Duchowny i profesor Uniewersytetu Krakowskiego". odbędzie się we wtorek (19.03) o godzinie 17:30 w sali kameralnej Wadowickiego Centrum Kultury. Będzie można na nim nabyć książkę autora w obniżonej cenie wraz z autografem autora.

Wstęp wolny!

 

 

(AG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.