Maraton filmowy, konkursy z cennymi nagrodami, warsztaty, stoiska branżowe, pyszne jedzenie, niezapomnia
Po raz dziesiąty w WCK odbyło się święto ludzi gór

Maraton filmowy, konkursy z cennymi nagrodami, warsztaty, stoiska branżowe, pyszne jedzenie, niezapomniana atmosfera, wydarzenia towarzyszące i wspaniali goście: 10. Przegląd Filmów Górskich w Wadowickim Centrum Kultury za nami!

W weekend już po raz dziesiąty Wadowickie Centrum Kultury zorganizowało Przegląd Filmów Górskich. W trakcie przeglądu zaprezentowanych zostało 9 specjalnie wyselekcjonowanych, nagradzanych i wyróżnionych polskich oraz zagranicznych filmów o różnorodnej tematyce. Podczas kilkugodzinnego maratonu każdy chyba znalazł coś dla siebie. Nie zabrakło obrazów dla miłośników gór wysokich, sportów ekstremalnych, wspinaczki oraz zapierających dech w piersiach widoków.

To spotkanie połączyło po raz kolejny pasjonatów, amatorów, fanatyków, aktywnych turystów, sportowców, wspinaczy i tych biernych widzów, lubiących przebywać wśród natury.

Sobota (16.02) pierwszy dzień przeglądu zakończył się imprezą integracyjną w sali kameralnej WCK. Rozmów, wspólnych planów, pamiątkowych fotografii nie było końca.

W niedzielę (17.02) drugi dzień przeglądy rozpoczął się od zorganizowanego przez Wichry Beskidu biegu na Groń Jana Pawła II. Pojawiło się na nim około 40 uczestników. W schronisku na biegaczy czekała szarlotka oraz kawa i herbata. Bieg wsparli strażacy z OSP Ponikiew oraz Klub Łączności SP9ZKN.

W programie znalazły się  również warsztaty outdoorowe oraz przygotowujące do trekkingu niezależnego po najwyższych górach świata prowadzone przez Bartosza Malinowskiego. Publiczność mogła zobaczyć wyjątkową wystawę fotografii autorstwa Piotra Snopczyńskiego pod tytułem  „K2 – Góra gór”. Gośćmi specjalnymi przeglądu byli: Piotr Snopczyński, Bartosz Malinowski, Marcin Wernik, Bogusław Magrel, Denis Urubko, Piotr Hercog oraz Janusz Gołąb.

Dzięki hojności sponsorów, publiczność podczas przeglądu  mogła wygrać wiele cennych nagród m.in.: w zawodach na „Wolny zwis” oraz skorzystać z ofert stoisk branżowych i gastronomicznych.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.