Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie ma nowego dyrektora. To pochodząca z Rzyk Marianna Żmija.
Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie ma nowego dyrektora

Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie ma nowego dyrektora. To pochodząca z Rzyk Marianna Żmija.

Pod koniec listopada 2017 roku podczas sesji Rady Miejskiej w Andrychowie burmistrz Tomasz Żak ogłosił, że dyrektorka Centrum Kultury i Wypoczynku Aneta Wądrzyk złożyła rezygnację i od 1 grudnia 2017 roku nie pełniła już tej funkcji. Ogłoszono konkurs na to stanowisko. Zgłosiło się aż 10 osób.

Kandydat musiał posiadać wykształcenie wyższe drugiego stopnia, preferowane w dziedzinie zarządzania kulturą oraz co najmniej 5-letni staż pracy na stanowiskach związanych z organizowaniem i prowadzeniem działalności kulturalnej, w tym co najmniej 2 letni staż pracy na stanowisku kierowniczym. Osoba starająca się o taką pracę, nie mogła być też skazana prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe. Ponadto nie mogła mieć zakazu pełnienia funkcji kierowniczych, związanych z dysponowaniem środkami publicznymi. Dodatkowo kandydat musiał przedstawić autorską pisemną koncepcję programowo-organizacyjną funkcjonowania Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie na najbliższe 3 lata (do 15 stron).

W czwartek (14.02) obradowała komisja konkursowa powołana do wyłonienia kandydata na dyrektora. Do decydującej części konkursu dopuszczonych zostało dwóch kandydatów: Marianna Żmija i Aneta Lachendro. Podczas głosowania komisja zdecydowała, że nowym dyrektorem powinna zostać pochodząca z Rzyk Marianna Żmija.

W wyniku przeprowadzonego konkursu na stanowisko Dyrektora Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie, wyłoniono osobę, która spełniła wszystkie obligatoryjne wymagania, podczas rozmowy kwalifikacyjnej wykazała się niezbędną wiedzą oraz posiada wieloletnie doświadczenie i kwalifikacje do wykonywania obowiązków na w/w stanowisku – poinformował Urząd Miejski w Andrychowie

Marianna Żmija już kiedyś była związana z andrychowską kulturą – pracowała w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie na stanowisku kierownika tej placówki. Potem była dyrektorem Gminnego Centrum Kultury w Polance Wielkiej (powiat oświęcimski).

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.